Sharp LC60LE840E i alternatywa 60"

nonamed

New member
O nowej serii oprócz testu na tym forum wiem nie wiele, nawet nie widziałem jeszcze tego telewizora na żywo, jednak przeglądając forum widzę same zachwyty nową serią Sharp-a - z naciskiem na największe modele 70" (LE835E) i 80" (80LE645) :

Pytanie o model 60" bo o nim jeszcze niczego nie znalazłem , a to chyba największy konkurent dla cenowo zbliżonego Samsung 60D8000 (nie wiem czy nowa seria ES8000S będzie w 60" ? ) . Rozumiem, że to jest to samo co modele 70 i 80" Sharp-a . A może ktoś powie coś więcej ?

Osobiście szukam telewizora do salonu , już byłem zdecydowany na nowego D8000ES w 55" ,ale ten Sharp (LC60LE840E) mnie baaardzo zainteresował.... Źródłem dla tv będzie Cyfra+ SD/HD . Dodatkowo konsola PS3 (do gier) . Nie zastanawiać się i brać Sharpa czy jednak rozejrzeć się za produktem konkurencji... ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem ,że zostajesz przy wielkości 60".
Sharp świetnie sobie radzi z skalowanie SD i ma mały input lag.

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

nonamed

New member
Tak, zostaję przy 60" , na więcej na obecną chwilę nie pozwala budżet .

Odległość około 3 metrów.

Jakieś rekomendacje ? Jaka jest różnica między modelem : LC60LE840E vs LC60LE830E . Ten drugi jest trochę tańszy. Ma okrojoną funkcjonalność czy jest to całkiem inna klasa i nie warto oszczędzać do 840E ?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Mnie także interesują różnice między tymi dwoma modelami. Rozumiem że 830 to model z 2011 roku, a 840 z tego roku.
Ja jednak czekam na model z 52", bo z tego co wiem 840stka występuje tylko w 60". Chyba że czegoś nie wiem...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

nonamed

New member
z tego co udało mi się dopytać u jednego ze sprzedawców 840 ma lepsze 'odświeżanie' + obudowę (ramkę) z aluminium . 830 to starszy model, obudowa z tworzywa .

A co do jakości generowanego obrazu w obu modelach, ciężko mi powiedzieć . Może ktoś coś więcej powie kto miał okazje porównać ?
 

nalepek

New member
830 vs 840
Oba sa na matrycy quattron

830 - 200hz backlight scanning, obudowa z tworzywa
840 - 400hz backlight scanning, obudowa ze szczotkowanego aluminium

"wejście" do menu z 840 troszkę inaczej wygląda, Youtube wyciągnięty bardziej "na wierzch"
apropo samego youtuba, to 840 obsługuje już leanback (czyli ten nowszy inwefrejs youtube'a)

i to tyle jeśli chodzi o funkcjonalność :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Generuje podobny obraz. Model był na prezentacjach kilka razy i wygrał z najlepszymi.
Więc w domu pokazuje jeszcze lepiej swoje "pazurki".
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
 

nonamed

New member
Rozumiem ,że osobiście w przedziale 55-60" wybrał byś tego Sharp-a ? (zapominając o wrażeniach z 70LE835 ;) )

a nowy Samsung ES8000 ? czy może seria HX od Sony ?
 
Do góry