Sharp 40LE630E

djpielgrzym

New member
Wyrazę swoją opinię, odczucia, gdyż testu 630tki tu nie znalazłem, znalazłem tylko info o koncach testu.

PIERW MINUSY

1 - Pilot:
- ważne funkcje pochowane, myślałem iż zmiana formatu obrazu, źródło wejścia, kolorystki będą na wierzchu, niestety wymaga to kilku/kilkunastu klikniec na pilocie. Męczące.
- czas rekacji pilota (być może jakieś zaawansowane ustawienie TV którgo nie znalazłem). Naciskanie szybsze niż raz na sekunde skutkuje tym iż polecenie nie jest wykonywane. TRAGEDIA!

2 - Wg specyfikacji nagrywanie obrazu/pauza itd... Napiszę to tak, proponuję panu wypłatę 3500zł, po podpisaniu umowy okazuję się iż 3500zł będzie ale tylko w czerwcu. Czyli nagrywa tylko z cyfrówki. Cóż...

3 - PIP podówjny tuner - nie ma w specyfikacji i nie ma w TV, myślałem, iż to standard, mój stary soniacz sprzed 3 lat to ma... Nawet nie zwracałem uwagi na to w specyfikacji

4 - Kablówka, o ile bardzo dobrze poprawia obraz, tak przy pewnych stuacjach się gubi. Przy TV2 napis Panorama w lewym dolnym rogu prawie nieczytelny. Przy TV z multimedia, jest kanał "planszowy" z wycinkami wszystkich kanałów. Tu totalnie TV się "myli" Obrazu nie idzie oglądać.

5 - Głosniki, wg specyfikacji 2.1 interesował mnie ten .1 czyli subwoofer. Nie słychać go, być może jest zbyt małej mocy, ale jego obecność nie jest wyczuwalna. Zaznaczę iż głos jest czysty i nie łapie "szumów" Problem z głosem jest w momencie bawienia się Net+ i przełączaniem w apliakcjach, przy przełączeniu przytnie się na sekunde.

6 - Timer, aby ustawić wyłączenie po XX czasu trzeba naklikać się pilotem jak szalony. Zamiast wyprowadzić taki przycisk na "wierch" pilota mamy to znowu w menu. Niby pisałem o pilocie w pkt1. ale tu problem jest inny. Automatyczne wyłączenie kilka kliknięc, ale aby zdefiniować czas po jakim ma się wyłączyć niestety musimy wejść w ustawienia zaawansowane i tam go zmienić...

Na PLUS:

- jakość obrazu
- podswietlanie matrycy
- brak refleksów
- b.dobre poprawianie jakosci nedznego obrazu (kablówka, z wyłączeniem pkt 4)
- dobry czysty dzwięk ( z wyłączeniem subwoofera pkt 5 )
- dobra czułość dotykowego panelu głosu/zmiany kanału
- bezproblemowe działanie DVI ( głoś z kina domowego 5,1)
- ciekawe aplikacje NET+

Zanzaczę i są to moje wrażenia. Nie był używany specjalistyczny sprzet. Tylko oko i ucho.

Gdyby zmienili pilota, menu, dodali pip, byłbym bardzo zadowolony.
Oceniam na 7,5 w skali do 10.

Szczęsliwego nowego roku!
 

etylinek

New member
1. Ustawienia są na wierzchu, może warto przeczytać instrukcję obsługi? Fakt wymaga to 2-3 kliknięć (tragedia).
U mnie pilot działa w miarę ok, nie zauważyłem jakiegoś spowolnienia.
2. Nagrywam z nTV, także się nie wypowiadam.
3. Skoro nie ma w specyfikacji to jak można tego wymagać?
4. Nie zauważyłem powyższych
5. Ja tam słyszę sub, postaw sobie obok TV bez suba to zobaczysz różnice.
6. Fakt, ale widać duża część producentów robi podobnie. Taki trend.

Na PLUS:

- jakość obrazu PEŁNA ZGODA
- podswietlanie matrycy PEŁNA ZGODA
- brak refleksów PEŁNA ZGODA
- b.dobre poprawianie jakosci nedznego obrazu (kablówka, z wyłączeniem pkt 4) NIE MAM KABLÓWKI, NA CYFRÓWCE OK
- dobry czysty dzwięk ( z wyłączeniem subwoofera pkt 5 ) PEŁNA ZGODA
- dobra czułość dotykowego panelu głosu/zmiany kanału ŚREDNIO NA JEŻA
- bezproblemowe działanie DVI ( głoś z kina domowego 5,1) HDMI DZIAŁA OK, NIE WIEM JAK Z DVI
- ciekawe aplikacje NET+ PEŁNA ZGODA I SZYBKO DZIAŁAJĄ
 
Do góry