Sharp 60le830e błyszcząca matryca!!!

Huwi

New member
Znajomy ma D8000 i mnie nie zadowoliła (ma 51) . Mniemam, że niższe modele nie są lepsze. Może nie odkleja się w nich filtr ale mniemam, że w wyższym i droższym modelu ma być lepiej a skoro jest tak sobie to czego mam się spodziewać w niższym? Ja wiem, że wszystko kwestia gustu i zagłębienia się w temat. Jeden z moich współpracowników zakupił Samsunga D550 51 i jest mega zadowolony. Nie raz mi opowiadał jak świetnie gra i jaka jest duża (aż za duża z odległości około 3,5m). Pojechałem, potestowałem - nic się nie odzywałem ale swoje odczucia zapamiętałem. Tak więc w moim przypadku gdy Panasonic jako teoretyczny spadkobierca technologi Pioneera nie sprostał wyzwaniu co tu mówić o Samsungu. Są tacy, którym się to spodoba albo nie zobaczą różnicy. Wszystko kwestia odczucia. Moi rodzice ogladają 40 calowego LG, który obraz SD skaluje masakrycznie. Naprwdę TRAGEDIA!!!! (najtańszy model). A mama mów - teraz to są super TV, jaki piękny mamy obraz. Po ostatniej wizycie u mnie zauważyła, że jakiś u mnie piękniejszy ale u niej też super i o niebo lepszy od tego co miała na crt. Czyli wszystko kwestia punktu odniesienia. Po crt zadowala ich najniższy model LG, mnie po plaźmie Pionieera zadowolić łatwo nie można.
 

Huwi

New member
hmmm.... no fakt nic nie wspomniałem o serii D8000. Może myślałem, że pisząc o odklejającej się folii będzie wiadomo, że chodzi o D8000 (bo to tej serii dotyczy). Mój błąd - trzeba się jaśniej wyrażać, a nie liczyć na domysły.
 

Huwi

New member
Huwi, jak wrazenia z uzytkowania tv ? Wyszly na swiatlo dzienne jakies nowe wady albo zalety ?
Generalnie przebieg moich odczuć był taki:

Prezentacja, największe wrażenie wielkości, zadowolenie i zakup.
Pierwsze dni użytkowania - lekki krok do tyłu za słabe kąty i lekkie braki w jakości obrazu przed wprowadzeniem ustawień, lekka obawa, że jednak za duży.
Po 2 tygodniach, wprowadzeniu ustawień i dopasowaniu najlepszych ustawień do danego typu materiału (tv, film, gra) jestem zdecydowanie zadowolony. Kąty już tak generalnie nie przeszkadzają no i zdecydowanie nie jest za duży. Filmy ogląda się super, mega kinowe wrazenia, granie na ps3 - miodotic. Ja mam takie oczy, że jakoś nie męczy mnie 3d więc wieczorne sesje 3d czy to film czy urywające głowę granturismo dla mnie świetna sprawa. Wczoraj w nocy grałem prawie 4 godziny bez przerwy w Uncharted3 w 3d (taka nowa gierka na PS3 w pełni wspierająca 3d - nie poprzez konwersję). Po wprowadzeniu ustawień clouding jest już niezauważalny, kolory bardzo dobre i ta płynność. Nie wiem nic na temat problemów z odtwarzaniem filmów z usb, gdyż po pierwsze mam player i dysk sieciowy i nie potrzebuję podpinać nic do tv bo wszystko mam w pełni dostępne w sieci (zdjęcia, filmy, muza). Poza tym tv wisi na ścianie na naprawdę płaskim uchwycie i ciężko wogóle tam włożyć rękę by podpiąć USB (przy 60 calach od brzegu do złączy pare centymetrów jest).

Małe zuzycie energi dodatkowo powoduje, że już zupełnie nie zwracam uwagi na to jak żona czy córka zostawiają włączony tv i świeci się kilka godzin wyświetlając np. menu dekodera. W plaźmie ciągle były o to walki, ze względu na zużycie prądu i możliwość wypalenia (choć to drugie w przypadku pionka jak się okazało w praniu nie ma miejsca nawet po wielu godzinach "utrwalania".)
 

Woszkowaty

New member
Huwi - jak wrażenia na dzień dzisiejszy? Jedynie co mnie martwi - potencjalna nierównomierność podświetlenia. Przyzwycziłeś się, da się z tym żyć? Napisz proszę dwa słowa.
 

marxxx

New member
Jestem ciekaw opini ludzi którzy przesiedli się z plazmy na led, czy bardzo im przeszkadza coś, czy da się przyzwyczaić?
 

promil_one

New member
Na dzień dzisiejszy nic się nie dzieje. TV gra świetnie, żadnych usterek. Parametry ustawione wtedy grają idealnie do dziś.

Pozdrawiam, huwi (alias promil_one)
 

tades

New member
Mam ten telewizor ponad 5 lat i jestem bardzo zadowolony.
Nie jest bez wad ale szybko się o nich zapomina.
Technicznie bez zarzutu.
Kupiłbym go ponownie i przy okazji dziękuję aktywnym użytkownikom forum
bo dzięki nim wybrałem ten tv.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Aktywny kontrast mam włączony bo kontrast zwiększyłem z 25 na 30 co daje lepszy efekt.
Zaraz zaktualizuję ustawienia na stronie :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Mam Sharpa 60" E840 piąty rok,
Działa bez zarzutu.

Ja swojego mam od 2010 może dłużej i też bez awaryjnie...Ale czekam na nowe modele z Japonii bo chce juz większą przekątną...oczywiście nie sprzedam mojego Quatrronika :) mój syn będzie jeszcze na nim oglądał bajki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry