Sam ES6800, Sharp LE830, LG LM660s, Toshiba 46WL863???

Blady009

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem któregoś z ww modeli w wielkosci 46 cali. Od 2 tygodni siedze i czytam po kilka godzin dziennie Wasz opinie o ww telewizorach i jestem coraz bardziej niezdecydowany który wybrać:???:, Proszę Was o pomoc, który będzie najlepszy dla nw warunkow

odległość od ekranu ?4 m
jak słońce świeci w pokoju ? okna z południa telewizor na ścianie wschodniej
Jak duży jest pokój ? 4x5m
jaki masz obecnie telewizor? LG 32'
jakie programy najczęściej oglądasz? sport(piłka nożna),filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 30%dzień/70%noc
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? ze światłem
wolisz obraz ostry czy łagodny ? wyważony
matryca błyszcząca czy matowa? bez znaczenia
preferowana wielkość telewizora? 46
preferowana marka ? bez znaczenia
jakie urządzenia będą podłączone ? xbox ,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?10% xbox , 80% TV , 10% laptop
siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ?na wprost i czasami katy boczne
czy ważne jest wifi ? tak
czy będziesz korzystać z widgetów ?raczej tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? czasami
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? czasami
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? raczej tak
ma mieć 3D ? przydało by sie
ma mieć slot na karty SD ? nie musi
ma mieć tuner DVB-S?nie
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?telewizja cyfrowa kablowa RETSAT
ile programów HD ? 10
ma stać czy wisieć ? stać
 

polanski

New member
Nie kupuj Sharpa, są wadliwe i się psują, zanim kupiłem Samsunga miałem 3 Sharpy i wszystkie sie popsuły, chociaż plus z tego taki ze cały czas masz nowoczesny Tv:) bo wymieniają na nowszy model( żadnego mi nie naprawili)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Sharpa i nie wymieniałem ani razu i cieszę z jakości bo zanim wybrałem miałem kilkadziesiąt modeli różnych firm w domu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Podałeś że okna od południa , więc duże krany błyszczące nie są dobrym rozwiązaniem. A te o które pytasz są błyszczące.
Jedynie dorzuciłbym do tych warunków też matowy Philips 55PFL 5507 .
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Ale wybór należy do Ciebie.

A i w tej klasie możesz już poprosić o prezentację w domu.
 

Blady009

New member
Mam Sharpa i nie wymieniałem ani razu i cieszę z jakości bo zanim wybrałem miałem kilkadziesiąt modeli różnych firm w domu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Podałeś że okna od południa , więc duże krany błyszczące nie są dobrym rozwiązaniem. A te o które pytasz są błyszczące.
Jedynie dorzuciłbym do tych warunków też matowy Philips 55PFL 5507 .
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
Ale wybór należy do Ciebie.

Dzięki za szybką odpowiedź Kiki. Telewizor będę oglądał głównie w wieczorem więc okna na południe nie będą mi bardzo przeszkadzać, dlatego chiałbym wiedziec jaka jest twoja opinia na temat Samsunga i LG.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
jest twoja opinia na temat Samsunga i LG.
LG = tania i krótka żywotność elektroniki, Niedawno gość na pewnym forum zadał pytanie, jaki kupić TV, tylko nie proponujcie LG bo pracuję przy ich produkcji.
SAMSUNG = tragiczny serwis ale lepsze komponenty/podzespoły niż u LG
SHARP = na razie nie mam doświadczeń życiowych z tą marką i niech tak pozostanie bo mam LE830E :) i na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym na żaden inny TV.
 

Blady009

New member

LG = tania i krótka żywotność elektroniki, Niedawno gość na pewnym forum zadał pytanie, jaki kupić TV, tylko nie proponujcie LG bo pracuję przy ich produkcji.
SAMSUNG = tragiczny serwis ale lepsze komponenty/podzespoły niż u LG
SHARP = na razie nie mam doświadczeń życiowych z tą marką i niech tak pozostanie bo mam LE830E :) i na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym na żaden inny TV.

No to jutro jade po Sharpa, mam nadzieje że nie będę żałował bo 5 koła piechotą nie chodzi :)
 

Blady009

New member
no i du... :x, byłem dzisiaj w EURO i brak towaru na sklepie, w innych sklepach i w magazynie centralnym, zostały ostatnie sztuki wystawowe. Sprzedawca twierdzi ze nie bedzie dostawy w najblizszym czasie, a byc moze wogole. Chcialem kupic na 40 rat, ale nic z tego:-(. Czekać na następce czy wybrac cos innego? Kiedy wogole maja byc nowe modele Sharp?
 

lechoo84

New member
Hm, ja akurat sprawdzałem po sąsiedzku w EURO (Rzeszów) i ten Sharp jest, z tymże model z jedną parą okularów w zestawie, modelu z dwoma parami nie ma. Ale akurat sprzedawca powiedział, że jak coś to drugą parę może dorzucić, zrobi mały rabacik na TV także razem wyjdzie 4.991 z 2 parami okularów. Akurat taki TV w domu mam, ale zastanawiam się nad zakupem drugiego do sypialni. W każdym razie sprawdź przez stronę internetową dostępność w sklepach koło Ciebie, może gdzieś akurat jest a drugą parę okularów można jakoś wytargować jak coś. Pozdrawiam.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Blady skąd jesteś ?
Może kup w necie, będzie taniej, a na raty wyjdzie tak samo jak w dużym sklepie typu MM itp. ;)
 

Blady009

New member
Jestem z Łodzi, sprawdzałem w innych sklepach internetowych, najtaniej mieli po ok 4200zł, ale po przeliczeniu na 36 rat (tyle bylo maksymalnie) wychodzilo 5500 zł
 

Blady009

New member
Hm, ja akurat sprawdzałem po sąsiedzku w EURO (Rzeszów) i ten Sharp jest, z tymże model z jedną parą okularów w zestawie, modelu z dwoma parami nie ma. Ale akurat sprzedawca powiedział, że jak coś to drugą parę może dorzucić, zrobi mały rabacik na TV także razem wyjdzie 4.991 z 2 parami okularów. Akurat taki TV w domu mam, ale zastanawiam się nad zakupem drugiego do sypialni. W każdym razie sprawdź przez stronę internetową dostępność w sklepach koło Ciebie, może gdzieś akurat jest a drugą parę okularów można jakoś wytargować jak coś. Pozdrawiam.

Gdyby to bylo w Łodzi bralbym w, ciemno, ja szukałem z jedna para okularów i już nigdzie w całej Łodzi nie ma, z wyjatkiem tych z wystawy. Dzwoniłem na infolinie EURO i powiedzieli ze nie będzie już nowych dostaw tego telewizora, czekają na nową serię, ale nie wiedzą kiedy będzie, może ktoś z Was wie? Jeżeli to kwestia miesiąca, góra dwóch to mogę poczekać. A może wiecie jakie będą różnice między modelami 2011 a 2012?:hmm:
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Na 46LE840E możesz się nie doczekać bo Sharp ma trochę inne, różne od innych oznaczenia.

52LE830E pojawił się na rynku w Polsce dopiero październiku także 830E to wcale nie jest stary model.
Wydaje mi się, że Sharp wypuścił na rynek tak dużo modeli, że już 830E może nie produkować bo tańsze np. 630E sprzedają się lepiej.
Ja bym nie czekał tylko poszukał 830E. Do Wawy masz niedaleko, teraz autostradą to moment :D
 
Do góry