Sharp LC 52LE830E vs Samsung 55D6500

jun_dymek

Member
Witam

Z racji tego, że na mój poprzedni post nie otrzymałem odpowiedzi (pytałem o pomoc w wyborze pomiędzy telewizorami: Samsung D6500, SONY EX720 czy LGL W570S) postanowiłem zadać kolejne pytanie. Zaraz po napisaniu tamtego postu na forum ogólnym, natrafiłem na opinie o telewizorze Sharp LC 52LE830E. Dzisiaj widziałem ten model w RTV AGD i sprzedawca jednoznacznie stwierdził, że jest to najlepszy wybór z tej półki cenowej.
Wklejam kilka danych z poprzedniego postu:
- od kanapy do TV będzie około 3 metrów
- pokój nie jest ani ciemny ani jasny - taki w sam raz
- korzystam jak na razie wyłącznie z kablówki aster, z jakiegoś podstawowego pakietu
- do tv będzie podłączony xbox360
- 3D na dzień dzisiejszy większego znaczenia nie ma, ale jeśli już wydawać ponad 5 tys. na tv to wolałbym, żeby jeśli zajdzie taka potrzeba dało się na to popatrzeć

Mam pytanie odnośnie internetu w tym telewizorze. Czy będę mógł swobodnie oglądać na nim zasoby ipli, tvp, tvn itp.? Z tego co wyczytałem największą "multimedialnością" cechuje się samsung, ale domyślam się, że na Sharpie również mogę obejrzeć filmy i seriale z wymienionych serwisów. Czy jest to wygodne? Jak się sprawdza przeglądarka internetowa?

Czy warto wydać 6tys na tego Sharpa? W grę wchodzą jeszcze Samsung D6500, SONY EX720 czy LGL W570S (dzisiejszy sprzedawca z RTV EURO AGD kategorycznie odradził Sony i LG).

Z góry dzięki za pomoc.
 

jun_dymek

Member
Zdecydowanie wskazanie jest na Sharpa 52LE 830

Ok. Dzięki. Test czytałem, przebrnąłem również przez wiele stron komentarzy. Niestety dalej nie wiem jak jest z tymi serwisami typu ipla, tvp itd. Czy Sharp radzi sobie z zastąpieniem komputera w tej materii? Będę wdzięczny za wypowiedź kogoś korzystającego z internetowych możliwości tego telewizora.
 

polokocta

New member
Pod względem multimedialności Sharp to dno. Może niezbyt głębokie ale jednak. Firma olewa użytkowników i nie wprowadza ipli, iplexu ani żadnego innego serwisu tego typu. Jedyne z czego możesz korzystać to przeglądarka internetowa, picassa, youtube( choć obsługa woła o pomstę do nieba), twitter i ze dwie/trzy inne rzeczy. Jeżeli chcesz kupić telewizor ze względu na dodatki multimedialne to nie kupuj Sharpa. Całe szczęście, że obraz w tym TV jest świetny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp , LG, Loewe , Philips - razem podpisali umowę i pracują nad nowym systemem aplikacji. Mówią że ma być extra. Dla mnie telewizor ma dobrze grać i gra. Aplikacje mam w telefonie, tablecie, komputerach i to mi osobiście wystarcza.
 

jun_dymek

Member
Jeżeli chcesz kupić telewizor ze względu na dodatki multimedialne to nie kupuj Sharpa.

Dodatki multimedialne nie są aż tak ważne. W sprzęcie za 5-6 tys. chciałbym jednak móc korzystać z pewnych "nowinek technologicznych". Z różnych względów zależy mi na możliwości odtwarzania seriali z internetu (ipla, tvp, tvn). Po prostu w pokoju z komputerem aktualnie nie będę miał gdzie wygodnie usiąść z żoną i chciałbym przenieść "centrum rozrywki" do salonu z telewizorem. Czasami lubimy sobie obejrzeć film/serial z serwisu internetowego. Do tej pory zasiadaliśmy przy monitorze komputera, ale w mieszkaniu zaszły pewne zmiany i komputer na chwilę obecną będzie służył wyłącznie do pracy na krzesełku. Dlatego jeśli mam wydać kupę kasy na telewizor chcę żeby mógł w jakimś stopniu zastąpić komputer.

Tak naprawdę nie otrzymałem odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy przeglądarka Sharpa poradzi sobie z otwarciem stron: tvp.pl, ipla, vod.onet.pl itp.? Czy w ogóle inne telewizory sobie z tym radzą? W tej materii jestem jakieś 10 lat do tyłu i po prostu nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda.
 

ewaldus

New member
Strone otworzy, ale filmow z tych stron juz nie. Do tego TV podlaczaj tylko naprawde dobry sygnal, najlepiej HD.
 

mistrzb

Member
Ale czy jest jakas szansa, ze to nowe oprogramowanie, jesli stworza, zaaplikuja do le830, czy to juz kwestia nastepnych modeli?

P.S. Jakie w tej chwili dostepne sa aplikacje, gdzie to mozna sprawdzic, oczywiscie nie posiadajac tego tv? Czy jest juz ipla, iplex, tvn player?
 
Do góry