Sharp 60le830e błyszcząca matryca!!!

Deimos

Banned
A ja chciciałbym zobaczyć jak na tle powyżej omawianych odbiorników wypadnie LG 980S?
Może okazać się ich pogromcą... Ale to póki co takie gdybanie:)
 

pietrz44

New member
A jak ten 60" sharp ma sie do samsunga ue55d7000 ? Ktory lepszy ? Juz mialem wybrany tv az sie pojawila ta wypowiedz.
Jak ten sharp spisuje sie przy swietle dziennym ? Duze sa refleksy na ekranie ?

Pozdrawiam

krzysztof
 

Huwi

New member
Samsunga też na początku planowałem do testów, ale wydarzyło się tak,że nabył go wcześniej znajomy i miałem okazję pobawić się u niego. Tam niestety clouding w ciemnościach jest dużo bardziej widoczny. Gry nie wiem czemu ale ciągle coś chrupie (inputa lag słaby czy jak)? Jak już bym miał brać 55" to na pewno byłby to panasonic 55vt30. W tej wielkości nie ma sobie równych!!! I nawet przeciwnicy plazm chcą czy nie chcą ale przed panasem muszą uklęknąć!!! Tak jak pisałem wcześniej mojego sharpa wybrałem ze względu na wielkość i jak na led możliwie najfajniejszy obraz w stosunku do tego co znam z plazm (choć i tak mu brakuje).

Co do refleksów w dzień to mimo, że matryca błyszcząca (w 60 bo w 52 ponoć matowe są) refleksów brak. Generalnie po odpaleniu cały błysk matrycy jakoś dziwnie znika. W moim pioneerze w słoneczny dzień śmiała mogłem się przeglądać :) (jak w crt) Jeśli celujesz w 55 to dopowiednikiem byłby właśnie sharp 52 z matową matrycą, która do nasłonecznionych warunków jest najlepsza ale - no właśnie - oby nie był za mały :) Po przesiadce z 42" 55 cali głowy mi nie urwało :)

Bierz prezentację!! Za drogo celujesz, żeby się zastanawiać! To co gra w markecie nijak ma się do tego co zobaczysz w domu!
 

piotr10

New member
Bez reklam
Samsunga też na początku planowałem do testów, ale wydarzyło się tak,że nabył go wcześniej znajomy i miałem okazję pobawić się u niego. Tam niestety clouding w ciemnościach jest dużo bardziej widoczny. Gry nie wiem czemu ale ciągle coś chrupie (inputa lag słaby czy jak)? Jak już bym miał brać 55" to na pewno byłby to panasonic 55vt30. W tej wielkości nie ma sobie równych!!! I nawet przeciwnicy plazm chcą czy nie chcą ale przed panasem muszą uklęknąć!!! Tak jak pisałem wcześniej mojego sharpa wybrałem ze względu na wielkość i jak na led możliwie najfajniejszy obraz w stosunku do tego co znam z plazm (choć i tak mu brakuje).

Co do refleksów w dzień to mimo, że matryca błyszcząca (w 60 bo w 52 ponoć matowe są) refleksów brak. Generalnie po odpaleniu cały błysk matrycy jakoś dziwnie znika. W moim pioneerze w słoneczny dzień śmiała mogłem się przeglądać :) (jak w crt) Jeśli celujesz w 55 to dopowiednikiem byłby właśnie sharp 52 z matową matrycą, która do nasłonecznionych warunków jest najlepsza ale - no właśnie - oby nie był za mały :) Po przesiadce z 42" 55 cali głowy mi nie urwało :)

Bierz prezentację!! Za drogo celujesz, żeby się zastanawiać! To co gra w markecie nijak ma się do tego co zobaczysz w domu!

Jak byś miał wybrać pomiędzy Panasem 55" a Sharpem 55" ( jeśli byłby taki:) ) i kosztowałyby one identycznie to który byś wybrał i dlaczego?
 

Huwi

New member
Zdecydowanie Panasonic. Ale to w moim przypadku. Nie wiem jak jest u Ciebie. Ja w ciągu dnia zbyt wiele nie oglądam, a wtedy Panasonic ustąpi LEDowi. Nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej - największa wada sharpa (względem Panasonica) to kąty. W plaźmie coś takiego wogóle nie istnieje (nie, że są bardzo dobre tylko po prostu zawsze obraz jest taki sam). HX920 też jest interesujący ale 55 jest około 1500 droższa od 60 Sharpa (830), już nie mówiąc ile od panasa i mimo, że kąty ma super skalowanie np. już jest gorsze niż w sharpie i sporo gorsze niż w panasie (testowałem swego czasu w salonie sony w Warszawie na własnym materiale).
 

pietrz44

New member
A jak z plynnoscia w sharpie, bo na to jestem szczegolnie uczulony. Czy wystepuja rwania obrazu ? Bede mial podlaczone n-ke, xboxa i ogladal filmy z dysku full hd i 3d. Czy na tym materiale beda wystepowaly ciecia obrazu ?
Czy do sharpa sa jakies aplikacje na androida do sterowania tv, chodzi glownie o wpisywanie tekstu do przegladarki ?
 

Huwi

New member
Co do płynności sharp ma jedną z najlepszych płynności. Oczywiście kwestia ustawień - przy pewnych połączniach skanowania i trybu filmowego zauważyłem co jakiś czas "chrupnięcia". Jestem w trakcie rozpracowania tematu. Głównie oglądam filmy z zewnętrznego playera (mam popcorna starego A110). Jeśli przycięcia są jego winą zaraz nabędę xtreamera. Dla mnie nie do pomyślenia jest by oglądać filmy przez podpięty dysk do TV. Mam dysk sieciowy ze zbiorem filmów i muzy i to jego aktualizuję (nie dla mnie przenoszenie dysku do kompa - pod tym względem komfort ponad wartości pieniężne :))
Ja mam PS3 i tu jest super. Mam kablówke UPC i też jest ok.
Co do aplikacji do sterowania z androida czy z Ipada niestety nie ma na razie. Ale już niebawem pojawi się w Europie
Logitech Harmony
Czyli coś jak pilot Logitecha harmony tylko pozwalający sterować "wszystkim" z ipada (pewnie docelowo też z androida) i to niezależnie czy producent sprzętu to wspiera czy nie :)
 

don111

Banned
Co do płynności sharp ma jedną z najlepszych płynności. Oczywiście kwestia ustawień - przy pewnych połączniach skanowania i trybu filmowego zauważyłem co jakiś czas "chrupnięcia". Jestem w trakcie rozpracowania tematu.
tutaj masz ciekawy test i rozwiązanie tajemnicy tej zaskakującej płynności Sharpa
Sharp LC-46LE830E | TV TEST

W Sharpie LC-46LE830 na straży wysokiej rozdzielczości obrazu stoi układ o nazwie SCANNING BACKLIGHT 200 (SB200). Układ ten posiada trzy opcje: Niska / Wysoka / Skanowanie, z których najlepsze rezultaty daje ta ostatnia. Rozdzielczość poziomą rzędu 850 linii można uznać za dobrą. Pomimo tego układ generuje widoczne zniekształcenia i niepożądane artefakty.
Z kolei na straży płynności obrazu stoi opcja „Tryb Filmu”, dzięki której możemy kontrolować stopień interpolacji dodatkowych klatek obrazu. To właśnie dodatkowe, pośrednie klatki obrazu dają wrażenie większej płynności ruchu (lub jego sztucznej nadpłynności, co jest plagą domyślnych ustawień tego typu układów).
Co ciekawe pozostawienie opcji „Tryb filmu” w pozycji wyłączonej (jak na zdjęciu powyżej) wcale nie wyłącza interpolacji dodatkowych klatek obrazu. W trybie „Wył.” jest ona niewielka, ale mimo wszystko jest. Dopiero włączenie opcji „Standardowo” całkowicie wyłącza interpolację dodatkowych klatek, co też Sharp zaleca w instrukcji w przypadku oglądania filmów.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Prawdą jest:

  • przeciętny kontrast (ok. 1100:1)

  • Mam też Soniaka EX402 i kontrast Sharpa nie dorównuje do pięt Soniakowi.

A to ciekawostka:
Co ciekawe pozostawienie opcji „Tryb filmu” w pozycji wyłączonej (jak na zdjęciu powyżej) wcale nie wyłącza interpolacji dodatkowych klatek obrazu. W trybie „Wył.” jest ona niewielka, ale mimo wszystko jest. Dopiero włączenie opcji „Standardowo” całkowicie wyłącza interpolację dodatkowych klatek, co też Sharp zaleca w instrukcji w przypadku oglądania filmów.
 

pietrz44

New member
Dzis udalem sie do MM w Bydgoszczy aby na wlasne oczy obejrzec 60le830 i spotkalo mnie rozczarowanie z jego strony. A mianowicie:

Mialem ze soba dysk zewnetrzny samsunga 320gb (tu zaznaczam, ze nie pamietam jaki jest na nim system plikow a nie moge teraz tego sprawdzic) i pendrive 4gb. Na tych nosnikach mam te same filmy w roznych formatach, przy pomocy ktorych probuje w sklepach sprawdzic tv.
I w przypadku sharpa spotkala mnie niemila niespodzianka. Po podpieciu dysku do odpowiedniego portu bylo wszystko ok. Odpalilem pierwszy film natomiast jak go wylaczylem aby obejrzec kolejny czarny obraz i nic. Czasami w rogu pojawial sie napis nosnik usb, jak wlaczalem kanaly to pokazywal sie w rogu numer kanalu. Na nacisniecie kilku przyciskow pilota na tv pomazywal sie napis, ze nie moze tego zrobic w trybie internetowym. Nie reagowal przycisk menu nawet ten umieszczony na tv, nie pomagalo wylaczenie i wlaczenie tv. I tyle sie nasprawdzalem sharpa. Ale co dziwne obok stal 60le635 i bylo to samo :(
Dyski na samsungu ue55d7000 dzialaly ok.

Moze wlasciciele sharpow podpowiedza co sie stalo i jak to zwalczyc, bo mimo tej wpadki chcialbym sprawdzic sharpa w akcji.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Wyznacznikiem jakości obrazu nie może być obsługa multimediów.
Według mnie jakość wyświetlanego obrazu jest "dobra", a do odtwarzania multimediów służą zewnętrzne odtwarzacze albo zabawa z DLNA.
 

Huwi

New member
Ja np. nie wyobrażam sobie filmów, zdęć itp bez dodatkowego playera (np. xtreamer) i dysku sieciowego. Powiem szczerze w Sharpie nawet nie spróbowałem podpinać dysków więc ciężko mi powiedzieć czy u mnie to działa czy nie. W dyskusji o 40le830 też ktoś napisał, że do tej pory działało podłączanie dysku normalnie, a teraz nagle przestało (i te same objawy co na teście w MM przeprowadzonym przez pietrz44). Wygląda jakby problem tkwił w sofcie. Spróbuję może dziś sprawdzić u siebie choć mój Tv wisi bardzo blisko ściany i ciężko mi jest tam wcisnąć ręke- ale moze się uda :) Ja mam soft 203.
 

wlserwis

New member
Prawdą jest:

  • przeciętny kontrast (ok. 1100:1)

  • Mam też Soniaka EX402 i kontrast Sharpa nie dorównuje do pięt Soniakowi.
Co to znaczy "przeciętny kontrast"? Ten panel ma kontrast sięgający 3000:1 ( http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1308733719 ), tylko przy bardzo niskich temperaturach barwowych spada do 1300:1.
Kontrast 1000:1 to mają IPSy. Postaw te telewizory obok siebie i porównaj w ciemnym pomieszczeniu...

"Grzechem" Sharpa jest zastosowanie w podświetleniu białych LEDów o temperaturze barwowej przekraczające 10000 K. Skutkuje to niestety niebieskawymi czerniami (tam się praktycznie nie da skorygować tej zabójczo wysokiej temperatury barwowej podświetlenia) i właśnie poważnym spadkiem kontrastu przy pomiarach tv skalibrowanego na 6500 K. Matryce SPVA Samsunga mają (od zawsze!) dużo cieplejsze podświetlenie (ok. 7000 - 8000 K), przez co i lepszy kontrast przy temperaturze kalibrowanej 6500, no i oczywiście mniejsze błędy delta kolorów.

PS. Co to znaczy "nie dorównuje do pięt" (pomijając, że mówi się "nie dorasta do pięt" albo po prostu "nie dorównuje")? ;) Czy to aby nie przesada?
 
Ostatnia edycja:

Huwi

New member
Masz racje :)

Wkurza mnie, że na Sonym, tańszym o prawie połowę obraz jest ładniejszy, wyraźniejszy, lepiej kontrastowy i w ogóle.
Obraz na LCD wygląda lepiej niż na LCD z LED :oops:
No nie mówiąc o moim pionierze, który trafił do mojej sypialni. Sorry ale dziś nie ma nic co można by do niego porównać. Na allegro jest pionek 60 cali za 29900 pln :) Nic tyko brać !!!:) Jak widizicie okazuje się, że najnowsze technologie są pozornie lepsze, ale na pewno tańsze w produkcji. Edge LED - ile kosztuje opaskowanie dookoła ekranu? Pracuję w tej branży - wiem że ledy tv to nie to samo co inne ledy (np. w reklamie) ale to samo można powiedzieć o świetlówkach. Z tym, że ledy są droższe przy stosowaniu po całości, a krawędziówka (bo też tak trobimy) to istnie ekonomiczne rozwiązanie. Trzeba wmówić wszystkim, że jest lepsze. Ale świetlówkowy LED rządzi no chyba że full led ale jak widąć nic za darmo. Buuuuu dmucham i co : 2,3 promila :) IMHO ja ostatecznie mimo wad sharpa jestem z niego zadowolony. BO nic w tej cenie i w takim formacie tak uniwersalnego nie wyrwę!!
 

Huwi

New member
Plazmy samsunga w moim przypadku odpadły w "przedbiegach". Znajomek nabył i powiem szczerze ciągle coś mnie drażniło. Obraz ciągle chrupał i na dodatek u znajomego pojawił się bąbelek odklejającej się folii antrefleksyjnej. O ile czytałem o tym na forum jakoś to do mnie nie docierało ale jak zobaczyłem na żywo "zdechłem" i powiedziałem sobie - za żadne skarby plazmy samsunga. Inna sprawa, że 64 cale już by było za dużo w moich warunkach. 60 jest prawie za dużo ale z dnia na dzień się przyzwyczajam. Regula mówi by kupować TV o rozmiar większy niż ten co się planuje :). Planowałem 50" - i kupiłem 60. Jestem happy. :)
 

don111

Banned
taka argumentacja nie jest właściwa, wrzucasz w tym momencie wszystkie plazmy Samsunga do jednego wora... inna sprawa to podłączony sygnał i ustawienia
Samsung ma dużo modeli plazm, starsze/nowsze, tanie/drogie
więc w tym momencie piszemy o D8000 czy o jakiejś tam plaźmie Samsunga ?
 
Do góry