CYFRA+: problemy z odbiorem kanałów z 11,411H

wiljasz

New member
Mam Sharpa Aquos LC-40LE924E i od wczoraj męczę się robiąc wszystko by jednak odebrać nowe kanały tematyczne wersji HD z transpondera o częstotliwości 11411 H. Wbudowany tuner DVB-S/S2 pozwala użyć moduł CI (mam Aston 2.26, antena 1 m). Cyfra+ wprowadziła takie kodowanie że wielu odbiorców jest bezradnych, bo zostają zmuszani do zakupu dekoderów C+,mimo że mają własne do tej pory sprawne.Wiele ciekawostek na ten temat można dowiedzieć z Sat Kuriera polecam: SATKurier.pl / CYFRA+ / CYFRA+: problemy z odbiorem kanałów z 11,411H
 

wiljasz

New member
Niestety nie,ale mi rozwaliło moją listę kanałów układaną cały dzień,Znalazło po dwa kanały zwykłych z + i po dwa +HD każdej stacji.z tej 11411 H no ale oczywiście cisza i ciemność tylko EPG działa.Cyfra+ wciska zbyt wiele kanałów na jeden transponder i to z FEC 5/6.Traci na tym jakość HD
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Cyfra+ wciska zbyt wiele kanałów na jeden transponder i to z FEC 5/6.Traci na tym jakość HD
Na jednej częstotliwości powinno być maksymalnie 7 kanałów HD przy FEC 3/4 dlatego C+ upchała ósmy kanał i zmieniła na bardziej czuły FEC 5/6
Przez to HD nie traci na jakości ale wiązka staje się bardziej czuła na zakłócenia i antena wymaga dokładnego dostrojenia. U mnie wszystko jest OK poza tym, że Canal+FILM HD co kilka minut przycina i nie wiem gdzie leży problem. SNR mam 94% i 14,90 dB więc sygnał jest bardzo mocny, a mimo to mam zacinki.
 

wiljasz

New member
Ale jak C+ nadaje z jednego transpondera Mini Mini+,Hyper+,Teletoon+,Planete+,Kuchnia+,Domo+oraz Ale Kuchnia+ jako SD i jednocześnie HD no to jest nienormalne - 14 kanałów.A złapałem tych SD po jednym więcej
 

Marian111a

New member
Nowy model?

Mam Sharpa Aquos LC-40LE924E i od wczoraj męczę się robiąc wszystko by jednak odebrać nowe kanały tematyczne wersji HD z transpondera o częstotliwości 11411 H. Wbudowany tuner DVB-S/S2 pozwala użyć moduł CI (mam Aston 2.26, antena 1 m). Cyfra+ wprowadziła takie kodowanie że wielu odbiorców jest bezradnych, bo zostają zmuszani do zakupu dekoderów C+,mimo że mają własne do tej pory sprawne.Wiele ciekawostek na ten temat można dowiedzieć z Sat Kuriera polecam: SATKurier.pl / CYFRA+ / CYFRA+: problemy z odbiorem kanałów z 11,411H

Wiem że jest najwyższy model Sharpa to 830, o takim nie słyszałem, jest taki model ale Soniaka 924
Powiem tylko że mam tuner C+ Philipsa 7201 na własność, dziś korzystam z Polsatu. Jak wyczytałem Twoją info: to wziąłem od sąsiada kartę i sprawdziłem, wszystko chodzi co i u niego wg. pakietu.
 

wlserwis

New member
To nieznajdowanie kanałów to stała choroba Sharpów, pisałem o tym w wątku o współpracy z n-ką.
Mi w końcu pomogło skasowanie całej listy (przez rozpoczęcie nowego wyszukiwania automatycznego i natychmiastowe przerwanie), a następnie przeszukanie ręczne stosownych transponderów. I oczywiście oczyszcznie i sortowanie od nowa... brrrrr.
 

wiljasz

New member
To też tak robiłem i to kilka razy, ale wina leży po stronie Cyfry która tak koduje swoje kanały i upycha ponad miarę wiele kanałów na jednym transponderze.Wszystko jest OK gdy Cyfra ma dni promocji i nic nie koduje.
 
Do góry