Sharp 37D44E MPEG4

vilkendor

New member
Witam. Posiadam telewizor wspomniany w temacie i chciałbym odbierać naziemną telewizję cyfrową. Telewizor nie posiada tunera MPEG4, ale ma gnizado CI. Co musiałbym kupić, aby odbierać telewizje cyfrową? Czy będę mógł odbierać to w MPEG4 czy w MPEG2? Z góry dziękuje za pomoc.
 

facet

Member
Bez reklam
Kup sobie tunerek Not Only TV DVB-T LV6TBOXHDV2
I masz obydwa mpegi:)
Co daje możliwość oglądania polskich i czeskich kanałów (zależy gdzie mieszkasz) :)
 

vilkendor

New member
Chodziło mi bardziej o wykorzystanie tego gniazda CI. Czy mój telewizor posiada możliwość odbierania mpeg4? Ma opcje DTV i za jej pomocą bym chciał wszystko obsługiwać. Jeszcze jedno: czy jest takie cudo co wkładam do gniazda CI i mam telewizje analogową i cyfrową(dtv) na jednym gniździe antenowym(np. antena siatkowa czy pokojowa, a za pomocą pilota przełączam analog/dtv)
 

wlserwis

New member
Ten Sharp ma tylko mpeg2.
Wejdź na stronę znanego serwisu aukcyjnego i wpisz w Szukaj "moduł mpeg4". Musisz kupić i spróbować, czy w Twoim tv zadziała. Bywa z tym niestety różnie..
W razie czego zwrócisz moduł (ustal to tylko ze sprzedawcą!) i po sprawie.
 

vilkendor

New member
Czyli po kupieniu tego modułu wpinam go do gniazda CI, antene (pokojową, siatkową) do gniazda antenowego? A może coś wpinam do tego modułu?
 

ewaldus

New member
Chyba gdzies tu na forum jest temat o module do tego Sharpa. Poszukaj dobrze. Z tego co pamietam, to zaden modul nie pasuje do tego TV (mam taki sam). Sharp nie jest zainteresowany. Ja sobie odpuscilem dvb-t na tym TV. Kup za 100-130zl osobny tuner.
 

vilkendor

New member
Chyba sobie odpuszczę i kupię zewnętrzny tuner, ale dla porzeszerzenia wiedzy ponawiam pytanie:
Czy podłączenie modułu do gniazda CI pozwala na korzystanie z mpeg4 na złączu antenowym czy może antenę podłącza się pod ten moduł(coś wchodzi w ten moduł?).

PS. Jakie tunery polecacie:
Coś typu Not Only TV DVB-T LV6TBOXHDV2
Czy może Signal HD-507
 
Do góry