Sharp nowa seria TV LCD SA1E LC-26SA1E LC-32SA1E LC-37SA1E LC-42SA1E

bmt

New member
Dzięki Imalas. Niedawno kupiłem 32GA8 za 3390 a teraz lepszy model 32SA1 mozna juz kupic za 3490 po negocjacjach z polską gwarancją. Coś ten Sharp stosuje dziwną politykę cenową.
 

bmt

New member
To co się rzuca na pierwszy rzut oka to różnica między serią 8 a SA1 jest taka, że seria 8 ma czas reakcji matrycy 8 ms, a seria SA1 ma już 6 ms.
 

kernit1

New member
Mam pytanie do kikiego czy miał już do czynienia z tym modelem i co o nim sądzi? Jak wypada w porównaniu do panasonika LX 60 P ,bo są w podobnym przedziale cenowym?
 

bmt

New member
RozDam napisał:
no wlasnie szybsze matryce i tansze niz bv8, ciekawe dlaczego? czy czasem nie maja gorszych matryc (czyt tanszych)? czy warto kupic sa1e?

Niższa cena nie wynika z obniżenia jakości. Niższa cena wynika z ofensywy (cenowej) Sharpa na Polski rynek. Modele 26sa1- 2999 detal- można kupic już za 2849, 32gd8,32bt8 detal 3999- można kupic za 3799, 32ga9, 32bv9 detal 4899- można kupić za 4649. Obserwując dotychczasowe ceny a obecne (mówię o cenie detalicznej z cennika) mozna wysunąc wniosek, że Sharp jeszcze nie raz zaskoczy nas obniżkami cenowymi i nie tylko wybranej grupy TV LCD.
Z tego co obserwuję Sharp stawia na kilku wybranych dystrybutorów hurtowych. Tak zwana "rzeźnia" cenowa zacznie sie w momencie upowszechnienia marki w całej Polsce.
A tak przy okazji; może ktoś doradzi jakie kino domowe wybrać. A może lepiej skompletowac sprzęt osobnych marek?
 

kernit1

New member
A jak myślicie kiedy ta "rzeźnia" cenowa może nastąpić, czyli do kiedy warto się wstrzymać z zakupem, aby jak najkorzystniej wybrać ofertę?.
 

darek.hd

New member
Witam,

porownalem instrukcje obslugi modeli SA1/SV1 vs GA8/BV8 i wynika z tego, ze te pierwsze nie posiadaja juz niestety funkcjonalnosci "obrot" oraz mozliwosci wlaczenia/wylaczenia "quick shoot". Pozostaje otwarte pytanie, czy przyoszczedzono takze na innych komponentach. Idealem bylaby jednoznaczna wypowiedz SerwisSharp Polska...

Pozdrawiam
 

kernit1

New member
darek.hd napisał:
Witam,

porownalem instrukcje obslugi modeli SA1/SV1 vs GA8/BV8 i wynika z tego, ze te pierwsze nie posiadaja juz niestety funkcjonalnosci "obrot" oraz mozliwosci wlaczenia/wylaczenia "quick shoot". Pozostaje otwarte pytanie, czy przyoszczedzono takze na innych komponentach. Idealem bylaby jednoznaczna wypowiedz SerwisSharp Polska...

Pozdrawiam

A na co mają wpływ funkcje "quick shoot" oraz "obrót", bo przyznaję,że się nie znam.
 

tioga666

New member
Coś tam widziałem

Witam

Na poczatek wstep.

Jestem w temacie hdtv od tygodnie chce kupić lcd 32 do 4000 max. Ogladałem i czytałem o panasonicu lx60 i samsungach 71 , 72, a teraz widziałem tego nowego sharpa u mnie na wiosce w Awansie.

I tak miałem okazje zobaczyc go w akcji a obok wisiały wspomniany panasonik i samsung.

Obraz: Demo z DVD sklepu Avansa bardzo ladnie, wyraznie ładniej od panasonica (wszyscy go tu wychwalaja a mnie sie jego obraz jakos nie podoba), na podobnej jakości jak samsung. Najgorzej grał panasonic.
przyniosłem Divixy i filmy nasa hd, koles w sklepie podpioł mi do niego komputer przez hdmi-dvi i zaczeliśmy sie bawic. I obraz bez problemu sie skalibrował gf6600 wykrył sharpa super dopasował nietypową rozdzielczośc, ale obraz nie był juz taki rewelacyjny. Puściliśmy divixa i tak sobie potem film nasa hdtv i wiadomo odjazd. Ale nie ale nie, cały obraz z kompa czy to divix czy dvi lekko ziarniste i jakby z lekko kaszą. Sama kompatybilność i rozpoznawanie bez problemu ale obraz coś kiepskawy. Bawiłem sie ustawieniami ale bez rezultatu. Telewizji z kabla nie testowałem. Teraz mam problem co wybrać czy sharp czy samsung bp panasonika se odpusczam .
 

tioga666

New member
Coś tam widziałem

Witam

Na poczatek wstep.

Jestem w temacie hdtv od tygodnie chce kupić lcd 32 do 4000 max. Ogladałem i czytałem o panasonicu lx60 i samsungach 71 , 72, a teraz widziałem tego nowego sharpa u mnie na wiosce w Awansie.

I tak miałem okazje zobaczyc go w akcji a obok wisiały wspomniany panasonik i samsung.

Obraz: Demo z DVD sklepu Avansa bardzo ladnie, wyraznie ładniej od panasonica (wszyscy go tu wychwalaja a mnie sie jego obraz jakos nie podoba), na podobnej jakości jak samsung. Najgorzej grał panasonic.
przyniosłem Divixy i filmy nasa hd, koles w sklepie podpioł mi do niego komputer przez hdmi-dvi i zaczeliśmy sie bawic. I obraz bez problemu sie skalibrował gf6600 wykrył sharpa super dopasował nietypową rozdzielczośc, ale obraz nie był juz taki rewelacyjny. Puściliśmy divixa i tak sobie potem film nasa hdtv i wiadomo odjazd. Ale nie ale nie, cały obraz z kompa czy to divix czy dvi lekko ziarniste i jakby z lekko kaszą. Sama kompatybilność i rozpoznawanie bez problemu ale obraz coś kiepskawy. Bawiłem sie ustawieniami ale bez rezultatu. Telewizji z kabla nie testowałem. Teraz mam problem co wybrać czy sharp czy samsung bp panasonika se odpusczam .
 
Do góry