Sharp 46le830/925 - jak szybko kanały sie zmieniają?

dafior01

New member
Sharp 46le830/925 - jak szybko kanały się zmieniają?

Może pytanie dziwne, ale są telewizory gdzie zmiana kanału to kilka sekund - a to dość wkurzające !!

Jeszcze jedno - długo się on uruchamia?
 

cogito1

New member
Taka jest akurat "uroda" tej marki. Zmiana kanału trwa zdecydowanie dłużej niż u konkurencji a podobno jest to spowodowane tunerami niemieckiej produkcji które najlepiej współpracują z TV od Sharpa. Taką wiadomość przekazał mi kiedyś przedstawiciel handlowy tej firmy ;-) Troszkę to zaskakujące ponieważ Sony ma wiele podzespołów wspólnych z Sharpem (niektóre matryce) a kanały zmienia w mgnieniu oka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uruchamia się normalnie. Ponieważ jest produkowany na szeroką skalę na świat musi każdorazowo sprawdzić wszystkie systemy , dlatego ciut dłużej to trwa.
 

wlserwis

New member
Cyfrowe kanały DTV i SAT w żadnym odbiorniku nie zmieniają się "w mgnieniu oka". To jest zwyczajnie niemożliwe, bo wynika ze specyfiki dekodowania mpeg. Tuner musi najpierw wstroić sygnał, potem napełnić bufor dekoedra (potrzeba na to 25 - 50 klatek, więc ok. sekundy. Dopiero później rozpoczyna się dekodowanie, co znów trwa ułamek sekundy. W sumie najszybsze odbiorniki potrzebują ok 1,5 sekundy na zmianę programu!
Sharp jest nieco wolniejszy, jednak na niekodowanych kanałach SD zajmuje mu to nie więcej, nie 2 sekundy. Nieco gorzej jest na HD (3 sekundy), a najgorzej na kanałach kodowanych z różnymi prawami dostępu - nawet do PIĘCIU sekund! No, ale to norma. Dekodery też przełączają ok. 4 sekund.
Za to nigdy nie mogłem zrozumić, dlaczego Sharpy tak długo (około sekundy) przełączają kanały analogowe. To jest dziwne i wygląda na niedoróbkę. Z tego co wiem i widziałem, Samsungi też tak mają.

Jeśli chodzi o start TV, to jest nieźle. Przy aktywnym "szybkim starcie" trwa to kilka sekund, bez - kilkanaście. Niestety po włożeniu modułu nCam - już 25... W dodatku odbiornik wyświetla przy tym wkurzające tabliczki/komunikaty, zupełnie jak startujący kompter ;)
 

dafior01

New member
Niestety po włożeniu modułu nCam - już 25... W dodatku odbiornik wyświetla przy tym wkurzające tabliczki/komunikaty, zupełnie jak startujący kompter ;)

Cooo?? O rety - a ja właśnie z tą myślą żeby ten moduł wstawić..... i nie da się nic z tym zrobić? Czy to na każdym module czy tylko na module od "n" ?
 

wlserwis

New member
Na każdym module. Po prostu odbiornik przechodzi po starcie wszystkie etapy rozruchu dekodera. Najpierw zobaczysz ramkę o inicjalizacji modułu CI, potem komunikat, że kanał jest zakodowany (jesli na takim odpaliłeś TV), potem jeszcze, że "Komunikacja z modułem nadrzędnym zakończona". Na koniec zdarza się, żeby aby zniknęła ostatnia tabliczka, trzeba wcisnąc z pilota End albo Menu, bo inaczej zostaje na ekranie i zasłania treść :)
To jest trochę wkurzające, ale... można przeżyć i przyzwyczaić się jakoś..
 
Do góry