Pierwszy test telewizora marki Sharp 70LE836S - FULLHD LED.

accu

New member
Bez reklam
Pierwszy test telewizora marki Sharp 70LE836S - FULL-HD LED.

Witam,


Serdecznie zapraszam do zapoznania się z pierwszym testem telewizora marki Sharp 70LE836S z pełnym
podświetleniem LED "local dimming" na stronie:

70" Sharp 70LE836S test/anmeldelse - FlatpanelsDK
KONKLUZJA: telewizor o bardzo dobrym obrazie.

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Sharp 70LE836S z pełnym
podświetleniem LED "local dimming"
Z tego co wyczytałem to jest to EDGE LED (podświetlenie krawędziowe) z technologią Local Dimming (miejscowe wyłączanie podświetlenia).

Taką technologię wprowadziły jako pierwsze firmy Funai, Philips i LG

Local Dimming stosuje np. SONY od modelu HX700 w wzwyż.

Pełne podświetlenie to FULL LED
 

accu

New member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem to jest to EDGE LED (podświetlenie krawędziowe) z technologią Local Dimming (miejscowe wyłączanie podświetlenia).

Taką technologię wprowadziły jako pierwsze firmy Funai, Philips i LG

Local Dimming stosuje np. SONY od modelu HX700 w wzwyż.

Pełne podświetlenie to FULL LED

Witam,

Wybacz, jest to na pewno Full LED .( z pełnym , tylnym podświetleniem LED w technologii "local dimming" )

Nie jest jest to na pewno Edge LED (z krawędziowym podświetleniem z quasi local dimming)
Ciekaw jestem w jakim źródle wyczytałeś tak nie prawdziwe wiadomości.Zobacz sobie na przykład polską
stronę internetową firmy Sharp i zasięgnij wiadomości.

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam

accu

New member
Bez reklam
70" Sharp 70LE836S test/anmeldelse - FlatpanelsDK

Gdzie kolego na Polskiej stronie Sharpa widzisz Sharp 70LE836S ?
Jest tylko LC-70LE835E

I Proszę o mniej uszczypliwości bo nikt nie jest Alfą i Omegą. Chyba, że masz się kolego za takiego ;)

Witam,
Odpowiednikiem 836S (w Danii) w Polsce jest 835E.Absolutnie nie jestem alfą i omegą ,ale napisałem
to co zapewne dobrze powinieneś wiedzieć,gdyż jesteś użytkownikiem telewizora firmy Sharp ( co prawda nie tego modelu),z reguły jak coś piszę to staram się to sprawdzić w odpowiednim źródle.
Modele bliźniacze telewizorów w różnych krajach mają różne symbole , co najwyżej mają może inną ilość tunerów czy systemów telewizyjnych ,ale rodzaj zastosowanego podświetlenia mają ten sam.
Nie napisałeś jednak najważniejszego, z jakiego źródła dowiedziałeś się ,że model o którym ja piszę , ma podświetlenie krawędziowe .


Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
OK.
Na Polskiej stronie Sharpa w modelu 835E widnieje "Telewizor LCD 3D Ready z pełnym podświetleniem LED"
Zajrzałem do źródła linka testu czyli na Duńską stronę i widnieje "3D Ready LCD TV med FULL LED belysning"
Czyli przyznaję, miałeś rację :eek:k:
Ale nie ma w nich
Local Dimming (lokalne przyciemnianie) tylko Scanning backlight (Pełne sterowanie podświetleniem)
Swoją drogą to przy Full LED taki ”clouding” jest nie do zaakceptowania.

=============================================


Nie napisałeś jednak najważniejszego, z jakiego źródła dowiedziałeś się ,że model o którym ja piszę , ma podświetlenie krawędziowe .
Zmylił mnie właśnie "clouding" na foto w teście i brak
"local dimming" w danych technicznych, a o którym pisałeś że niby jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry