Problem z wyborem telewizora 22-26 cali oraz pytanie w sprawie kablówki cyfrowej.

Okeczukwu

New member
Witam. Sytuacja przedstawia się tak: w mieszkaniu są 2 telewizory, 1 stary crt Sanyo pamiętający mundial w 1998r. oraz 1 znacznie młodszy lcd Samsung LE22S81B. Sanyo zaczyna na starość dziwaczeć co się objawia od czasu do czasu pojawiającymi, zmieniającymi się kolorami na kineskopie a czasami obraz i dźwięk lubią zniknąć na 2-3 sekundy. Rozumiem że to już choroba starcza i zmęczenie materiału więc postanowiłem poszukać jakiegoś zamiennika. Wybór małego rozmiaru ekranu jest niestety koniecznością ze względu na mizerny metraż lokum oraz ogólnego zagracenia meblami z poprzedniej epoki.
Mój wybór padł na 2 modele Sharpa, LC-24LE510E, LC-22LE430E oraz model konkurencji UE22D5000 Samsunga. Kolejny "wybór" z konieczności ponieważ w pobliskim sklepie są tylko te modele w małych rozmiarach dzięki czemu mogłem sobie je obejrzeć i "pomacać". Wszystkie te telewizory posiadają tunery DVB-T oraz DVB-C.
Co do źródła sygnału. Mam wykupiony w UPC pakiet telewizji cyfrowej wraz dekoderem (bez HD) z wbudowaną nagrywarką, internet oraz telefon. Dekoder jest podłączony do lcd a crt jest na żywca wpięty w kabel wystający ze ściany. Rozumiem, że na lcd dzięki dekoderowi mam telewizję kablową cyfrową a na crt analogową.
Moje pytania są następujące: jeżeli kupię nowy tv z tunerem DVB-C, to czy bez potrzeby używania dekodera będę mógł oglądać telewizję w cyfrowej jakości? Który telewizor możecie mi polecić? Jeżeli żaden z wyżej wymienionych to jaki (absolutnie max 26 cali)? Wolałbym się zmieścić w pułapie do 1500zł max. Przeszukałem forum i jedyne co osiągnąłem to ból głowy i chęć rzucenia wszystkiego w diabły bo nic znalazłem klarownej odpowiedzi na moje rozterki więc proszę o wyrozumiałość.
 
Ostatnia edycja:

Okeczukwu

New member
A będzie tego ze 2 metry. Wnęka na telewizor ma 85 cm szerokości. Wzwyż ograniczeń brak.
 
Ostatnia edycja:
Do góry