LC-46LE830E problem z obrazem - zielony

Krissstofer

New member
Witam, od 2 m-cy cieszę się SHARPEM ,korzystam z trybu AV dynamiczny(ustalony). Aż tu nagle 2 dni temu włączam a tu obraz zielony tzn. jest dany program tv cały zdominowany przez kolor zielony. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wszystko jest w porządku, tak jak powinno być.Zauważyłem ,że przy uruchomieniu wyświetla się na chwilę napis tryb AV coolour, którego nie ustawiłem bo nawet nie ma go w ustawieniach. Pomocy.
 

Krissstofer

New member
Dokładnie zapis wygląda tak : Tryb AV x.v. Colour , po przełączeniu na inny kanał pokazuje się info o trybie ustawionym przez mnie czyli Dynamiczny (ustalony) jednak kolor zielony nadal zostaje
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Dzięki trybowi x.v.Colour można cieszyć się dwukrotnie większą ilością kolorów, niż w palecie RGB. Tryb x.v.Colour umożliwia wyświetlanie na ekranie bardziej realistycznych obrazów w standardzie High Definition.

Masz podłączone jakieś urządzenie po SCART lu HDMI ?
 

Krissstofer

New member
podłączony tylko dekoder SAGEMCOM DSI87, ale wczesniej było ok.....tym bardziej,że w ustawieniach nie mam w ogóle trybu Colour...
 

Krissstofer

New member
Hej, dzięki ewaldus, zmieniłem przewód i na razie ok., tzn dalej jest info ,że tryb colour ale nie ma już tej zielonki.....przy okazji mam drugie PYTANIE jak usunąć z prawego górnego rogu ekranu nazwę podłączonego urządzenia w tym przypadku SAGEMCOM ?
 

ewaldus

New member
Wciskaj info kilka razy i zniknie.
Masz cos nie tak z wtykami albo TV albo tunera. Poruszaj nimi i obserwuj ekran. Albo cos nie styka, albo robi sie zwarcie. Teraz trzeba sprawdzic, które jest uszkodzone. Raczej serwis Cie nie ominie.
 

Monkin

New member
Bez reklam
To jest błąd softu Sagema.Poczytaj Wątek o 60le635. Mamy od kilku dni to samo. Cyfra ma dać nową łatę do skopanej aktualizacji.
 
Do góry