Martwy pixel w Sharp BV9E

kompozyt

New member
Witam
W kupionym 10 dni temu nowiutkim 32'' BV9E (u Kikiego) pojawił się martwy pixel. Świeci prawie na środku cały czas na różowo. Teraz już nie widzę filmów, żony, dziecka tylko ten świecący pixel...

Czy w sprzęcie tej klasy to normalne? W gwarancji jest napisane, że coś z tym robią, jak liczba padniętych pixeli wyniecie powyżej 0,001% czyli wyliczyłem sobie, że ok 4.
Teraz siedzę i gapię się w panel...i czekam jeszcze na 3. To mnie wykończy. Czy ktoś ma taki problem z BV9E?
A miało być tak pięknie...:x
Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
kompozyt napisał:
Witam
Teraz siedzę i gapię się w panel...i czekam jeszcze na 3. To mnie wykończy. Czy ktoś ma taki problem z BV9E?
A miało być tak pięknie...:x
Pozdrawiam.

Może tak do psychoterapeuty(takie to modne i .... amrykańskie) ? :)
Chłopie, powiedz/napisz z jakiej odległości go widzisz ?
Czy zawsze ? Jak ogladasz film np. z dvd to go widzisz ?
Piksel to cos ok. 0,5 x 0,5 mm.
Może Ty nic innego nie oglądasz tylko szukasz tych PIKSELI.
Tez mam ten TV i wiesz co ...... zaj...tą radoche mam jak oglądam film z dvd
po hdmi. Obraz "żyleta". Póki co piksele zdechłe mam głęboko w d...e.
Żyj , żyj i ciesz się, że masz dobry TV. Niech Ci JEDEN piksel życia nie psuje.
Pamiętaj "żyje sie raz i nie zawsze cały" ;)
 

color1

New member
hm...

gatar napisał:
Może tak do psychoterapeuty(takie to modne i .... amrykańskie) ? :)
Chłopie, powiedz/napisz z jakiej odległości go widzisz ?
Czy zawsze ? Jak ogladasz film np. z dvd to go widzisz ?
Piksel to cos ok. 0,5 x 0,5 mm.
Może Ty nic innego nie oglądasz tylko szukasz tych PIKSELI.
Tez mam ten TV i wiesz co ...... zaj...tą radoche mam jak oglądam film z dvd
po hdmi. Obraz "żyleta". Póki co piksele zdechłe mam głęboko w d...e.
Żyj , żyj i ciesz się, że masz dobry TV. Niech Ci JEDEN piksel życia nie psuje.
Pamiętaj "żyje sie raz i nie zawsze cały" ;)

wiesz... prezentujesz bardzo dziwna filozofie. przedmowca nie szuka porad sercowych tylko pyta co zrobic z fantem w sprzecie kupionym za ladnych pare tysiecy zl ! to nie pierwszy lepszy monitor komputerowy tylko cos, co ma sluzyc latami i nie wprawiac ogladajacego w zaklopotanie - moze nalezaloby zlozyc reklamacje ? ja tez nie zyczylbym sobie posiadac takiego defektu, a tym bardziej po 10 dniach od zakupu.

a tak swoja droga, czy normy martwych pixeli/subpixeli obowiazuja takze w przypadku zakupu tv ? majac na uwadze takie przypadki to ja dziekuje za aquosa za 10 kpln - z martwym pixelem :/

ktos sie orientuje, jakie sa ew. normy dla takich przypadkow, w technologii 3lcd/SXRD?
 

xroma

New member
gatar napisał:
Może tak do psychoterapeuty(takie to modne i .... amrykańskie) ? :)
Chłopie, powiedz/napisz z jakiej odległości go widzisz ?
Czy zawsze ? Jak ogladasz film np. z dvd to go widzisz ?
Piksel to cos ok. 0,5 x 0,5 mm.
Może Ty nic innego nie oglądasz tylko szukasz tych PIKSELI.
Tez mam ten TV i wiesz co ...... zaj...tą radoche mam jak oglądam film z dvd
po hdmi. Obraz "żyleta". Póki co piksele zdechłe mam głęboko w d...e.
Żyj , żyj i ciesz się, że masz dobry TV. Niech Ci JEDEN piksel życia nie psuje.
Pamiętaj "żyje sie raz i nie zawsze cały" ;)

KOLEGO A MOŻE BY TAK TROSZKĘ OCHŁONĄĆ I ZŁAGODZIĆ TON WYPOWIEDZI ? TO NIE PODWÓRKO ....
 

gatar

Active member
Bez reklam
Przepraszam.

W porządku.
Urażonych przepraszam.
Kompozyt--> jak Ktoś napisał do 10 dni od zakupu wymiana jest możliwa.
Sądzę, że Kiki jest "elastyczny" i coś poradzi.
Zgodnie z gwarancją jeden martwy piksel nie jest podstawą do wymiany.
 

imalas

New member
czlowiek szuka pomocy!

.....a szanowne towarzystwo zachowuje się jak w sejmie RP!
Mój synek Pawełek (4kl. Szk. Podst.) ma pomysł na wrednie świecący piksel:

To ja Pawełek, niech Pan delikatnie zamaluje markerem czarnym tego różowego piksela i będzie prawie niewidoczny.

Proste?!:bober: :p :D :D :D
 

lachal

New member
kompozyt napisał:
Witam
W kupionym 10 dni temu nowiutkim 32'' BV9E (u Kikiego) pojawił się martwy pixel. Świeci prawie na środku cały czas na różowo. Teraz już nie widzę filmów, żony, dziecka tylko ten świecący pixel...

Czy w sprzęcie tej klasy to normalne? W gwarancji jest napisane, że coś z tym robią, jak liczba padniętych pixeli wyniecie powyżej 0,001% czyli wyliczyłem sobie, że ok 4.
Teraz siedzę i gapię się w panel...i czekam jeszcze na 3. To mnie wykończy. Czy ktoś ma taki problem z BV9E?
A miało być tak pięknie...:x
Pozdrawiam.

Telewizorek posiadam od 8 dni. Na razie nic takiego nie zauważyłem. :niewiem: , może wszystko przede mną. Oby nie.

Pozdrawiam
 

zibi61

New member
Czy w telewizorach z tylną projekcją (np SONY KDS-55A2000) też się może zdażyć martwy piksel, czy to tej technologii nie dotyczy?
Czy ktoś może podać paragrafy na te rozwiązanie umowy po 7 lub 10 dniach?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
proszę bardzo

Tylko w sprzedaży poza lokalem firmy

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

Rozdział 1

Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa

Art.2

1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłąnie oświadczenia przed jego upływem.
ale termin obowiązuje jeśli kupujący został o nim poinformowany w przypadku braku przyjmuje się:

Art. 4.


Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.

Na zwrot zakupów dokonanych w "realnych sklepach" brak przepisów nakazujących przyjęcie towaru.Można wymienić jedynie jeden towar na drugi pod warunkiem wykazania niezgodności.
 
Do góry