Sharp 40LE530 - brak polskich znaków podczas oglądania filmu z usb..

Miranor

New member
Witam.
Mam następujący problem. Chciałem sobie dzisiaj na tv obejrzeć film, oczywiscie z napisami, nie jestem masochistą żeby z lektorem oglądać. Niestety jest problem, mianowicie podczas oglądania nie ma polskich znaków tylko rozne inne dziwactwa wyskakuja w miejsce polskiego znaku. W czym tkwi problem?
 

omaakaan

New member
U mnie w 40LE730 po ostatniej aktualizacji oprogramowania napisy wreszcie ruszyły i to z polskimi znakami :D

Oczywiście trzeba je nieco przerobić, np.:

otworzyć napisy w programie Subtitle Edit 3.3,
zmienić "Encoding" na > "1200:Unicode" (Uwaga! Unicode UTF-8 czy inny - nie zadziała),
zapisać jako (czyli "Format") > SubRip(.srt),

a potem usiąść i zapłakać nad głupotą speców od programowania, bo czcionka napisów jest bladofioletowa czy niebieskawa, bez żadnego ciemnego konturu, więc na jasnym tle staje się zupełnie niewidoczna. W dodatku napisy są zlokalizowane dosyć wysoko na obrazie i przeszkadzają w oglądaniu :fool:
 

dlugas

New member
Przy LE730 po wgraniu nowego softu, nawet chyba txt czyta, tylko większość poslkich ogonków się w txt i srt krzaczy (dziwne że nie wszystkie bo chyba ó wyświetla poprawnie:)

Sprawdzę zaraz to kodowanie czy pomogło i jeśli tak to tylko brakuje zmiany koloru czcionki na biały i jakoś wsadzić opcję dodania czarnego tła i byłoby pięknie


Jeśli ten sposób od kolegi wyżej zadziała to wreszcie odpada strata czasu na wmuxowywanie napisów (które teraz mają chyba inny kolor jak przez zmianą softu, jest teraz żółty?)

------------edit-------

Napisy po zmianie kodowania i w formacie srt działa, wyświetlają się bez lagów, z polskimi ogonkami tylko kolor czcionki jest po za moją wyobraźnią
Pewnie stwierdzili, że czarny być nie może bo się będzie zlewał z czarnym paskiem na dole filmu lub na scenach nocnych też zaniknie, biały byłby prawie idealny, ale przy jasnych scenach też by był niewidoczny to pewnie wpadł ina pomysł zrobić taki kolor by na każdym tle był widoczny, ale że bardzo średnio to wygląda i nie zawsze jest dość czytelne to już inna sprawa.

Sprawę, by załatwiła opcja czarnego tła, ale to już za dużo wymagam.

Z ciekawości sprawdzę jak to wygląda na txt z innym kodowaniem.

Dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry