Obraz 3d w telewizorze lc-46le824

dzidektom

New member
Czy ktoś z kolegów spotkał się z telewizorem SHARP LC-46LE824 z funkcją oglądania obrazu w opcji 3D. Mój telewizor ma na pilocie nieopisany klawisz, który po jego naciśnięciu wyświetla na ekranie planszę "oglądaj telewizję - obraz w 3D". i można też wyświetlić obraz TESTOWY w 3D który jest prezentowany na ekranie w postaci wielu różnej wielkości kolorowych kulek i jest on harakterystycznie, tak jak w telewizorach 3D jak gdyby rozmazany . Dokupił bym odtwarzacz i okulary i sprawdził to praktycznie ale nie wiem czy to nie jest tylko "JAKIŚ BAJER" w menu a zakup sprzętu 3D w ciemno jest kosztowny i ryzykowny, o ile okazało by się że ta funkcja tak naprawdę to nie działa. Może ktoś z kolegów wie coś na ten temat, proszę o informację.... Dodam jeszcze tylko, że mój telewizor jest Made in Japan, o ile to prawda co jest z tyłu napisane i być może jest to jakaś niestandartowa wersja tego modelu bo nigdzie nikt nic o tej kwestii nie pisze - bynajmniej ja niczego nie znalazłem. Pozdrawiam
 

dzidektom

New member
Sprawa okazała się dosyć BANALNA - zamówiłem i tak też jest na faktórze model LC46LE824 a jak się okazuje po sugestii forumowicza, to otrzymałem model LC46LE925. Zeby było śmiesznie to w dołączonym pilocie przycisk nr 12 jest w rzeczywistości bez opisu a w dołączonej instrukcji jest informacja "BRAK - ten klawisz nie działa w tym modelu" co już całkowicie w pierwszej chwili zbiło mnie z tropu, tym bardziej że była to ostatnia sztuka z ekspozycji i nie było go z czym pomylić. Ciekawe co będzie z gwarancją bo inny typ jest na faktórze a inny na telewizorze. Do tego wszystkiego dla zmyłki nie było w zestawie okularów a w wersji 3D jest dołączona jedna para ... Co otym sądzicie , bo ja nie wiem co mam otym myśleć i czy coś z tym dalej robić. Czekam na jakieś mądre wnioski i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem że czytałem kilka razy i nic z tego nie rozumiem.
Dostałeś 46 LE 924?
Tam nie było okularów w komplecie.
Okulary są w serii LE 830.
3D działa czy nie działa ?
 

dzidektom

New member
Powiem że czytałem kilka razy i nic z tego nie rozumiem.
Dostałeś 46 LE 924?
Tam nie było okularów w komplecie.
Okulary są w serii LE 830.
3D działa czy nie działa ?


Kolego KIKI - tak jak pisałem wcześniej zamówiłem 46LE824 i otrzymałem karton z telewizorem i fakturą gdzie na kartonie oraz faktórze jest wpisanyten model taki co zamówiłem i do tego momentu jest w całej tej procedurze, wszystko O.K. Ponieważ miał to być model 46LE824 dlatego też była w kartonie instrukcja do tego modelu i jako że ten model nie ma 3D TO NIE BYŁO W NIM OKULARÓW... I TERAZ ZACZYNAJĄ SIĘ SCHODY ....Telewizor uruchomiłem i nie sprawdzałem na tabliczce z tyłu czy jest to ten model jaki zamówiłem bo niczego nie podejrzewałem, (tym bardziej że w sklepie nie mieli więcej SHARPÓW 46" wziąłem ostatnią sztukę z ekspozycji). W trakcie przeszukiwania MENU okazało sie że ma on opcję 3D chociaż pilot miał nie opisany przycisk uruchomiający tę funkcję (pewnie dla tego, że był od modelu 46LE824 który 3D nie posiada). Krótko mówiąc jak się po jakimś czasie okazało dostałem karton, instrukcję, pilota oraz FAKTURĘ Z GWARANCJĄ od 46LE824 który 3D nie posiada (zgodnie z tym jak zamawiałem) a w RZECZYWISTOŚCI w kartonie był telewizor LC46LE925, który funkcję 3D posiada... Wyciągając telewizor z kartona nigdy bym nie przypuszczał że dostałem inny telewizor aniżeli zamówiłem - wyglądają zewnętrznie tak samo a pozatym z czym można było go w sklepie pomylić i zamienić jak to była ponoć OSTATNIA SZTUKA z ekspozycji i z tego powodu utargowałem jeszcze 4 stówki, no chyba że kłamali..... Po przeanalizowaniu wszystkich faktów i sprawdzeniu tabliczki z tyłu telewizora najprawdopodobniej włożono do kartona od 46JE824 inny model 46LE925, tylko z kąd oni go wzięli skoro więcej szarpów nie mieli na sklepie??? - Myślę że tym razem przedstawiłem sprawę wystarczająco jasno..... Niewiem jak mam dalej postąpić bo wykupiłem przedłużoną gwarancję na dalsze 3 LATA a tak naprawdę mam w tej sytuacji GWARANCJĘ NA INNY MODEL TELEWIZORA wprawdzie "lepszy" bo z 3D ale NIESTETY INNY. Może jakieś sugestie........
 

PurpleViolet

New member
nabyłeś LE925 czyli ktoś nabył LE824 w pudle od LE925 :)
jeżeli brałeś na jakieś raty i sklep ma twoje dane to prawdopodbnie ktoś może się zgłosić ze sklepu oznajmić, że zaszła pomyłka, ale pod warunkiem, że zgłosi się "szczęśliwy" posiadacz LE824... i sklep będzie chciał cokolwiek wyjaśniać.

Trochę ciężki temat jeżeli rozpatruje się go pod kątem gwarancji...
a tak poza tym masz dwa wyjścia
- dokup okulary i ciesz się z 3D... a mówią że mikołaj nie istnieje :)... jeżeli masz możliwość zrezygnuj z gwarancji przedłużonej ponieważ może okazać się niepotrzebna...

- jedź do sklepu i spróbuj wyjaśnić... ponieważ jakby nie było... może gwarancję dostaniesz na ten tv co masz, pod warunkiem, że sklep nie namierzy aktualnego właściciela tv od twojego pudła... lub ten ktoś nie zgłosi się...
 

dzidektom

New member
Telewizor przez święta zostanie u mnie a po świętach zobaczymy - chyba wróci spowrotem do sklepu.................. Ponieważ sprawa się wyjaśniła KOŃCZĘ TEN TEMAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry