Sharp 60le830e błyszcząca matryca!!!

Huwi

New member
Witam

No cóż po wielomiesięcznych poszukiwaniach spontanicznie dziś zamówiłem u KIKI'ego prezentację. Przyjechały trzy modele Toshiba 55WL863, Panasonic 55VT30 i SHARP 60LE830E.

Generalnie bardziej odpowiadały mi tv z błyszczącą matrycą ale sharpa wziąłem do porównania. Widziałem w MM, że grał całkiem całkiem jak na LED ale nie wiedziałem jak będzie wyglądać matowa matryca w warunkach domowych. Jakie było moje zdziwienie, gdy po wyjęciu z pudła okazało się, że przywieziony sharp ma matrycę błyszczącą. Nie jest to żadne nieporozumienie - obok stał VT30 i błyszczał identycznie. W MM widziałem 52 i 60 w macie. Co to za nowa wersja? Ktoś wie? Miły Pan prezentujący telewizorki też był zaskoczony.

No i mimo, że celowałem w Toshibę, mimo że jestem zwolennikiem plazm (do tej pory Pioneer) padło na Sharpa. I mam model, o którym myślałem ale dla mnie w ulepszonej wersji - z błyszczącą matrycą. Ktoś gdzieś widział taki?

Pozdrawiam, Huwi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są modele z wczorajszej dostawy więc sam nie wiedziałem że wprowadzili takie z nową matrycą.
Ale extra że są !
 

Huwi

New member
No też się cieszę :), trochę to zaważyło o jego wyborze. Podeślij proszę tą kalibracje. A okulary, które do tego będą dołożone (widzę, ze sharp ma dwa rodzaje)?
 

Huwi

New member
Więc tak.

Na pierwszy ogień poszła Toshiba. Zresztą w niej pokładałem największe nadzieje. I co się okaząło - była bardzo dobra. Świetny wygląd, dobre skalowanie SD (choć obraz był trochę plastelinowaty ale może to wina braku wprowadzenia ustawień kalibracyjnych - tv jechał niemalże prosto od dostawcy). Świecenie w ciemności - no cóż nikt mi nie powie, że białe jest czarne :). Do tej pory miałem plazmę pionera więc chyba dla mnie każdy krawędziowy led będzie miał chmurki. Toshiba też miała ale np. w porównaniu do samsunga, którego widziałem u kolegi podświetlenie było dużo lepsze (czerń czerniejsza). 3D niestety nie było mi dane zobaczyć gdyż nie przyjechały okulary :(. Musiałem zdać się na opinię KIKI'ego, który twierdził, że 3D w tym TV szałem niestety nie jest - porównywalne do samsunga a tam jak dla mnie subiektywnie jest kiepsko (strasznie mruga). Wiem, ze 3d to tylko dodatek ale skoro jest to niech będzie możliwie najprzyjemniejsze (niby technologia u różnych producentów podobna ale różnice w jakości "dla mojego oka" są znaczne). Kąty w Toshibie z tych trzech TV moim zdaniem były najsłabsze (mimo że całkiem dobre). Toshiba miała najgorszy i najbardziej płaski dźwięk.

Potem Panasonic. Najlepsze skalowanie, 3d najprzyjaźniejsze dla oka, kąty jak to plazma -czyli brak spadku jakości jakiegokolwiek. @ pary okularów w zestawie, wifi, współpraca z ipadem. Niby wszystko co można chciec. Ale.. no własnie mając wcześniej Pioniera myślałem, że kupując plazmę najnowszej generacji może być tylko lepiej, a niestety tak nie jest. W porównaniu do Pioniera kolory wyglądają jak wyprane. Mozna włączyc tryb dynamic ale wówczas są nienaturalne. U mnie w Pionierze nigdy nie przełączałem trybów, a obraz miałem zawsze rewelacyjny. A tu bladziutko :( 3D najlepsze i najłagodniejsze dla oka ale - mega ciemno. Taki żółwik Sammy SBS - czuć 3D ale jakoś tak ponuro mimo, że obraz po zdjęciu okularów widac najbardziej rozjaśniony. HD super, PS3 super ale nadal tylko w tej lidze czułem, że jest to po prostu poprawny TV - ale głowy nie urywa.
W pewnych momentach nawet dość często miałem wrażenie migotania w jasnych (białych) obrazach. Zarówno Panasonic jak i Toshiba wpełni wspierały możliwość słuchania przez słuchawki z jednoczesnym dźwiękiem przez TV co było dość istotnym sposobem oglądania jak dla mnie (żona słuchawek nie lubi a wieczorem głośno nie puszcza by nie obudzić córki, ja natomiast nie lubie półśrodków i shaisenhaizerki dają czadu wprost do moich uszu). Panas miał najlepszy dźwięk (niemal tak dobry jak Pioneer).

SHARP - obudowa niewiele większa od obudowy Panasonica, ale ekran zdecydowanie odczuwalnie większy. Kąty lepsze niż w Toshibie i generalnie bardzo dobre (jak na led) ale nadal to nie plazma. Trafił mi się nowy model z błyszczącą matrycą co dodatkowo wysyciło czerń i wogóle kolory. No i generalnie bardziej celowałem w błyszczący TV gdyż w moim odczuciu TV to mebel, który oprócz dobrego działania tez musi ładnie wyglądać. Tu Panas przegrał z konkurentami. A jak jest zgaszony taki błysk świtnie wygląda, a jak gra i mimo, że pojawią się odbłyski zupełnie mi nie przeszkadza. SD skalowanie ok ale przy tej wielkości i odległości 3,5 m (bo takie mam warunki) niestety najbardziej widać niedoskonałości niskiej rozdzielczości sygnału. PS3 super płynnie, HD - no właśnie tu urwało mi łeb przy samych kostkach. Mimo, że TV też nie miał wprowadzonych ustawień kalibracyjnych, a SHARP tego wymaga obraz HD był rewelacyjny. Ale chyba największe wrażenie wywarł na mnie po prostu rozmiar. Dopiero przy tej wielkości poczułem znaczącą różnicę do mojego 42 calowego Pioniera. Dopiero teraz w f.2012 akcja mnie otoczyła i poczułem się jak w kinie. Duży plus tego tv to bardzo płynna matryca. Nie chodzi mi tu o efekt w różnych TV nazywany różnie (200hz, motionflow itp.) dający efekt teatru ale o przesuwanie się obrazu wogóle nawet po wyłączeniu 200hz (czyli efektu teatr). Czy to w Panasie czy w Toshibie czy w Pionierze podczas przejazdu kamery np. z lewa na prawo czy góra dół występowało delikatne chrupanie obrazu. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi bo po prostu zakłądałem, że tak jest i to nie wina TV (Pionera) i naprawdę mi to nie przeszkadzało to na sharpie okazało się że takie przesuwy są całkowicie płynne. Dało to jeszcze kilka punktów do oceny końcowej.
Niestety bez kalibracj SHARP ma najgorzej podświetloną matrycę (gorzej od TOSHIBY) ale wszelkie ustawienia jeszcze przede mną więc będę opisywał czy coś zmieniło się na plus pod tym względem. Przy czym nierównomierność podświetlenia w ciemności na czarnym tle zaczyna być widzoczna pod kątem większym niż około 35-40 stopni, a ja głównie oglądam na wprost. Natomiast co j

Podsumowując

1. Wygrał sharp. I wszystkich mówiących, że KIKI propaguje Sharpa na siłę muszę poinformować, że teraz było wręcz przeciwnie. Pracownik KIKI'ego sam ma plazmę w domku i tu najbardziej przychylał się właśnie do plazmy. Prezentacja w domu to niezastąpiona sprawa. Po prostu rewelacja. W żadnym sklepie nie zobaczę i nie odczuję tego jak tv będzie grał i wyglądał w moim salonie. Jeśli ktoś szuka tv czytając tysiące wątków niech nie łudzi się, że pójście do sklepu i po prostu kupienie TV będzie najlepszym rozwiązaniem. Ja gdybym tak zrobił miał bym trochę nudnego Panasa a pewnie gdyby były dostępne w sklepie to Toshibę. Albo Samsunga bo w sklepach tego pełno, są śliczne i grają ok ale tego miałem okazję potestować w warunkach domowych u kolegi i było tak sobie (zupełnie nie jak w sklepie). To są moje osobiste spostrzeżenia i odczucia, każdy może mieć inne gusta, potrzeby i oko. Może komuś to się przyda, ale nie chciałbym aby ktoś ślepo powędrował za moim wyborem i później nie był zadowolony.

Będę na bieżąco relacjonował moje spostrzeżenia co do użytkowania tego TV (po wprowadzeniu ustawień, po używaniu 3d przez więcej godzin itp).
 

keszelski

New member
wielkie dzięki za tak obszerne porównanie!:)

Czy oprócz wprowadzenia matrycy błyszczącej są jakieś zauważalne inne zmiany w design'ie LE830? Wersja którą znam (z matowym ekranem) ma srebrną ramkę, czy przypadkiem nie zamienili na czarną (tak jak jest w LE635)?
 

PurpleViolet

New member
To są modele z wczorajszej dostawy więc sam nie wiedziałem że wprowadzili takie z nową matrycą.
Ale extra że są !

hmmm... przydało by się jakieś porównanie, nie mówię że test, ale
czy matryca matowa vs błyszcząca wnosi duże zmiany w obrazie tego modelu
a tak swoją drogą ciekawe posunięcie ze strony sharp-a
 

Huwi

New member
wielkie dzięki za tak obszerne porównanie!:)

Czy oprócz wprowadzenia matrycy błyszczącej są jakieś zauważalne inne zmiany w design'ie LE830? Wersja którą znam (z matowym ekranem) ma srebrną ramkę, czy przypadkiem nie zamienili na czarną (tak jak jest w LE635)?
Ramka nadal srebrna, innych zmian raczej nie dostrzegłem.
 

Huwi

New member
te wyprane kolory w vt30 to wrazenia z naslonecznionego pokoju i sygnale SD czy moze jakies inne warunki/sygnal?
Test Panasonica przypadł około godziny 19, w pokoju już było dość ciemno. Też byłem tym zaskoczony. Sygnał kablówka UPC (generalnie dobra jakość sygnału), testowane na kanałach SD, HD, PS3 i odtwarzacz multimedialny Popcorn - film mkv 1080p 2D i SBS. Jako odwieczny zwolennik plazmy i propagator tej technologii myślałem, że Panasonic jako niejako następca dorobku Pioneera będzie lepszy a przynajmniej nie gorszy od mojego Pioneera 4280XA. Niestety. Patrząc na mojego Pioneera zawsze dziwiłem się jak ktoś pisał, że plazmy świecą słabiej od LED. Mój Pioneer ma mocne, wyraźne żywe kolory, nigdy nie przestawiałem w nim trybów (film, standardowy, gra itp.) Zawsze chodził w jednym trybie i zawsze był idealny. Tymczasem jak zobaczyłem Panasa wiedziałem już o co chodzi użytkownikom Panasoników. Podejrzewam, że Panasonic to bardzo dobry TV i te wyprane kolory są czysto moim subiektywnym odczuciem właśnie po 4 letnim doświadczeniu z Pioneerem. Jeden z pracowników KIKI'ego dziś przeprowadził ze mną długą rozmowę, której główny temat dotyczył podłączeń audio i sprzętu audio, ale troszkę abstrachowaliśmy na temat dokonanego przez mnie wyboru. Jak usłyszał, że miałem Pioneera powiedział tylko jedno - i trafił w sedno. Zmienił Pan tv dlatego, że już był po prostu za mały i faktycznie to był główny powód. Jak kupowałem Pionka kosztował prawie 9tys. - 42 cale, 50 kosztowała prawie 12 kzl ale myślałem, że będzie za duża. Pan Marek powiedział, że jeśli trafi im się klient który ma Pioneera 50 cali praktycznie nie mają jakiego telewizora mu zaoferowć. Nic dziś nie może się w najmniejszym stopniu równac z Pionerem. Wszyscy, którzy zmieniali TV z Pioneera na inny mieli te same odczucia. SHARP myślę, że ma sporo wad ale jak dla mnie wyrazistością kolorów (nasyceniem jak to LED) jest już bliższy mojemu Pioneerowi. I jego wielkość zrobiła wrazenie takie jakie chciałem osiągnąć. Jeśli nie miałeś Pioneera i zależy Ci bardzo na kątach i głównie oglądzasz wieczorem Panasonic będzie lepszym wyborem niż SHARP (jeśli o nim myślisz także). Ja telewizji SD nie oglądam praktycznie wogóle. Z TV oglądam tylko TVN HD, POLSAT HD, HBO i CANAL + HD. DO tego PS3 i mkv/bluray z PS3. Raczej zawsze na wprost. Więc dla mnie to miał być TV strikte kinowy - który miał zastapic wcześniej planowany projektor. I to zadanie wydaje mi się, że spełni w 100%. 60 cali to jest to !!! (3,5 m).
 

robertos80

New member
a już byłem prawie zdecydowany na VT30, a swoim wyborem sprawiłeś, że znów będę się zastanawiał nas tym sharpem.. U mnie tv ma służyć głównie do oglądania wieczorem przy sztucznym świetle, ale w weekend też chciałoby się coś w dzień obejrzeć bez zaciemniania pokoju i nie wiem czy ten panas da radę w takich warunkach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będziesz miał wątpliwości to jak napisał kolega. Prezentacja jest najlepszym sposobem na bezstresowy wybór telewizora, tym bardziej że ma cieszyć przez lata.
 

Huwi

New member
do robertos80

Szczerze weź prezentację, naprawdę warto. Przy tej cenie TV dołożenie 300 zł za dojazd to kwota warta zainwestowania (przywiozą Ci do domku, rozpakują, pełen komfort). Jeśli zamówisz gdzieś wysyłkowo to przy tej wielkości ekranu dostawa nie będzie tańsza niż 100 zł. Tu dodatkowo masz okazję dokładnie obejrzeć TV - czy nie ma wad. W sklepie średnia sprawa z tym. Jeśli myślisz o plaźmie i zakupie w sklepie i osobistym przywiezieniu do domu pamiętaj, że plazmę należy wozić w pionie i przy tej wielkości bez dostawczaka się nie obejdzie. Nawet moja żona, której generalnie moje "zajaranie" się tv totalnie "zwisa i powiewa" powiedziała jaka to super sprawa móc tak sobie porównać.

A jakie masz warunki? Ile metrów od Tv, na wprost czy z boku też równie często, jakie źródło sygnału który najczęściej oglądasz, jaki miałeś TV do tej pory. Napisałeś, że wieczorem ale nie w ciemności tylko przy świetle, tak? Panas jak dla mnie był najlepszy w ciemności, ale 3d na nim najmniej męczące dla oka ale buuuu ponure i ciemne.

Tak jak napisałem SHARP dla mnie wygrał wielkością. W porównaniu do Panasa przegrywa sromotnie kątami i równomiernością podświetlenia (niestety chmury są). W sharpie wprowadziłem dwa ustawienia - jedno filmowo wieczorne, drugie dzienne dla córki i żony na seriale itp. W starym Pionku nigdy czegoś takiego nie stosowałem i myślałem o tv, w którym też nie będe musiał tak robić ale niestety Panas to samo co sharp. Na dzień trzebaby włączać jakiś dynamiczny bo standardowy byłby mega ciemny.

A o jakim sharpie wogóle myślisz? 60 cali jak ja? czy 52? Widzisz mi na prezentacje dla porównania przywieziono też 52 ale nawet na niego nie spojrzałem po tym jak zobaczyłem jak wygląda w moich warunkach 55 cali (pierwsza była toshiba 55).

A teraz kilka wrażeń z dalszego użytkowania.
Kąty jednak słabe :(. O ile do mojej kinomani wogóle nie ma to znaczenia o tyle jak żona włączy TV i kraży po salonie czy spogląda z aneksu na TV to jest już blado. Tu Pionek nie ma sobie równych (panas mimo, że plazma w dzień jest za blady. Nierównomierność podświetlenia widoczna tylko wieczorem zanika przy zastsowaniu wieczornego trybu. Wczoraj obejrzałem 2 filmy w 3d. Powiem szczerze, że chyba należę do tej grupy szczęśliwców, których oglądanie 3d nie męczy jakoś znacząco (samo oglądanie ok bez zmęczenia, dopiero po zaprzestaniu kilka minut lekko dziwnego odczucia, ale nie żeby jakieś mdłości czy ból oczu). TV tylko co godzinę przypominał mi ile czasu już oglądam w 3d ale ja byłem nie ugięty :). Przystawiłem fotel i oglądałem z odległości 1,5 metra. Możecie mi wierzyć lub nie ale wrażenia niezapomniane. 3D z tej odległości jest idealne na 60 calach. Ktoś powie, co za świr z głową w tv. Tak jest bez okularów (tv idealnie prezentuje się właśnie z tych 3,5m) ale po ich założeniu aż człowieka ciągnie bliżej ekranu. Najpierw odpaliłem film i siedziałem normalnie na kanapie i po mału zbliżałem się do ekranu, aż w końcu przestawiłem fotel i zasiadłem 1,5m przed. Naprawdę jak w kinie 3d!!! Z tej kwestii TV jestem bardzo zadowolony.
Dodatkowy plusik to SHARP jako jedyn ma ciekawą opcję. Ja moge oglądać w 3d a np. żona obok (nie przepada za 3d) w okularach ustawionych na 2d widzi wszystko normalnie, bez rozjazdu, bez migotania. Żaden inny tv nie ma takiej opcji. Okulary Sharpa pasywnie składają obraz do kupy tak by wyglądał jak normalne 2d.

A o tym chyba jeszcze nie pisałem, ten sharp ma całkiem niezły dźwięk jak na tak cienki TV. Nawet porównywalne z Panasem. O niebo lepszy niż Toshiba czy Samsung (testowany domowo u znajomego).
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Sorry że się wtrącę ale widziałem już kilka modeli LC-60LE830E i wszystkie miały błyszczącą matrycę także dziwi mnie że ktoś widział z matową.
Z matową matrycą są LC-60LE635E
 

Huwi

New member
Oo proszę ja widziałem w MM tylko z matową w Warszawie na górczewskiej i w Markach. Wszystkie inne rozmiary także mat. Dla mnie to była nowość. Szczególnie, że wszyscy pisali że SHARP ma matrycę matową.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Bo wszystkie 830E czyli 40', 46' i 52' mają matryce matową, a 60' ma lustrzaną.
Jesteś na 100% pewny że to był 60', a nie 52' ?
 

Huwi

New member
Clouding można w znacznym stopniu zminimalizować poprzez odpowiednie ustawienia. Oglądając w ciemności należy przestawić na tryb do takich warunków z dużo mniejszą siłą podświetlenia - raz mniej bolą oczy a po drugie clouding na ciemnych scenach jest prawie niewioczny (chyba, że bardzo bardzo wypatrujemy), a przy normalnym oglądaniu wogóle (film to nie tylko czarne sceny). Ja osobiście baardzo byłem uczulony na clouding. Wcześniej nawety miałem w sypialni Samsunga 40C6000 i sprzedąłem bo tam to była masakra. No cóż taka wada technologi.
 
Do góry