Sharp 40LE830 i dysk zewnętrzny

tobix7

New member
Witam , czy jest możliwość oglądania filmów na tym telewizorze umieszczonych na dysku zewnętrznym? Jeśli tak , to czy obsługuje on wszystkie albo chociaż większość modeli dysków?
Osobiście myślałem o tym dysku : Toshiba PX1624E-1HC2 320GB ALU

Z góry dzięki za odpowiedz !
 

behemot

New member
Jeśli telewizor ma usb to na 100% obsłuży dysk zewnętrzny. Jeśli chodzi o ewentualne problemy to rodzaj partycji oraz ich wielkość, a co do typu plików to odtworzy te na jakie pozwala mu oprogramowanie ( patrz instrukcja : rodzaj odtwarzanych multimediów)
 

meriox

Member
Mam dwa dyski Silicon Power 500GB oraz Samsung 640GB sformatowane na NTFS'a.
TV bez problemu je obsługuje :)
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
100% działa NTFS i FAT32

Posiadam ten model TV i powiem z cala pewnoscia ze kazdy dysk sformatowany do NTFS czy FAT32 bedzie odczytywany. Sam posiadam:
- Pendriva Patriot 16GB format plikow FAT32 dziala super szybko,
- Dysk twardy Samsunga 1TB M2 na USB 3.0 format plikow NTFS o dziwo nie widze wielkiej roznicy w szybkosci dzialania z Pendrivem (minimalnie dluzej sie wczytuje to wszystko) :)
 

radek04

New member
Szybkość nie jest większa, bo TV ma USB 2.0. Wczytuje dłużej, bo większa pojemność. Ale czy czasem nie rozpoznaje go jako USB 1.1? Pytam, bo również rozważam zakup 3.0 a czytałem gdzieś, że niektóre TV mają z tym problem.
 

meriox

Member
Szybkość nie jest większa, bo TV ma USB 2.0. Wczytuje dłużej, bo większa pojemność. Ale czy czasem nie rozpoznaje go jako USB 1.1? Pytam, bo również rozważam zakup 3.0 a czytałem gdzieś, że niektóre TV mają z tym problem.

Posiadam Samsunga 640GB USB 3.0
Po podłączeniu dysku do 40LE830 przechodzi w tryb USB 2.0. Nie zauważyłem żadnych problemów a odtwarzam z niego filmy w 1080p, które często ważą po kilkanaście GB.
 
Do góry