XBOX 360 pod SHARP 37GD9E

bacradi

New member
Mam do Was wielką prośbę o wyjaśnienie. Kupiłem TV LCD SHARP 37GD9E i sprawiłem sobie konsolkę XBOX 360. Tylko mam problem w podłączeniu tych dwóch elementów. W zestawie z XBOXem jes kabel HD AV z czterema componentami - RGB + zółty kompozyt i dwa audio. Jednak w LCD nie mam wejścia osobnego RGB jedynie pod SCARTem pod któy podłączony jest tuner cyfrowy. W LCD jest jeszcze wejście VGA, do któego można podłączyc konsolkę, ale muszę kupić nowy kabelek HD VGA, który kosztuje kolejną 100 i ponoć na tym kablu rozdzielczość jest niższa bo 460 i 720p.

Pytanko: 1. czy mój TV obsługuje 1080i, bo jakbym kupił przejściówkę SCART-RGB, to na kablu, który jest w zestawie z konsolą mogę uzyskać rozdzielczość 1080I, ale musiałbym odłączać tuner jakby mi się chciało pograć co jest ciężką opcją bo tv mi wisi na ścianie, czy:

2. kupić kabel HD VGA za 100 (opcja droższa) i podłączyć konsolkę pod 720p??

Dzięki za info i uwagi...
 

nowy66

New member
Korzystając z okazji, pozwolisz, że zadam ci pytania dotyczące GD9.
a. jak go oceniasz na różnych źródłach?
b. jak funkcjonuje funkcja TruD : wyłaczalna czy zawsze? czy działa na kazde źródło i wejście (dvd, hdmi, component)? jak te funkcje oceniasz?
c. z jakich źródeł sygnału/obrazu korzystasz?

pzdr
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
przecież ten LCD Sharp'a posiada wejscie component (3 x RCA: zielony, czerwony, niebieski), wiec nie widze tutaj zadnego problemu aby podlaczyc do niego Xboxa 360 przewodem component.
 

bacradi

New member
oceniam go bardzo dobrze,
a i c źródła - tuner cyfra+ połączenie scart-scart1 (bardzo wysokiej jakośc QED kable) - obraz bardzo głęboki, bardzo dobra opcja pogłębiająca czerń - czerń to czerń, a nie szary. Przy obrazach nagrywanych czas temu jakiś ;) lekkie smużenie.
dvd - scart2-component jakość bardzo dobra, jednak czekam na nowego denona z hdmi ma być doskonała,
vga - nie muszę tłumaczyć - doskonała.
nie podłączałem jeszcze pod hdmi bo nie mam co, ale chce zobaczyć jaki efekt będzie z xbox'a który obsługuje gry na 720p i 1080i, ale nie mogę się doczytać czy LCD obsługuje obie rozdzielczości czy tylko 720p.

b. truD - działa na wszystkich źródłach widać znaczącą poprawę płynności obrazu. Można wyłączyć.
 

bacradi

New member
drosophilia napisał:
przecież ten LCD Sharp'a posiada wejscie component (3 x RCA: zielony, czerwony, niebieski), wiec nie widze tutaj zadnego problemu aby podlaczyc do niego Xboxa 360 przewodem component.

Ten LCD ma 2 x HDMI, 2x SCART, VGA, S-video, i composite video. Nie ma componentów RGB. Chyba, że się mylę albo nie widzę ;)
 

Crichton

New member
bacradi napisał:
2. kupić kabel HD VGA za 100 (opcja droższa) i podłączyć konsolkę pod 720p??

Kabel HD VGA pozwala na uzyskanie maksymalnie rozdzielczosci 1360x768 (sztucznie przerobione 720p przez Xboxa). Na niektorych TV dzieki temu mozna uzyskac lepsza jakosc niz za pomoca kabla Component. Jezeli nie bedziesz zadowolony z jakosci przez ten kabelek (w co watpie) to mysle, ze warto sprobowac VGA.
Roznica miedzy 720p a 1080i moze w ogole nie byc widoczna.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
faktycznie, obejrzałem instrukcje ze strony www.sharp.pl, i nie ma osobnego wejscia component. A nie dostales razem z LCD przejsciowki z component na d-sub? Jesli ja masz, to jej uzyj i podlacz xboxa 360 pod wejscie d-sub (VGA). W instrukci jest napisane ze taka przejsciowka jest w komplecie.
 

bacradi

New member
drosophilia napisał:
faktycznie, obejrzałem instrukcje ze strony www.sharp.pl, i nie ma osobnego wejscia component. A nie dostales razem z LCD przejsciowki z component na d-sub? Jesli ja masz, to jej uzyj i podlacz xboxa 360 pod wejscie d-sub (VGA). W instrukci jest napisane ze taka przejsciowka jest w komplecie.

Faktycznie!!!
Przypomniałeś mi o niej!! Rzeczwiście mam taką przejściókę w kartonie :D
Dzięki i pozdrawiam
 

bacradi

New member
Korzystając z okazji, jakie DVD z HDMI kupić? Mam na oku DENON'a DVD 1920 czy może poczekać na Pioneer'a z BLUE - RAY i HDDVD??
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Pioneer z BlueRay czy HD-DVD bedzie kosztował niemałe pieniążki, takze lepszym zakupem wydaje się raczej Denon 1920, przeciez xbox360 wypusci jeszcze w tym roku odtwarzacz HD-DVD do 360, wiec moze go zakupic
 

Gatekeeper

New member
bacradi,

wrzuć w wolnej chwili kilka dobrej jakości fotek twojego GD9E podczas pracy z X360 (najlepiej z kilku różnych gier). Byłbym wdzięczny :)

pozdro
 

bacradi

New member
Udało mi się wszystko podłączyć i po wrzuceniu NFS MW, delikatnie mnie zatkało. Grafika rewelacja. Jeszcze bardziej powalił mnie dźwięk z amplitunera w DD. Doskonały.Miałe tylko problem z jedna gierka Outfit, gdzie trzeba było ustawić system kolorów na PAL 60, a przy componencie nie było w LCD tej opcji. Ale po ustawieniu na innym wejśćiu systemu kolorów na automatyczny, wszystko chodzi jak cudo.
No i przeraziła mnie troche informacja o wersji "platinum", bo zależało mi na hddvd a tu moze bedzie inside, no i w xbox360 ewidentnie brakuje złaćza hdmi - a tez ma ponoć być. Ale pewnie kwestia ceny.
Fotki wrzucę przy najbliższej okazji...
 
Do góry