Smużenie w ga8e

rastasoul

New member
Kupiłem pare dni temu sharpa 32cale ga8e i po podlaczeniu w domu troche sie przerazilem (normalna antena z kablówki). Na duzych zblizeniach twarz byla strasznie "rozbiegana" tzn przy ruchach glowa oczy, nos, usta przesuwaly sie z opoznieniem. Efekt jakby smuzenie. Gdy pojechalem do sklepu jeszcze raz dowiedziec czemu tak jest sprzedawca zapewnial mnie ze jest to jedna z najlepszych matryc dostepnych obecnie na rynku i jest glownie przystosowana do odbioru sygnalu cyfrowego. I tu moje pytanie: czy koles mial racje, czy po podlaczeniu tv do jakiejs platformy cyfrowej obraz pod tym wzgledem ulegnie poprawie? I czy sygnal ma wogole wplyw na efekt smuzenia?
 

sadaman

New member
ds

witam
myślę że nie powinieneś się tym specjalnie przejmować.
z regóły tak jest że przy podłączonej kablówce czy antenie zewnętrznej występuje taki efekt...myślę że głównym sprawcą jest tu słabej jakości sygnał.
Moi starzy mają Panasa 32LX600P i mają podobnie - jednak już przy sygnale z Tunera sat prolem znika...dobrej jakości sygnał.
 
Ostatnia edycja:

rastasoul

New member
No faktycznie, wylaczenie kilku bajerkow troche pomoglo. Mam przez to rozumiec ze dnr, i quick shot sa przeznaczone glownie gdy zapodany sygnal jest cyfrowy. Swoja droga w jednych sklepach zapewniali mnie ze sygnal ma przede wszystkim znaczenie w wystepowaniu smuzenia a w innych ze ma male znaczenie. Ciekawe...
 
Do góry