LC-46LE630 - problem z dlna

arkglo

New member
Witam,

po zakupie tytułowego telewizorka i przejściu pierwszej fali hurra!, wow!, jakie to fajne!, natknąłem się na problem z dlna. Zależało mi na spięciu magazynów i odtwarzaczy multimedialnych w jedną sieć. Przetestowałem więc wiele serwerów multimediów począwszy od Serviio, poprzez Tversity, allShare a skończywszy na PS3 Multimedia Server, bo z tego co wiem, tylko ten pozwala na dodanie napisów do filmów w locie. Pojawił się jednak problem, bo, pomimo, że wszystko działa, to po jakichś 20 minutach odtwarzania multimediów nastąpuje rozłączenie na linii telewizor - serwer i aby znowu mogły się zobaczyć, muszę wyłączyć i włączyć telewizor ponownie, co, jak wiadomo, skutkuje koniecznością odtwarzania od początku. Nie wiem, czy to kwestia samej sieci, oprogramowania, czy telewizora. Telewizor jest podpięty do routera skrętką a z laptopem i desktopem router komunikuje się bezprzewodowo. Powoli już wymiękam, więc jeśli macie jakieśpomysły, to proszę o pomoc.
 

marcinb24

New member
Z ps3media nie mam problemu ze streamowaniem po dlna plikow nawet 14GB (fullhd-mkv), tylko ze komp i tv sa na kablu.

U Ciebie waskim gardlem moze byc wifi.

Sent from my GT-I9001
 

arkglo

New member
Może i racja, spróbuję wpiąć się kabelkiem i wtedy sprawdzę, czy to cokolwiek pomoże. Z drugiej strony to nie o przepustowość chyba chodzi, bo problem występuje również przy streamingu np. muzyki albo po prostu po dłuższej chwili bezczynności serwer znika z listy widzialnej na telewizorze.
 

marcinb24

New member
U mnie nigdy bez powodu nigdy nie znika mi serwer mediow, jezeli juz cos sie przywiesi to raczej z mojej winy, jezeli jeszcze sie buforuje a ja zatrzymam i wybiore nowy plik to wtedy czasami przywiesi sie tv i juz nie chce odtwarzac plikow. Wtedy moge wyjsc np. do tv ale z dlna juz nie odtworze nic, musze zrestartowac tv. Kilka razy zamulilem tv tak ze nie reagowal na pilota, nawet glosnosc (puszczalem materialy prosto ze smartfona samsunga), oczywiscie restart tv pomogl.
Rzadziej to wystepuje na firmware ze stycznia, a tv mam od pol roku.

Sent from my GT-I9001
 
Do góry