Sharp Aquos LC-60LE830E + Aston CAM 2.26

wyrdrender

New member
Witam,

Jestem nowy na forum więc z tego miejsca witam wszystkich użytkowników :).

Jakiś czas temu zakupiłem moduł Aston CAM do telewizora Aquos LC-60LE830E. Wszystko działa bardzo dobrze, jednak układanie kanałów to jakiś koszmar... Stąd dwa pytania:

1. Czy moduł powinien sam załadować listę kanałów z transpondera?
2. Czy jest możliwość załadowania pliku scm do tego telewizora? Przyznam, że próbowałem wszystkiego prócz podłączenia komputera przez gniazdo Ethernet.

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie dostaniesz odpowiedzi , napisz na PW - dostaniesz skierowanie do odpowiedniej osoby.
 

wiljasz

New member
Masz kilka możliwości załadowania kanałów.Możesz wybrać załaduj wszystkie i tu pojawia się pytanie czy chcesz układ alfabetyczny stacji czy po kolei jak szuka z poszczególnych transponderów.Ja wybrałem wszystkie -układ alfabetyczny no i cały dzień ustawiania własnej listy.Ale możesz wbić też tylko kanały z transponderów które cię interesują np z kanałami C+.Pamiętaj że jak ułożysz własną listę i spróbujesz coś doładować to Ci rozpieprzy tak mozolnie ułożoną własną listę,Sharp nie ma doładowania własnego układu kanałów ani z USB ani z kompaNie ma też pamięci poprzedniego układu.Witaj w świecie Sharpa.Pozdrawiam
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Pamiętaj że jak ułożysz własną listę i spróbujesz coś doładować to Ci rozpieprzy tak mozolnie ułożoną własną listę
To jest przypadłość większości tanich tunerów satelitarnych także nic w tym dziwnego, że Sharp do swoich telewizorów wsadza tanie, zwykłe i proste tunery SAT.
Do Samsungów ktoś się wysilił i zrobił program do edycji kanałów ale Samsungów jest na rynku i u użytkowników o wiele więcej także i chętny się znalazł :smile:
 

wyrdrender

New member
Masz kilka możliwości załadowania kanałów.Możesz wybrać załaduj wszystkie i tu pojawia się pytanie czy chcesz układ alfabetyczny stacji czy po kolei jak szuka z poszczególnych transponderów.Ja wybrałem wszystkie -układ alfabetyczny no i cały dzień ustawiania własnej listy.Ale możesz wbić też tylko kanały z transponderów które cię interesują np z kanałami C+.Pamiętaj że jak ułożysz własną listę i spróbujesz coś doładować to Ci rozpieprzy tak mozolnie ułożoną własną listę,Sharp nie ma doładowania własnego układu kanałów ani z USB ani z kompaNie ma też pamięci poprzedniego układu.Witaj w świecie Sharpa.Pozdrawiam

Oba te sposoby są mi (niestety) dobrze znane. Tyle tylko, że nie mam cierpliwości do ich układania... Zadałem pytanie ponieważ znalazłem na jakimś forum plik scm z aktualnym układem C+ i miałem nadzieję, że jakoś uda mi się ją wrzucić do pamięci, zresztą wiedziałem, że istnieje taka możliwość w Samsungu (kolega wyżej o tym wspominał). Myślicie, że jest szansa aby z którąś aktualizacją softu pojawiła się taka opcja? Nie chciałbym żeby to źle zabrzmiało, ale ten telewizor do najtańszych nie należy i trochę mnie wkurza ignorancja Sharp'a. Gdyby chodziło tylko o układanie kanałów to byłbym w stanie to jakoś zdzierżyć, ale są inne rzeczy które mnie frustrują. Np:

-Informacja o programie który jest aktualnie nadawany ma formę iście dziwną. Normalnie jest (np. w LG) szeroki pasek na dole z pełną informacją, ja mam mały kwadracik w prawym górnym rogu ekranu.
-W EPG NIE MA POLSKICH ZNAKÓW. To jest dopiero absurd. Całe menu jest w pełni spolszczone, a EPG nie potrafi odczytać polskich znaków. Przy czym zastanawiam się czy to wina Sharp'a czy kodowania znaków przez C+.

Oto informacje jakie dostałem od samego Sharp'a:

"W tym modelu TV nie ma sposobu na łatwiejszą edycję kanałów.Nie ma też więc możliwości wgrania takiej listy.
Istnieje tylko możliwość skopiowania ustawień z jednego odbiornika na drugi. Nie zmienia to faktu, że na tym pierwszym wszystko trzeba edytować „ręcznie”."

Przyznam, że nieznacznie ale jednak poprawia to sytuację. Muszę teraz znaleźć kogoś z LE830E kto ma poukładane kanały :p.
 
Ostatnia edycja:

wiljasz

New member
"W tym modelu TV nie ma sposobu na łatwiejszą edycję kanałów.Nie ma też więc możliwości wgrania takiej listy.Istnieje tylko możliwość skopiowania ustawień z jednego odbiornika na drugi. Nie zmienia to faktu, że na tym pierwszym wszystko trzeba edytować „ręcznie”."
Czy podano jak to technicznie można skopiować? Przy pomocy czego, jak?
 
Do góry