sharp 40le530 - okropny obraz!! pomocy

Miranor

New member
Witam! Zakupilem ten telewizor i jestem bardzo zawiedziony jakoscia obrazu! Mam dekoder cyfrowego polsatu podlaczony przez hdmi, o ile kanaly hd da sie zniesc tak te w sd sa okropne! Na niektorych(np discovery channel) nie mozna przeczytac loga!(w tym przypadku chodzi o slowo channel). Mecze pilkarskie tez kiepsko sie oglada.. co to moze byc panowie? Na starym pudlowatym 29 calowym samsungu te kanaly wygladaly o wiele lepiej.. prosze o pomoc.
 

maiku

New member
Witam, jak wiadomo jest to telewizor cyfrowy, więc kanały sd na pewno nie będą zdawały egzaminu, ale z tego co pamiętam, są tam ustawienia jeśli chodzi o zakłócenia. Czy 'bawił' się Pan ustawieniami? Druga sprawa, że cyfrowy polsat też jakościowo nie jest wzorem..
 

Miranor

New member
Hdmi.
Ustawienia tv:
Tryb: dynamiczny
Temperatura: koloru normalny
Redukcja szumow: srednia
Movie sense: srednia
Zoom obrazu: 16:9
Hdmi prawdziwa czern: wlaczone

Ustawienia dekodera:
Typ telewizora: 16:9
Skalowanie ekranu: pelny
Pref. Wyjscie audio: HDMI
Audio na hdmi: stereo
Rozdzielczosc hdmi: 1080i
Wyjscie scart: RGB
 

marcinb24

New member
No to wszystko wyglada na poprawnie ustawione, od jakosci sd niecma co duzo wymagac bo jakosciowo lwdwo starczalo do tv kineskopowych wiec powiekszone na duzy ekran bedzie wygladac tragicznie... Co do HD to tez jakosc nie jest taka jaka mogla by byc bo nadaja programy w max 720p., po prostu po tvsat nie ma co kokosow oczekiwac, a idealny obraz uzyskamy z materialow 1080p, czyli bluray lub mkv/avi odpowiednio duzy i tez w 1080p.

Wysłane z mojego GT-I9001
 

MacRoS

New member
Jaką masz jakość odbioru naziemnej cyfrowej TVP1 i TVP2 ? (od niedawna nadają w HD). Jeśli tam obraz jest ok, to raczej problem z cyfrowym Polsatem. Ja mam cyfrę+ i obraz w sd jest przyzwoity (bez rewelacji, ale też nie gorzej niż było na starym trynitronie sony). Natomiast w naziemnej cyfrowej hd odbiór mam bardzo dobry.
 

Miranor

New member
Kanaly w hd bardzo ladnie wygladaja, ale wiadomo, tych kanalow w hd to tylko czesc jest a reszta to sd ktore wygladaja koszmarnie.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Kanaly w hd bardzo ladnie wygladaja, ale wiadomo, tych kanalow w hd to tylko czesc jest a reszta to sd ktore wygladaja koszmarnie.
Hmmmm, podobno nowoczesne telewizory służą do oglądania programów w HD, tak więc z SD jest tak jakbyś słuchał kiepskiego analogowego mono na porządnym nowoczesnym sprzęcie HiFi.
 
Do góry