Problem – skoki jasności w 46le830

zix

New member
Hej
Pojawił się u mnie dziwny problem. Być może na tę sytuację miał fakt oglądania filmu w 3d.
Po powrocie do 2d i kablówki po ok. 5 sekundach obraz stawał się bardzo ciemny… Tak jakby po tym czasie wyłączało się podświetlenie. Przełączenie kanału skutkowało powrotem do stanu „normalnego” po czym po tych 5 s. sytuacja się powtarzała…
Sytuację (na te 5 sekund) poprawiało także zatrzymanie obrazu :/ Czyli jak chciałem oglądać tv to mogłem pstrykać "zatrzymanie obrazu" co 4 s. by było ok ;)


Co ciekawe wejście i przebywanie w menu naprawiało obraz bez względu na fakt jak długo się tam siedziało. Czyli chodząc sobie po menu obraz po lewej stronie był non stop normalny.
Próbowałem wyłączyć opcje ECO lub OPC (czy jakoś tak) jednak wszelkie zmiany niczego nie poprawiały sytuacji. Resetowanie ustawień obrazu też nie pomogło, tak jak przeskok do trybu dynamicznego, gry, filmu :/ Powalczyłem przez 30 minut poczym położyłem się spać.
Rano problem znikł :)

Pojęcia nie mam co to za problem „widmo” ale może się z tym gdzieś spotkaliście? Być może przez totalny przypadek sam doprowadziłem do takiej sytuacji :) Chciałbym jednak wiedzieć jak zareagować gdy sytuacja się powtórzy.

Jakieś sugestie?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Też wczoraj zauważyłem skoki / pływanie jasności.
Pojawiło się to po mieszaniu w opcjach MENU obrazu m.in. włączaniu / wyłączaniu OPC itd.
Po kilkunastu minutach minęło i jest OK.
 

wlserwis

New member
Czasem (!) robi też coś takiego, że jak na kanale sat nie ma sygnału, to po kilku chwilach zjeżdża podświetleniem prawie do zera! Szkoda, że nie umie tego zrobić np. przy zmianie kanałow, żeby tego paskudnego cloudingu nie było widać...
 

wlserwis

New member
No, nie, niestety. Bo skoki, o których piszemy, nie zależą od oświetlenia pomieszczenia...
Chyba, że założyć, że tv reaguje na to, jak sam ciemny pokój oświetla odbieraną treścią obrazu.
 
Do góry