LC-46LE814E problem z tunerem satelitarnym

doggydogg

New member
Witam!
Mam problem z nowym TV Sharp LC46LE814E, a dokladnie z tunerem sat, po wpisaniu czestotliwosci jaka ma przeszukac znajduje programy ale z zupelnie innej czestotliwosci np. na 12544 znalazl programy z czestotliwosci 12551 , a programy z 12574 znalazl na 12567.
Ustawilem parametry LNB na 9750 - 10600, tak jak mam podane na konwerterze. Po podpieciu pod ta sama instalacje tunera ARIVY czestotliwosci się zgadzaja, dlatego wnioskuje ze to wina TV, ale co można jeszcze zmienic w ustawieniach?
Po uzyciu instalacji automatycznej znajduje wszystkie programy, z tym ze potem trwa troche czasu usuwanie ponad 1000 pozycji :sad:
Jest mozliwosc podejrzenia w nim na jakiej czestotliwosci/z jakiej czestotliwosci odbiera poszczegolne kanaly sat?

--
Pozdrawiam
Piotrek
 

Andy534

New member
Czy wgrywales najnowsze oprogramowanie do tego pudla?
Ja osobiscie znalazlem jedynie najnowsze chyba z czerwca 2011. Poprawilo sie troche jezeli chodzi o same DVB-T.
U mnie sa problemy z nCam HD "n" na niektorych czestotliwosciach. W zaden sposob nie udalo sie dotrzec do niektorych programow na czestotliwosciach 10 834 V, 11 258H, 11 278V, 12 476H. Konkretnie chodzi mi o programy TVN Turbo HD, TVN 7 HD, Disney XD, AXN, Wojna i Pokoj, Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, BBC HD.
Podobnie jak Ty nalecialem na ten sam model. Musze stwierdzic ze Sharp to ma wspaniala matryce ale nic pozatym. Za te pieniadze kupowalem telewizor a nie monitor. Drugi raz bym juz tego bledu nie zrobil. Jako dodatkowe minusy moge dopisac powolne i dlugie przelanczanie miedzy wejsciami satelitarnymi, wielepoziomowe nieprzejrzyste menu. Drobne i nieczytelne przyciski na pilocie. Brak wyjscia audio poprzez chinche. Trzeba robic jakies dodatkowe przejsciowki. Poprostu za te pieniadze i od powaznej firmy oczekiwalem troche wyzszy poziom. Sharp widac zaspal kilka lat za konkurencja. Sortowanie, mazanie wgranych programow oraz trzaski po wylaczeniu pudla to totalna porazka. Mam nadzieje ze podane informacje bede przydatne wahajacym sie chetnymi zakupu z jakimi niespodziankami moga sie spotkac. Do troche gorszego obrazu chyba bym sie szybciej przyzwyczail jak do codziennych bolaczek tego odwalonego na szybko modelu. Najsmutniejsze na tym wszystkim jest traktowanie przez producenta po macoszemu uzytkownikow ktorzy juz kupili ich sprzet.
Pozdrawiam w Nowym Roku 2012 - Andrzej
 
Ostatnia edycja:

doggydogg

New member
Soft mam "najnowszy" z czerwca.
Jesli chodzi o Twoja ocene zgadzam sie z nia, drugi raz bym na pewno go nie kupil.
To ze trzeszczy, idzie sie przyzwyczaic, slyszalem juz trzeszczacego philipsa 46", menu moglo by byc faktycznie bardziej czytelne, przelaczanie z modulem w slocie trwa dluzej niz bez, ale nie ma tragedi.
Jesli chodzi o tuner sat to tak jak pisalem - programowanie to tragedia. Mam jeszcze problem ze wspolpraca tego TV z modulem HD+, na niektorych kanalach HD np RTL,SAT1 potrafi zniknac na 1sek obraz, glos jest ok, zdazylo sie tez chyba 2 albo 3 razy ze TV sie sam zresetowal. Wydaje mi sie ze ma to zwiazek z sila i jakoscia sygnalu - sile mam na 65 a jakosc na 35, musze powalczyc z antena. Resety i zaniki pojawiaja sie tylko na kanalach HD, moze ma to cos wspolnego z modulem? Sam nie wiem, modul dedykowany do HD+ z najnowszym softem. Ehhh, nie mial chlop klopotu kupil se nowy TV :cool:
Jesli chodzi o serwis, no coz pisalem do serwisu w PL i w DE - ani z tad ani z tad odpowiedzi czyli serwis niestety tylem do klienta, co przy cenie sprzetu jest troche nieadekwatne.
 

Andy534

New member
Mozna powiedziec ze ze swoim problemem sobie poradzilem. Musialem full oskanowac calego HotBirda a potem recznie porobic porzadki z ponad 1300 programami. Kto to raz zrobil na Sharpie tak zrozumie o czym pisze. Poprostu po dwoch dniach osiagnalem porzadek ze stanem okolo 250 kanalow oraz odciskami na dwoch palcach :-( Twoj problem z resetowaniem modulu pojawial sie i u mnie przy silnym wietrze. Przy HD programach najlepiej skontrolowac antene z miernikiem ktory podaje parametr BER. Niestety przyrzad ktory posiadam nie obsluguje S2 MP4 ale przez analogie i kontrole na innych kanalach zauwazylem ze najbardziej dla HD przeszkadza nie tak slaby sygnal jak jego zmiennosc i kolysanie. Ale problemow moze byc zdecydowanie wiecej. Dobrze by bylo jeszcze otestowac inny konwerter LNB. Na wiosne jak sie ociepli to planuje zakupic troche lepszy konwerter i popracowac nad umieszczeniem anteny tak aby byla w cieniu w stosunku do wiejacych wiatrow. Przynajmniej u mnie mam taka mozliwosc. Wstepnie mam upatrzony Single Inverto Black Ultra ktory ma calkiem interesujace dane katalogowe jezeli chodzi o wzmocnienie, glownie maly szum fazowy oraz duzy wspolczynnik izolacji polaryzacji. Przy okazji postaram sie dokladniej ustawic antene oraz LNB bo aktualnie to mam to troche na szybko sfuszowane. Tak apropo Sharpa wskazania sily sygnalu i jakosci to podawane parametre sa dosc leniwe w stosunku do tego co obserwuje na przyrzadzie Satlink 6909. Z antena mozesz troche powalczyc ale to co osiagnales 65/35 to jest calkiem dobry wynik przynajmniej jak na moim Sharpie pod warunkiem ze mas stabilny poziom sygnalu. U mnie inne urzadzenia na swoich wskaznikach pokazuja duzo wiecej. Mam doswiadczenie z slowackim serwisem Sharpa i to co bylo w ich silach starali sie zalatwic niemalze od reki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry