Sharp LC-40LE600E zmiana numeru kanału

b0ciek

New member
Witam,
przesukiwałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Jeśli gdzieś jednak umknęło coś mojemu oku tudzież przeszukiwarce forum, to najmocniej przepraszam.

Problem jest taki, że telewizor przy wyszukiwaniu kanałów w pierwszej kolejności ustawia programy cyfrowe (kanały od 1 do 13), a programy analogowe ustawia dopiero od 901 do 963. Nie jestem w stanie zmienić numeru kanału na inny, niż jeden z już zdefiniowanych. Operować można jedynie na zakresach 1-13 i 901-963. Telewizora używa osoba starsza, dla której niewygodne jest przełączanie się np. z programu 10 na 940. Sharp odpowiedział, że zmiana softu ( na 1.38 ) rozwiąże problem i pozwoli ustawiać programy na pozostałych kanałach. Niestety nic to jednak nie dało. Na jakiś francuskojęzycznym forum znalazłem informację, że można zainstalować jeszcze nowszą wersję softu (podobno nieoficjalny soft 1.39T), natomiast nigdzie nie byłem w stanie odnaleźć tego pliku. Wystosuję pytanie - czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, zna rozwiązanie, bądź ma jakiś pomysł czego jeszcze spróbować? Wymyśliłem, że można by wyłączyć na czas autoinstalacji kanały cyfrowe, tylko nie wiem jak to technicznie wykonać. Ja i babcia :grin: będziemy bardzo wdzięczni. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

b0ciek

New member
Tak, oczywiście, że ma sortowanie. Instrukcję już znam na pamięć we wszystkich językach. Ale tak jak napisałem pozwala jedynie na sortowanie między kanałami, które są już zdefiniowane. W moim przypadku mogę zamieniać miejscami kanały od 1 do 13 oraz od 901 do 963. Problem polega na tym, że np. nie można nić ustawić na kanale 14...
 

djpielgrzym

New member
Tak, oczywiście, że ma sortowanie. Instrukcję już znam na pamięć we wszystkich językach. Ale tak jak napisałem pozwala jedynie na sortowanie między kanałami, które są już zdefiniowane. W moim przypadku mogę zamieniać miejscami kanały od 1 do 13 oraz od 901 do 963. Problem polega na tym, że np. nie można nić ustawić na kanale 14...

Jesli sobie nie poradzisz moge wkleić tu kolejność w 630e. Mi to działa perfekto i bardzo przyjemne. Zaznaczę iż tv ma kilka wad i +... opisałem je w innym poscie.
 
Do góry