sharp 42LE40E problem z naziemną cyfrową

demrad

New member
Witam
Zakupiłem sharpa jak w temacie model 42LE40E w prawdzie nie ma o nim na forum ani jednej wzmianki, ale cena była fajna, a i dla rodziców wystarczający w zupełności. Rodzice maja tylko zwykłą antenę naziemną i obecnie 18kanałów co dla nich to i tak za dużo:) ale nie w tym problem.
Sygnał cyfrowy odbieram z kilku nadajników dokładnie z trzech. Na dwóch z nich nadawany jest MUX1 i MUX2 a z ostatniego, najdalej ode mnie odbieram MUX3 i problem pojawia się z kanałami TVP. Jak większość z Was wie na MUX1 jest TVP1 HD i TVP2 SD a na MUX3 odwrotnie TVP1 SD i TVP2 HD. I problem sharpa polega na tym, że gdy wyszukuje mi kanały to znajduje tylko po jednym TVP tzn albo odbieram z MUX1 czyli TVP1 HD i TVP2 SD albo z MUX3 odwrotnie TVP2 HD i TVP1 SD i za nic nie mogę ustawić obu kanałów w HD. Jak ręcznie przeszukuje np kanał 38 na którym jest MUX1 to znajduje mi TVP1 HD i TVP2 SD a jak zapodam przeszukiwanie kanału 28 czyli MUX3 to zastępuje mi kanały, czyli znika z listy TVP1 HD i TVP2 SD a pojawia się TVP1 SD i TVP2 HD. Czy wie ktoś Was jak zmusić ten TV do odtwarzania kanałów TVP1 HD z MUX1 razem z kanałem TVP2 HD z MUX3.
Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Oczywiście przy okazji, jeśli kolega KIKI wypowie się coś na temat tego modelu też będę bardzo wdzięczny.
 

zico_21

New member
Witam

Aby odbierać TVP 1 hd i TVP 2 hd na tym modelu, musisz zmienić Kraj np. na Niemcy.
MENU > TV > Kraj (niemcy). później automatyczne wyszukiwanie. napisz czy pomogłem?:smile:
 

demrad

New member
Witam
dzięki wielkie kolego pomogło :)
choć trochę mnie to zdziwiło bo pomyślałem, co ma ustawienie kraju do wyszukiwania kanałów a tu proszę wszystkie kanały znalezione bez zastępowania:)

Jeszcze może kolega @kiki wypowie się co to za model bo w necie o nim jak na lekarstwo. Czy to aż tak słaby model, że nie warto się nim interesować czy to coś nowego, że jeszcze nie ma na jego temat komentarzy? Bo za te pieniądze jakie za niego dali rodzice to myślę, że fajna propozycja.

pozdrawiam
 
Do góry