Sharp LC 52LE830E sieć domowa ???

Aleball

Member
Witam.
TV mam od niedawna i jestem jak dotąd bardzo zadowolony (tu jeszcze raz kiki dzięki za pomoc w wyborze).
Obecnie jestem na etapie podłączenia TV do czego się da :)
Mam problem z siecią domową - TV podłączyłem do routera i net śmiga. Mój router to Apple Time Capsule posiada więc zintegrowany dysk. TV jednak go nie wykrywa. Pojawia się jedynie "nie znaleziono serwerów".
Czy TV może wykryć w sieci jedynie serwery multimedialne (np. Synology), a HDD wyłącznie po USB, czy może ja czegoś nie umiem ustawić?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
michał
 

marcinb24

New member
Jak po sieci to tv moze wykryc materialy tylko przez dlna, nie wykryje jako udostepniony dysk sieciowy. Router by musial miec serwer dlna aby udostepnienie zadzialalo.

Sent from my GT-I9001
 

duken

New member
Podepnę się do pytania, bo podobny problem z tym samym TV 52LE830E:

Znajomy podpiął go do LAN kablem, internet na TV działa, ale nie widzi udostępnionych komputerów, po wybraniu źródła Sieć domowa naciska przycisk Y i mu nic nie znajduje, z komputera też nie widać w sieci TV

w sieci jest router Cisco z dlna
 
Ostatnia edycja:

Didgeman1

New member
DLNA Sharp 52le830

Witam podpinam się do tematu sharp 52le830 .Jak mam korzystać z DLNA podpięty przez Wifi telefon samsung galaxy s2 nei wykrywa zadnego urządzeni a tak samo jakikolwiek HTC nie widzi też servera PS3 o co chodzi ??
 

Aleball

Member
Witam
Na jednym z komputerów w sieci zainstalowałem ps3 media server. Bez wielkiego konfigurowania TV widzi serwer (nie tylko HDD komputera ale również dysk sieciowy w mojej Time Capsule), poprawnie odtwarza filmy i muzykę. Nie odtwarza zdjęć, nie wiem czemu ale tak jak pisałem nie ustawiłem jeszcze nic w serwerze. Jakieś światełko w tunelu więc jest :)
Oczywiście to rozwiązanie tymczasowe i na szybko, bo raczej nie osiągnie funkcjonalności serwera Synology połączonego z WD TV Live lub Apple TV.
Pozdr
mg
 

marcinb24

New member
Aby tv wykryl materialy z telefony samsunga oprocz polaczenia w tej samej sieci trzeba uruchomic aplikacje AllShare i wtedy tv wykryje serwer mediow.

Sent from my GT-I9001
 

Didgeman1

New member
Czekajcie najprawdopodobniej moja wina mam połaczenie przez Wifi a z tego co tu widzę na "obrazkologii" w instrukcji by korzystać z DLNA jednak trzeba z kabla pociagnać do routera chyba że się mylę :) ?
 

kamell80

New member
Ja mam tylko po wifi połączony tv i korzystam z sieci domowej bez problemu. Oglądam foty z kompa i słucham muzyki, jeno filmów coś mi nie widzi - znaczy wszystkich, bo niektóre normalnie odtwarza.
 

jurasko

New member
Witam
Na jednym z komputerów w sieci zainstalowałem ps3 media server. Bez wielkiego konfigurowania TV widzi serwer (nie tylko HDD komputera ale również dysk sieciowy w mojej Time Capsule), poprawnie odtwarza filmy i muzykę. Nie odtwarza zdjęć, nie wiem czemu ale tak jak pisałem nie ustawiłem jeszcze nic w serwerze. Jakieś światełko w tunelu więc jest :)
Oczywiście to rozwiązanie tymczasowe i na szybko, bo raczej nie osiągnie funkcjonalności serwera Synology połączonego z WD TV Live lub Apple TV.
Pozdr
mg

Również dzisiaj zainstalowałem ps3 media serwer i też nie widzi zdjęć.
Poradziłeś sobie może z tym problemem?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Zakupiłem router NETGEAR WNR3500L z USB.
Podłączyłem dysk 2,5 cala w zewnętrznej obudowie jako Media/DLNA Server do gniazda USB i Sharp pięknie wszystko odtwarza :)
Wszystko tzn. .jpg itd. na razie testuję ;)

Przetestowałem z telefonem SAMSUNG Galaxy ACE i oglądam na Sharpie pliki z fona :)

EDIT:

Odtwarza:
.mp4 nawet Full HD 1980x1080
.vob
.avi

Nie odtwarza:
.ts
.flv nawet nie widzi
.mkv też nie widzi :(


 
Ostatnia edycja:

wojtas33

New member
Czy komuś udało się odpalić Media serwer NASa Synology tak aby TV widział pliki wideo? (widoczne są tylko zdjęcia i muzyka)
 
Do góry