TV z matowym ekranem - alternatywa dla SHARP LE830

slawko_23

New member
Bez reklam
nie ma już za wiele takich.....EX720 jest może pół mat ale co do jakości to inna sprawa. Ewentualnie Philips seria 7. Co do 3D pasywne.
Rozważ jeszcze Lg też ma pasywne 3D ale więcej multimediów, pełna przeglądarka z Flash.
 

darekpoznan

New member
Ale szukasz tańszego , lepszego czy po prostu innego ?

szukam możliwości wyboru.
Nie zależy mi na 3D,
nie zależy mi na internecie,
zależy mi na świetnym obrazie i przyzwoitym (jak na TV LCD) dźwięku do oglądania stacji TV.
Do oglądania filmów podłączę komputer albo czytnik zewnętrzny (np WD Live) i włączę amplituner.
 

fantattoo

Member
Przepraszam za odgrzewany kotlet, ale temat jest idealny dla mojego pytania, a nie chcę zaśmiecać forum.

Mam zamiar wymienić moja plazmę Panasonica, na jakiś LED. Interesuje mnie 46-47 cali, jak najmniejsze zużycie energii, matowa matryca (bardzo słoneczny pokój), internet, 3D może być, ale konieczne nie jest. Mieszkam w małym mieście i niestety nie mam za bardzo możliwości porównania różnych TV w jakimś dobrze zaopatrzonym salonie. Cena 3000-4000 zł. TV wykorzystywane TV/konsola - 60/40. Chwilowo mam kiepską kablówkę, ale w najbliższym czasie zakładam cyfrowy polsat.

Mam na oku:
1. Sharp 46LE830
2. Philips 46PFL5507K
3. Panasonic L47ET5
4. Toshiba 46TL838

Czy poza tymi modelami, jest jeszcze coś wartego uwagi w podanym zakresie cenowym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałeś na maksa i wg właściwej kolejności.
Dokładnie tak bym konstruował ofertę.
Mam też słonecznie .
 

fantattoo

Member
Dzięki za wsparcie :) Ale pozostaje jeszcze kwestia praktyczna, czyli nieszczęsne finanse. Sharp daje tylko jedną parę okularów w zestawie. Dla rodzinki musiałbym jeszcze dokupić trzy dodatkowe okulary, a to daje już kwotę 5000 zł za całość. Panasonic za niecałe 4000 zł daje 4 pary okularów w zestawie. Okulary pasywne, a więc w przypadku uszkodzenia kupno nowych wiąże się ze zdecydowanie mniejszym wydatkiem. Philips okularów nie oferuje. Zakup najtańszych to ok. 1000 zł za cztery pary, co przy cenie TV ok. 3500 zł daje kwotę 4500 zł.
Najkorzystniej wypada więc Panasonic. Tylko to pasywne 3D nie jest full HD. Czy aktywne 3D wypada tak znacząco lepiej?

Co prawda specjalnie na 3D mi nie zależy, ale skoro wszystkie te modele oferują taką opcję, to już warto byłoby ją wykorzystać.

Kiki macie może jakieś promocje? :-D
 

martinc

New member
Bierz Sharpa. Mam go już 7 miesięcy i jestem z niego b. zadowolony. Dopiero ten TV przekonał mnie, że oglądanie obrazu w SD na LCD jest możliwe. HD wygląda super. Warto kupić Blu-raya i zapuścić sobie Avatara 3D - coś niesamowitego; podobnie granie na konsoli, czy na komputerze. Clouding praktycznie jest niezauważalny. Z wad należy wymienić dosyć pracochłonną kalibrację TV, nie najlepszy dźwięk (chociaż akceptowalny), słabszą stronę multimedialną (dla mnie w TV te gadżety są raczej zbędne).
Moim marzeniem jest teraz przynajmniej 70" wersja tego TV :razz:, ale cena na razie kosmiczna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Okulary dokupisz z czasem i tek je odłożysz do kąta a jakość Shar[pa Ci zostanie na stałe.
 

mateo85

New member
Słaby dźwięk w sharpie ?miałem już parę tv oglądałem inne u znajomych i do tej pory nie spotkałem lepszego dźwięku w tv niż sharpie 830.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Do góry