Sharp 46lc830e buczenie z tyłu telewizora

switomek

New member
Witam.
Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem w/w telewizpora. Wszystko byłoby super, gdyby nie buczenie, a dokładnie dźwięk przypominający bzyczenie komara dobiegający z telewizora. Dobiega on z tyłu, szczególnie głośny jest przy przełączaniu kanałów w tunerze satelitarnym. Po paru sekundach bzyczenie zanika, choć na niektórych kanałach utrzymuje się cały czas. Próbowałem różnych ustawień, wracałem do ustawień fabrycznych - nic nie pomaga.
Czy jest to normalne w tym odbiorniku? A jeśli nie, to czy podlega to reklamacji? Przeczytałem gdzieś, że w takich przypadkach serwis twierdzi, że "ten typ tak ma" i nie podejmuje się naprawy.
Czy ktoś się już z tym spotkał?
Z góry dzięki z odpowiedź. :)
 

PurpleViolet

New member
nie jest to normalne, podłącz zwykłą antenę ustaw z DVB-T naziemne i posłuchaj czy dalej bzyczy, czy z innego źródła (DVD, BR itp) również taki sam objaw masz... może tuner sat ten efekt powoduje
 

switomek

New member
No właśnie na dvb-t efekt występuje tylko wtedy, gdy włączę oszczędzanie eko. Podłączałem 3 tunery sat, również po kablu dvi-hdmi i bzyczenie nadal występuje. Mam więc rozumieć, że nie jest to typowe dla tego TV i powinienem dzwonić do serwisu?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Nie jest to normalne bo to nie plazma.
Na początek proponuję podłączyć TV do dobrej listwy antyprzepięciowej np. BELKIN
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
listwa może byś przyczyną?
Jej brak albo zła jakość.
Kombinuj też z podłączonymi kablami do TV może któryś powoduje przesterowanie sygnału albo małe zwarcie. Może też być konwerter z satki jeśli bzyczy głównie z tunera sat. Podłączaj i odłączaj urządzenia/kable i szukaj przyczyny bo bez powodu ten TV nie bzyczy.
 

switomek

New member
Jej brak albo zła jakość.
Kombinuj też z podłączonymi kablami do TV może któryś powoduje przesterowanie sygnału albo małe zwarcie. Może też być konwerter z satki jeśli bzyczy głównie z tunera sat. Podłączaj i odłączaj urządzenia/kable i szukaj przyczyny bo bez powodu ten TV nie bzyczy.


No to mnie trochę czeka szukania. Dzięki wszystkim za pomoc :)
 

wlserwis

New member
Myślę, że to bzyczy korektor mocy w zasilaczu impulsowym tego telewizora. Słuchałem w moim, kiedy się nadstawi ucho z boku, to coś tam słychać, ale uważam, że to w granicach normy.
 

switomek

New member
No więc po dwukrotnej naprawie w serwisie okazało się, że to wina zasilacza. Został wymieniony i dźwięk zniknął. Trwało to jednak bardzo długo, dopiero wczoraj odebrałem TV. Mam nadzieję, ze to koniec usterek.
 

arcu

New member
A ja myślę, że nowy zasilacz też zacznie buczeć, to tylko kwestia czasu.

Niekoniecznie.
Jakies trefne kondensatory (te od kompensacji cos fi, w obwodzie 230VAC) w kilku miejscach musiały być w tamtej partii produkcyjnej.

Mam do czynienia z mnóstwem zasilaczy (np. Mean Well)
Jedne brzęczą, inne nie już od początku ich pracy i jest to też zależne od poziomu obciążenia.
 
Do góry