truD, czyżby porażka? wyjaśnijcie mi!!!

sitek

New member
Dzisiaj mialem okazje przetestowac 32GA9, podlaczylem pod zwykla antene i system truD dziala bez problemu, wszystko OK, plynnosc super!
Pozniej progarmy testowe HD.
Podlaczylem sygnal 1080i (component i hdmi) i w menu funkcja zablokowana, to samo przy 720p(te samo podlaczenia).
Stad kilka pytan:
1. Czy to normalne? moze cos zle podlaczylem?
2. Jesli tak to jaki sens placic sporo pieniedzy za cos co nie dziala przy wysokiej rozdzielczosci?
3. Czy moze sie okazac, ze przy podlaczeniu platformy, cyfrowej przez np: hdmi nawet zwykle programy nie beda dzialac z tym systemem? wiec po co to kupowac skoro za rok, dwa wszyscy beda nadawac w tych rozdzielczosciach ibedziemy laczyc TV tylko po tych laczach.
4. Jeszcze jedno, jak podlaczylem dvd z DV8 po hdmi i wrzucilem plyte (zwykle dvd) TV pokazal 1080i, ale jakosc byla zenujaca (czyzby przeskalowal i stad taka porazka)?
Dla skonczenia watku dodam, ze uwazam lcd Sharpa za jedne z najlepszych i nie mam zamiaru atakowac rylko rozwiac watpliwosci i jesli plote jakies bzdury to prosze o sprostowanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam.
Twoje ostatnie zdanie jest najbardziej prawidłowe.
Oczywiscie Sharp pracuje z każdym urządzeniem , które podłączalismy do niego. Wygląda na to ,ze gdzieś popełniłeś błąd.
LCD działa i z tunera HD i dvd WMVHD oraz komputera z programami HD.
Sprawdzić trzeba było chociaż łącze.
Sharp w każdym wydaniu bez specjalnych manipulacji gra znakomicie.
Złacza HDMI i komponent - graja bez zakłóceń.
Z kamery w pal - idzie zawsze kompresja , a z przejściówki Sony -tym bardziej.
Zapraszam na pokaz w sklepie.
pozdrawiam
 

Jacek68

New member
Dla mnie osobiście truD to porażka.:sad: Mam Bv9 i wyłączyłem tą obcję poniewaz obraz jest nienaturalny (zbyt wyostrzony przedni plan - jak w starych serialach nagrywanych w sztucznych plenerach). Co do twego problemu to są dwie możliwości (trzeba poszukać w instrukcji): albo producent uważa, że sygnał HD jest tak dobry, że nie trzeba go poprawiać, albo przez wejście w menu można tą opcję włączyć?
 

sitek

New member
Wlasnie dzwonilem do Sharp'a i niestety potwierdzily sie moje przypuszczenia, ze system truD poprawia tylko sygnal analogowy, w przypadku podlaczenia component lub hdmi funkcja ta jest niedostepna w menu, a biorac pod uwage, ze za "chwile" wszyscy bedziemy korzystac ze zrodel cyfrowych to...
 
Ostatnia edycja:

Forrest_Gump

New member
Nie przejmuj się Sitek. Ze żródeł cyfrowych nie będziemy korzystać za chwilę. Jeszcze przez kilka lat tradycyjne telewizory będą w większości domów i będzie dominował sygnał PAL.
HD będzie się raczej oglądało z bliska i na większych ekranach niż 32''. Jak HD będzie powszechne to 32GA9 będzie już zabytkiem.
Ja kupiłem model 37GA9 z myślą o użytkowaniu max. 3 lata, a później dziecku dam do pokuju. Zakładam, że wtedy większe i lepsze LCD będą dużo tańsze niż 37GA9 obecnie.
Można też założyć, że truD niespecjalnie poprawiłoby odbiór HD...
 

gatar

Active member
Bez reklam
sitek napisał:
Wlasnie dzwonilem do Sharp'a i niestety potwierdzily sie moje przypuszczenia, ze system truD poprawia tylko sygnal analogowy, w przypadku podlaczenia component lub hdmi funkcja ta jest niedostepna w menu, a biorac pod uwage, ze za "chwile" wszyscy bedziemy korzystac ze zrodel cyfrowych to...
Mam BV9. Podłączony do HD950 po HDMI. Co w tym przypadku poprawiać ?
Obraz "żyleta". Sygnał analogowy, z kablówki jak najbardziej do poprawki nadaje się, a wręcz wymaga. Tutaj truD sie sprawdza znakomicie.
Chyba o to chodzi.
 

Romanoff

New member
No własnie chodzi o to ze nie jest tak wspaniale jak mogłoby być.Podobny "problem" jak z Sharpami jest z Philipsami i z ich DigitalNaturalMotion(czyli czyms na kształt funkcji TruD w sharpie). Po połaczeniu przez HDMI, badż komponent ta funkcja zanika i czasami(O dziwo!!!!) obraz np z upscalowanego filmu prezentuje sie gorzej gdy jest podłączony przez HDMI niz przy połączeniu dobrym kablem Scart.Dzieje sie tak dlatego ze ta funkcja poprawia płynność , a nawet najbardziej ostry i wyrażny obraz bez płynnego ruchu jest tylko ciekawostka wizualną. Dodatkowy wniosek z tego jest taki że- telewizory maja lepsze uklady do obróbki obrazu i upscalery niż przeciętne odtwarzacze DVD z upscalingiem. Smutne ale prawdziwe.Przetestowane na wielu modelach.
A kupowanie Sharpa serii 9 i wyłaczanie funkcji TruD mija sie z celem-widac ktoś wybierajac ten tv nawet go pobierznie nie przetestował, nie mówiąc o jakichś głębszych oględzinach.
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Jacek68

New member
Romanoff napisał:
A kupowanie Sharpa serii 9 i wyłaczanie funkcji TruD mija sie z celem-widac ktoś wybierajac ten tv nawet go pobierznie nie przetestował, nie mówiąc o jakichś głębszych oględzinach.
Pzdr
Testowałem, testowałem, do pewnych wniosków dochodzi się po kilku dniach użytkowania telewizora. Rozumiem, że masz ten telewizor i jesteś z tej funkcji zadowolony. Ja nie byłem zadowolony i ją wyłączyłem. Napisałem o tym bo być może znajdą się przyszli kupujący o "guście" podobnym do mojego- chcę by zwrócili na to (w moim odbiorze) przerysowanie obrazu przy włączonym truD.
 

sitek

New member
Jacek68 napisał:
Testowałem, testowałem, do pewnych wniosków dochodzi się po kilku dniach użytkowania telewizora. Rozumiem, że masz ten telewizor i jesteś z tej funkcji zadowolony. Ja nie byłem zadowolony i ją wyłączyłem. Napisałem o tym bo być może znajdą się przyszli kupujący o "guście" podobnym do mojego- chcę by zwrócili na to (w moim odbiorze) przerysowanie obrazu przy włączonym truD.
Wlasnie o to chodzi, po co kupowac telewizor z funkcja, ktorej potem nie bedziemy uzywac, ale podlaczylem GA9 do N-ki, wlaczylem 576i (czyli tak jak jest puszczane wiekszosc programow) i truD dziala i wyglada to naprawde super.
 

brazzo

New member
Dzisiaj w Saturnie miałem okazje ogladać sharpa 32BV9. Sygnał był z jakiejś ich kablówki, odbierał TVP2, jak sie można bylo spodziwac bez rewelacji (delikatnie mówiąc). Poprosiłem sprzedawcę o zademonstrowanie truD i powiem szczerze, że na tym sygnale nie widziałem żadnej różnicy - przy właczonym i wyłączonym truD. Sprzedawca powiedział, ze przy słabszym sygnale wejściowym nie zauważę jak działa ta funkcja. Trochę mnie to zdziwiło, bo myslałem, że truD jest właśnie do słabszych sygnałów. W sumie to teraz nie wiem jak to dokładnie jest z tym truD. Obok stał Sharp 32BV8 (tu róniez szła TVP2) i na tych sygnałach nie zauważyłem w zasadzie żadnej różnicy. Zastanawiam się, czy truD jest warte różnicy w cenie między tymi modelami.
 

brazzo

New member
Dzisiaj w Saturnie miałem okazje ogladać sharpa 32BV9. Sygnał był z jakiejś ich kablówki, odbierał TVP2, jak sie można bylo spodziwac bez rewelacji (delikatnie mówiąc). Poprosiłem sprzedawcę o zademonstrowanie truD i powiem szczerze, że na tym sygnale nie widziałem żadnej różnicy - przy właczonym i wyłączonym truD. Sprzedawca powiedział, ze przy słabszym sygnale wejściowym nie zauważę jak działa ta funkcja. Trochę mnie to zdziwiło, bo myslałem, że truD jest właśnie do słabszych sygnałów. W sumie to teraz nie wiem jak to dokładnie jest z tym truD. Obok stał Sharp 32BV8 (tu róniez szła TVP2) i na tych sygnałach nie zauważyłem w zasadzie żadnej różnicy. Zastanawiam się, czy truD jest warte różnicy w cenie między tymi modelami.
 

klemens007

New member
Witam.Jestem od kilku dni posiadaczem tv z truD.Właśnie jestem po seansie z dzieciakami filmu SKOK PRZEZ PŁOT.Z tą funkcją to nowe doświadczenie,jak dla mnie rewelacja.Nie wiem jak sprzedawca włączał funkcje truD przy tobie ale na pewno nie jest od tego guzik w pilocie pod klapą z napisem truD.Jest on tylko do prezentacji tej funkcji na ekranie.Jedna połowa ekranu jest z truD a druga bez.Najlepiej to widac przy jakiś dynamicznych obrazach.Poproś sprzedawce niech załączy-wejdż w MENU-wybierz obraz-zaawansowane-wybierz truD-WŁĄCZ -potwierdż w pilocie OK. i żeby zachować to ustawienie wyjdz z opcji MENU klawiszem MENU.Mam nadzieje że dostrzeżesz różnicę i sam podejmiesz decyzję . Pozdrawiam.
 

Romanoff

New member
brazzo napisał:
Dzisiaj w Saturnie miałem okazje ogladać sharpa 32BV9. Sygnał był z jakiejś ich kablówki, odbierał TVP2, jak sie można bylo spodziwac bez rewelacji (delikatnie mówiąc). Poprosiłem sprzedawcę o zademonstrowanie truD i powiem szczerze, że na tym sygnale nie widziałem żadnej różnicy - przy właczonym i wyłączonym truD. Sprzedawca powiedział, ze przy słabszym sygnale wejściowym nie zauważę jak działa ta funkcja. Trochę mnie to zdziwiło, bo myslałem, że truD jest właśnie do słabszych sygnałów. W sumie to teraz nie wiem jak to dokładnie jest z tym truD. Obok stał Sharp 32BV8 (tu róniez szła TVP2) i na tych sygnałach nie zauważyłem w zasadzie żadnej różnicy. Zastanawiam się, czy truD jest warte różnicy w cenie między tymi modelami.

Jeżeli jesteś z Warszawy to wpadaj do Electroworld Janki, tam są wystawione na jednej półce obok siebie 32" LCD i mozna porównać,podłaczone DVD,ten sam sygnał.Stoi zarówno LC32GA9 i BV9, jak i GA8.Różnica widoczna od razu,zwróć uwage na płynność ruchu i głębię obrazu.Za to w GA8 lepsza ostrość,wiecej widocznych detali.Coś za coś.
Pozdrawiam
 

brazzo

New member
klemens007 napisał:
Witam.Jestem od kilku dni posiadaczem tv z truD.Właśnie jestem po seansie z dzieciakami filmu SKOK PRZEZ PŁOT.Z tą funkcją to nowe doświadczenie,jak dla mnie rewelacja.Nie wiem jak sprzedawca włączał funkcje truD przy tobie ale na pewno nie jest od tego guzik w pilocie pod klapą z napisem truD.Jest on tylko do prezentacji tej funkcji na ekranie.Jedna połowa ekranu jest z truD a druga bez.Najlepiej to widac przy jakiś dynamicznych obrazach.Poproś sprzedawce niech załączy-wejdż w MENU-wybierz obraz-zaawansowane-wybierz truD-WŁĄCZ -potwierdż w pilocie OK. i żeby zachować to ustawienie wyjdz z opcji MENU klawiszem MENU.Mam nadzieje że dostrzeżesz różnicę i sam podejmiesz decyzję . Pozdrawiam.

Sprzedawca wchodził do menu, wciskał OK, ale nie zapisywał ustawień, czyli działanie truD pokazywał mi nie wychodzac z menu. Moze to jest właśnie przyczyna.
 

Romanoff

New member
Wczoraj w ElectroWorld Janki(mam tam dwa kroki wiec czesto wpadam na porównania:), chlopaki wystawili philipsa 32pf9531d i musze przyznać że zjada on wszystkie inne telewizory na śniadanianie. Łącznie z Sharpami GA9, BV9.Miałem możliwośc pobawić sie ustawieniami i powiem jedno-takiej płynności i zarazem ostrości obrazu, w polaczeniu z głębią nie ma nikt inny. Jedyna wada słabe kąty widzenia, ale do licha czy tv ogląda sie pod katem? Ja bynajmniej tak nie oglądam. Tak jak do tej pory było widać różnice między Sharpami a innymi markami wśród wystawionych tam telewizorów9na korzyść Sharpa), tak teraz Philips deklasuje je wszystkie. tylko ta cena-7499.

Pozdr
 
Do góry