SHARP LC-60LE740E - opinie

betek

Member
Witam, czy ten telewizor za 6.500 zl. jest oplacalny? jaka ma jakosc obrazu? lub co polecacie zamiast niego? Jestem zainteresowany jego kupnem.
W 3d wystarczy te 100hz?

czy dołożyć i kupić za 9 tys, ten sam tv, tylko ze z 200 hz? LC-60LE830
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model będę testował od środy - więc przypomnij się proszę.
 

lechuCC

New member
też chętnie poznam opinię. Głównie interesuje mnie czy można stwierdzić, że jest to 635 z dołożonym 3D. Opinie o 635 są dobre, natomiast praktycznie zero informacji o 740.
 

sake

New member
Dołączam się do pytania... czy jakość obrazu i funkcjonalność jest identyczna jak w wersji 60le635, i za ponad 1k dostajemy 3D, czy są jakieś inne różnice ?
 

aszrobag

New member
Witam!

Mam pytanko do mojego LC-60LE740E mam podpiętą PS3 i tuner HDD Polsatu. Sygnał 3d z konsolki jest ok np w Uncharted 3, chociaż mam wrażenie, że przy dynamicznej akcji przy krawędziach ekranu obraz 3d się rozdwaja ale ogólnie to się nie czepiam. Konwersja 2d -> 3d jest ale nie powala, na Eurosporcie HD tenis Z Rolanda Garrosa wygląda całkiem całkiem - w każdym razie efekt 3d jest widoczny.

Teraz pytanko próbowałem do niego podłączyć dysk zewnętrzny LG 640 GB ale go w ogóle nie wykrył, zresztą konsolka PS3 też, tak że jakikolwiek film z hdd odtwarzam w ten sposób, że podłączam dysk do netbooka a ten z kolei kablem HDMI do TV. Przy filmach 2D jest ok na kompie odtwarzam allpayerem i po przejściu w pełny ekran to samo jest na telewizorku. Kiedy na kompie odtwarzam obraz 3d też allplayerem widać obraz typu side by side czyli ekran podzielony jest na dwie części prawo lewo (na ekranie netbooka). Na ekranie TV w miejscu ekranu allplayera jest czarno dźwięk leci obrazu nie ma po przejściu w fullscreen jest to samo. Przechodzę pilotem sharpa w tryb 3d wybieram side by side i dalej nie ma obrazu na ekranie. Jak to ugryźć żeby plik mkv odtwarzany na kompie był widoczny na ekranie TV? Na razie nie mam żadnego odtwarzacza typu Manta ani stacjonarnego BluRaya. Pozdrawiam
 

mumingr

New member
Witam.
Dzisiaj przybył do mnie SHARP LC-60LE740E. Na razie jestem pod ogromnym wrażeniem, niemniej bardzo proszę kolegów o podanie swoich kalibracji tego TV. Sygnał mam z sat Cyfry+, dekoder HD i parę kanałów HD. Odbiornik usytuowany w pokoju 30m2 na północnej ścianie, okno na zachodniej ścianie. Dzięki za wszystkie sugestie i okazana pomoc.
 

jalowa

New member
znalazlem takie w sieci, moze beda ci pasowac

Backlight 0 (Std)
Contrast +29
Brightness +2
Colour 0 (I set up the colour using the advanced settings below)
Tint 0
Sharpness 0

Hue:
R 0
Y +23
G 0
C 0
B 0
M -6

Saturation
R 0
Y +10
G 0
C -7
B +10
M -15

Value
R -6
Y +4
G +6
C -12
B +9
M -17

Temperature - all 0
Gamma 0
Film Mode OFF
Active Contrast OFF
DNR OFF
Mono OFF
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry - test rozpoczynam Jutro. Pojutrze będzie wpisany.
Mecze , Mistrzostwa ,konferencje ....
Nie było czasu.
Ale obiecuje od jutra już na bieżąco. Sharp 60 LE 740.
Jeśli macie pytania to odpowiem, bo na szybko to już go przetestowałem.
 
Do góry