Problem TV Laptop HDMI

jarek_135

New member
Witam,
Posiadam:
1. Sharp Aquos 42" XD1EA
2. Amplituner Onkyo TX-SR608
3. Laptop L650-1M0 ( i3-380M 2,53GHz 4GB ram ATI 5650 HDMI )
4. Kabel Techlink WiresCR ( 2m )
5. Odtwarzacz BR Onkyo
6. Satelita N'ka
7. Klipsch F30...

Ogólnie spięte jest wszystko po HDMI ( 3 kable ):
TV-AMP
SAT-AMP
BR-AMP

Jak przychodzę z laptopem, to biore kabel od BR odłaczam i Laptop po HDMI łączę z AMP, a ten z TV. Ogólnie wszsytko działa, tylko do dupy.

Problem polega na tym, że puszczam jakiś film i ogólnie jest żyleta, dzwięk i obraz, tak, jak ma być. Film w formacie .mkv ( dobra jakość, nie jakiś syf ). Ale po jakiejś chwili ( ~30s - 60s ) zaczyna się kopać i nie dość, że straszne zakłucenia, co w głośnikach strasznie słychać ( szumy, trzaski ) to jeszcze obraz jakby przycina ( delikatne przycięcia, bardzo, bardzo delikatne ). I wogóle jakiś absurd, bo wszystko po HDMI, więc skąd zakłucenia i jak przenikają!? I dlaczego przez chwilę jest ok, a po chwili klops. I jak film wyłacze i włącze, to historia się powtarza. Odtwarzam to w Bestplayer, może to jest przyczyna albo codeki. Ale na laptopie jest ok.

Tak się zastanawiam, to raczej nie są jakieś zakłucenia, bo niby jak i skąd, tylko coś w laptopie musi być nie tak. Sterowniki wszystkie poinstalowane, w Laptopie Win XP, próbowałem w panelu CCC coś zmieniać, ale ogólnie nic to nie daje.

I jeszcze jedna rzecz mnie wku..... , mianowicie laptop to 15" i tam 1366x768, ale TV pełne 1920x1080. I moge sobie obraz tylko na laptopa, tylko na TV, albo na oba, wiadomo. I teraz jak walę obraz tylko na TV i ustawiam 1920x1080 to obraz jest niewyraźny! Po literkach najabrdziej widać. Myślę sobie, może o odświerzanie chodzi, bo na CRT kiedyś takie jaja były, ale to już nie ta epoka i to nie ma wpływu. Bynajmniej kaca dziś mam mega i słabo z mysleniem, dlatego próbowałem nawet tego odświerzania, ale nic nie daje. A i jeszcze na dodatek obraz na taką rozdziałkę ustawiony, a pulpit zamiast idealnie do TV przylegać, to był większy no i .... o co kaman? Może gdzieś go jeszcze rozciąga i przez to jest niewyraźnie, ale gdzie, w laptopie wszystkie rozciągnięcia wyłączone. A jeśli rozdziałka ustawiona na 1366x768 to wtedy obraz na TV zyleta i nic nie wychodzi poza obrys!

Laptop to nie hiper mega sprzęt, ale do tego oglądania i słuchania jest w kosmos odjechany. Na laptopie jak film leci, to oczywiście wszystko ok.

Proszę o jakąś poradę, dział wybrałem ten, ale jak źle, to prosze o przeniesienie.

Pozdrawiam.
 

wlserwis

New member
Jeśli chodzi o rozmiary i nieostrość, to może trzeba ustawić w tv odwzorowanie "piksel na piksel"? Tylko nie wiem, gdzie to się w tym modelu robi...

A co do tych zakłóceń, rwania itd. Czy w rozdzielczości 1366x768 na ekranie tv też jest źle, czy tylko w 1920/1080? Bo może po prostu sam laptop źle odtwarza w HD?
 
Ostatnia edycja:

jarek_135

New member
Niestety, nieistotne jaka jest ustawiona rozdzielczość w laptopie, zawsze efekt jest taki, jak napisałem, czyli jest źle po chwili czasu.

Kodeki Mega codec pack k-lite
Odtwarzacz bestplayer
 
Do góry