Sharp sharp 40le830 same problemy

zgaS

New member
Witam, kupiłem ostatnio nowy telewizor (jak w temacie) i juz na wstepie byly same problemy... telewizja analogowa na normalnym telewizorze (nie lcd) chodzi bardzo przyzwoicie natomiast na sharpie śnieży kazdy kanał, po drugie gdy włącze kreator wyszukiwania kanalow dvb-t to znajduje ale tylko te z rodziny TVP o tvn czy polsacie nie ma mowy, po trzecie Satelita jest podłączony(cyfra plus) do telewizora i mam tą cyfre na kanale analogowym nr.5 lecz obraz jest mdły(nie pomagaja funkcje rozjaśniania ekranu, jedynie psuja efekt) i co najlepsze gdy włącze opcje na pilocie SAT to nie wyszukuje żadnej, ustawienia ręczne też nic nie daja. Na sam koniec dodam funkcje USB - pytanie po co ? filmy wyświetla ładnie to fakt ale o napisach możemy zapomnieć. Da rade zrobić coś z tą satelitą i tym dvbt ? analog jeszcze przeżyje bo nie jest mi potrzebny, lecz jeśli ma to tak grać to jade go wymienić bo szkoda moich oczu .... :roll:
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Telewizor jest OK. tylko właściciel nie przeczytał instrukcji obsługi i nie zaznajomił się z opcjami MENU TV :krol:
 

zgaS

New member
To dziwne bo czytałem wszystko i tam praktycznie guzik jest napisane, same podstawy a to mnie nie satysfakcjonuje, wyszukiwanie automatyczne na satelicie równa się zero programów i to nie ważne jakiego satelite wybiore i jakie pasma, to samo przy DVBT - zatrzymuje sie na "rodzinie" TVP i tyle. Niby taki przyszłościowy TV a tu guzik prawda bo co to za frajda ustawiać wszystko samemu w domu? czlowiek po pracy chce przyjsc i cieszyc oczy nowym nabytkiem a tutaj mu każda kazda opcje dokladnie przestudiowac... tak byc moim zdaniem nie powinno.
 

arcu

New member
tuner analogowy rzeczywiście ten TV ma dość słabo czuły - TVN i polsat mi śnieżą, a na karcie avermedia do PC idzie pieknie.
Choć w obecnych czasach kto podpina sygnal analog do telewizora FullHD? ;-)

DVB-T u mnie wyszukuje wszystko - wystarczy uruchomić strojenie automatyczne, potem sobie ladnie posortować kanały wedle uznania.
Sprawdz kolego antene, ew. jakiś spliter po drodze - może ucina pasmo?
Pamietaj, że DVB-T to żaden cud techniki - to wciąż sygnał SD (standard definition), dopiero od czerwca 2012 TVP wprowadza HD w swoich kanałach nadawanych cyfrowo.
Zamów "n" i ciesz się jakością HD. Wtedy Twoje oczy odpoczną i bedziesz chciał wracać z pracy sięgając po pilota ;-)

Na analogu sygnal bedzie mdły i bedziesz mial tak niezaleznie od TV, które kupisz.
Poza tym, jak już zdołasz się na odpowiedni sygnał, odszukaj na forum odpowiednich ustawien, zeby poprawić swój obraz w tym jego ostrość (domyślna ostrość jest dość rozmyta, ja w kazdym trybie daje na +5 i jest OK)
 
Ostatnia edycja:

zgaS

New member
Tv ma podłączony analog i satelitę bezpośrednio, dlaczego Cyfrę plus mam na kanale 5 w analogu ? Dlaczego gdy włacze tryb sat to nie mam żadnych kanałów i nie idzie ich wyszukać? :hmm:
 

arcu

New member
Gdzies w ustawieniach kanałów (reczne)
Nie mam obecnie TV przed sobą bedąc daleko poza domem, wiec nie pamietam dokladnie.
 

krukis

New member
W włączyłeś zasilanie konwertera (w opcjach TV)? Domyślnie ma wyłączone bodajże.
Tak strzelam, szukaj.

Ludziom działa satelita, nawet moduł Cam

Zasilanie można włączyć samodzielnie do odbioru naziemnych cyfrowych (ustawienia kanałów - ustawienia anteny cyfrowe), na SAT jest puszczone na stałe.
 
Do góry