LE630 vs. LE830

arcu

New member
Witam
Dzis juz prawie kupiłem 40LE830 w EuroAGD, gdyby nie to, że ujrzalem obraz 630-tki zaraz obok poszczegolnych 830.

Zaskoczyła mnie głównie płynność obrazu i jego wyrazistość. Może to kwestia ustawień, o ile takowe istnieją, dlatego pytam znawców i posiadaczy.
Dobrze było widać roznice podczas przesuwających się liter w górę po zakonczeniu filmu.
Wszystkie 830-tki (40, 46, 55) miały skoki w przesuwie, a 630 szedł płynnie. Czy da sie to jakoś poprawić? Takze z ostrością krawędzi poszczególnych obiektów - wydawało się, ze 630tka w pełni wykorzystywała sygnał HD, mimo, ze to ten sam sygnał na wszystkie TV. Był jeszcze LE320 i tu niezbyt rewelacyjnie także.
Kolory - niestety na korzyść 830, ale płynność jest karygodna. Nienawidzę widocznych klatek obrazu, które podczas normalnego obrazu - czyli jakiejś tam treści w postaci ruszajacych sie ludzi itp - też dało się zauwazyć te klatkowanie w 830.

Porownanie jest o tyle intrygujące, ze 630-tka jest 1200zł tańsza i czy jest jakikolwiek sens dopłacać do quattrona i 3D, gdy ten pierwszy ma ładniejszy obraz.
200Hz mnie smieszy, skoro ten 100Hz jest płynniejszy (!), niestety nie znam tych TV, zeby sobie wziac pilota i poszperać w ustawieniach.


PS. Oczywiscie plynnosc 630 tez nie jest idealna, bo wchodzi moment przesuwania, początkowo szarpie (jak w 830), ale za chwile się upłynnia i idzie juz ladnie.
Niestety 830 zawsze szarpie.

PS2, Taka ciekawostka: w MediaMarkt zaden poszczegolny model Sharpa nie stał obok siebie i nie dalo sie porownac ich obrazu. Może to celowy proceder, w którym zachwalają 830, zeby tych modeli się pozbywać (wieksza marża)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zła sztuczka. Możesz wierzyć lub nie LE 830 daje sobie doskonale radę . Oczywiście lepiej niż 630.
 

arcu

New member
Na czym polega sztuczka? Prosze o konkrety, bo to czy lepiej sobie daje rade 830, smiem wątpić - nie trzeba wierzyć, ani sobie wmawiać. To widać GOŁYM okiem.
 

meriox

Member
Wystarczy że na 630-ce włączyli tryb filmu na "zaawansow. wysokie" a w 830-ce "standardowo" lub "wył." i to cała sztuczka :))))
W takim przypadku 630-ka w oczach oglądającego będzie biła na głowę 830-kę pod względem płynności :)
 

arcu

New member
630-ka to nowszy model niż 830-ka... Hehe.

Dokladnie. Wlasnie mnie wyprzedziles w tej wypowiedzi ;-)

Czy aby na pewno to kwestia ustawień trybu (film, stanardowy, itp)?
Sa jeszcze jakies zasadnicze roznice miedzy tymi modelami? (pomijając 3D i matryce RGBY, bo to oczywiste). Może 830 ma większą mnogość ustawień?
Ciagle mnie bije myśl, że może nie warto przepłacać.
 
Ostatnia edycja:

ewaldus

New member
AXEL gdziesśna forum pisał, że przy jasnych scenach różnicy nie widać. Dopiero przy ciemnych można zauważyć, że 830-ka lepiej świeci. Ja mam na celowniku 40" 830-ke (~3250zl) lub 46" 630-ke w tej samej cenie. Musze jeszcze gdzieś w sklepie porównać jak oba świecą. 300zl za prezentacje w domu nie dam. Czekam na ten obiecany ponad miesiac temu przez kikiego test 46" 630-ki, ale chyba nic z tego.
 

PurpleViolet

New member
Czy aby na pewno to kwestia ustawień trybu (film, stanardowy, itp)?
Sa jeszcze jakies zasadnicze roznice miedzy tymi modelami? (pomijając 3D i matryce RGBY, bo to oczywiste). Może 830 ma większą mnogość ustawień?
Ciagle mnie bije myśl, że może nie warto przepłacać.

miałem okazje pogmerać w menu 630
Posiada tzw system inteligentnych ustawień obrazu, brak trybu zaawansowanego (nie udało mi się go odnaleźć) czyli brak regulacji dla systemu TRYB FILMU, 100Hz, CMS, GAMA itp... ogólnie w tym tv nie ma co ustawić poza podstawowymi parametrami (jasność, kontrast itp.).
 

arcu

New member
miałem okazje pogmerać w menu 630
Posiada tzw system inteligentnych ustawień obrazu, brak trybu zaawansowanego (nie udało mi się go odnaleźć) czyli brak regulacji dla systemu TRYB FILMU, 100Hz, CMS, GAMA itp... ogólnie w tym tv nie ma co ustawić poza podstawowymi parametrami (jasność, kontrast itp.).

Thx. O tego typu odpowiedzi mi chodziło.
LE630 nie ma jeszcze DVB-S, natomiast LE830 posiada.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
AXEL gdziesśna forum pisał, że przy jasnych scenach różnicy nie widać. Dopiero przy ciemnych można zauważyć, że 830-ka lepiej świeci.
Dokładnie.
Teraz gdybym miał wybierać między 46' 830E, a 52' 630E w tej samej cenie to możliwe, że wybrałbym 52' 630E.
Y
czyli czwarty żółty kolor wychodzi mi bokiem, na 3D mi nie zależy także trzeba się naprawdę dobrze zastanowić nad wyborem.
Kolego @acu jeśli trafisz oba telewizory w sklepie to poproś sprzedawcę aby ustawił oba TV obok siebie z tymi samymi ustawieniami bo nie wiesz na który się zdecydować. Ja tak zrobiłem w Media Expert z Sharpem 830E i Samsungiem D6500. Sprzedawca wziął Samsunga pod pachę i postawił obok Sharpa i po kilku minutach wiedziałem którego kupić.
 

arcu

New member
No jest, ale bardzo biedny, choć LE830 nie ma np "optymalizacja ruchu fine motion", "albo podwojenie klatek 100Hz". Które funkcje w 830 zastępują te wymienione? Bo to wciąż wg mnie decydująca sprawa jesli chodzi o płynność ruchu

Dalem sobie porownanie obu TV i w 630 brak:
RS232 (brak upgrade'u), OPC (to duza wada), brak wyjścia audio, brak gniazda optycznego, biedniejsze audio, brak tunera DVB-S (choć gniazdo CI+ jest, po co w takim razie?), nie odtwarza divx.

Dziwi mnie natomiast brak informacji w LE830 o czasie reakcji, jasność, kątów. LE630 natomiast ma podane 450cd/m, 6ms, 178/178st.

Powiem wam, że pal licho to 3D i panel RGBY, ale tego 630 odchudzili strasznie.
Wciąż męczy mnie to "fine motion" i płynność ruchu..
Już wiem teraz skad to wrażenie jasniejszej matrycy 630... Brak OPC powoduje, ze swieci ona na max tyle, co w ustawieniach ustalono, a LE830 dostosowuje wciaz do oswietlenia.
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Sharp odziedziczył w spadku wszystko po Philipsie który wycofał się z produkcji telewizorów także kto wie ile części z Philipsa siedzi w Sharpach.
Po za tym Sharp zleca produkcję telewizorów zewnętrznym firmom z Chin z matrycami AUO.

Sharp produkuje flagowe modele, ale tak samo robi Sony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry