SHARP LC- 40LE630E problem Laptop- hdmi- tv

merti69

New member
Problem jest następujący: po podłączeniu laptopa poprzez HDMI do TV, obraz na TV nie jest pełny tylko posiada czarną obramówkę ok.5cm, sprawdzałem w ustawieniach karty graficznej i wygląda że wszystko powinno działać bez problemu, karta ustawia się automatycznie po podłączeniu TV na 1920x1080;60Hz, czyli na TV powinien być pełen obraz a nie jest, próbowałem w ustawieniach TV ale nic nie znalazłem, oprócz poszerzanie krawędzi ale jest niemożliwe przy podłączonym laptopie. Proszę o pomoc inaczej będę zmuszony oglądać filmy zamiast w 40 calach to w 36 :sad: Dodam że karta grafiki to ATI Radeon HD 5470
 
Ostatnia edycja:

merti69

New member
wchodzę w ustawienia ATI Catalyst center, i niestety nie mogę nigdzie znaleźć opcji overscan, czy ktoś może wie gdzie znajduje się ta opcja?
 

arcu

New member
LE830 ma w swoich opcjach skalowania "pełny" i "pixel w pixel".
Może 630 też to ma? Jesli tak, daj na pełny i będzie OK
 

merti69

New member
Udało mi się usunąć te ramki!

Po kolei:
w ustawieniach zaawansowanych (pulpity i ekrany) klikasz prawym na TV i konfiguruj.
W atrybutach zaznacz "Skaluj obraz do rozmiaru ekranu" i zastosuj + OK.
W opcjach skalowania (jednak są!) haczyk przy "Użyj skalowania" i zastosuj + OK.
Dopiero teraz uaktywnił się u mnie suwak (!), którym jedziesz do "0" i jest bez ramek!!! Oczywiście zastosuj + OK!
Jednak to był Overscan. Dziekuję ARTSAULO za trop.

Temat do zamknięcia
 
Do góry