problem z obrazem sharp

viper992

New member
Ostatnio kupiłem sobie tv dokładnie mówiąc mój wybór padł na Sharp LC32LE630E i od razu zamontowałem sobie n i tu mam problem bo na niektórych kanałach obraz nie jest na pełnym ekranie tylko jakby pomniejszony czy ta to się jakoś naprawić żeby nie było tych czarnych pasków? Bo chciałbym wykorzystać całą matryce.:?:
 

Stilon

New member
Jeżeli chodzi o pasy w np ."pseudo HD TVP1" (boczne) to tak właśnie pięknie N-ka nadaje niektóre programy, upscalują, ale nie wszystko stąd pasy. Z pozycji telewizora przy połączeniu po HDMI chyba nic z tym nie zrobisz. Jeżeli chodzi o pasy góra-dół to w opcjach tunera N-ki masz możliwość wybrania rodzaju ekranu (tutaj chyba zmiana na pełny z panoramiczny). Możesz też oglądać normalnie TVP1 i 2 gdzieś chyba na 211/212 kanale N-ki. A jeżeli przeszkadza tobie nadawanie w tzw. letterbox-ie (czyli obraz na środku wielkości znaczka pocztowego to też masz opcje w tunerze, wybierasz rozciągnięcie obrazu. Ale akurat przy tym to już zabawa za każdym razem trzeba zmieniać format.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Nie wiem jak w sharpie, ale np. w Panasonicu można spokojnie przeskalować taki obraz na pełen ekran za pomocą ustawień proporcji w tv, oczywiście nawet przy podłączeniu po hdmi. Spróbuj pogrzebać w ustawieniach tv.
 

viper992

New member
rozciągnięcie pomogło to znaczy pasy bo bokach znikneły ale też nie na wszystkich kanałach a powiększenie z tego co zauważyłem trochę ucina obraz u góry. Czyli nic więcej z tymi pasami nie poradzę?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
mam ten sam problem to raczej wina tunera... jak odbierałem programy z kablówki przez kartę IC to było super bo za obraz były odpowiedzialne bebechy TV (LE820) ale musiałem z winy kablówki zmienić na tuner - super chińska technologia za 20zł... Jakość obrazu, siła sygnału a w tym i wyświetlane formaty uległy pogorszeniu. Musiałem się z formatmi nie pełno ekranowymi pogodzić lub dusić przycisk format na pilocie w celu zmiany formatu niektórych odbieranych programów aż uzyskało się satysfakcjonujący.
 
Do góry