32SH7EBK czy 32FS510

Nazir007

New member
Panowie, prośba o wsparcie

Pewna starsza osoba poprosiła mnie o pomoc w znalezieniu tv. Przyznam, że mam mały dylemat.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze lcd dla osoby która będzie oglądała kanały z naziemnej telewizji cyfrowej.
Mam w tej chwili dwóch kandydatów. Są to modele Sharp: 32SH7EBK oraz 32FS510

Czy ma sens dopłacanie ok 200-250zł do modelu 32FS510 który oferuje full hd i podobno 100 Hz(??).
Model 32SH7EBK jest HD ready ale ma za to reakcję 6 ms.


Czy droższy model będzie miał zauważalnie lepszą jakość obrazu czy to full hd ma jakikolwiek sens (przy tak małej wielkości telewizora) w sytuacji gdzie prawie wszystkie kanały będą SD? Osoba ta nie będzie wykorzystywała pamięci USB. Natomiast, najważniejsza jest lepsza jakość obrazu.


Proszę o rady. Ewentualnie może zaproponujecie coś innego, lepszego w podobnej cenie.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
 
Ostatnia edycja:

Nazir007

New member
Pogrzebałem trochę na forum i w necie i znalazłem kolejnych kandydatów.
Są to:
1)Toshiba 32 AV833 (h dready) najtańszy… ale czy warto
2) Sharp 32DH520E (hd ready): Czy ten Sharp nie będzie miał najlepszego skalowania materiału SD spośród tych 4 modeli??

3) Sharp 32FS510:
-praktycznie taki sam jak 32DH520E tylko full hd

4)Toshiba 37BV700 (trochę większe zużycie prądu od pozostałych średnio 110 wat podczas gdy pozostałe 80 wat). Może mieć to znaczenie dla tej osoby. Ale jednak jest to 37 cali...

Doprawdy nic nie wiem na temat skalowania obrazu SD w tej Toshibie.

Panowie, zależy mi na najlepszej jakości obrazu i najlepszym skalowaniu obrazu SD.
Czy spośród wymienionych modeli Sharp będzie najlepszy? Jeśli tak to który model?
Będę wdzięczny za wszelkie komentarze
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale sięgasz tylko po stare modele.
Napisz proszę do jakiej kwoty zakup i jaka odległość od ekranu ?
 

Nazir007

New member
Może postawię pytanie bardziej konkretnie:

Czy warto kupować powiedzmy średni (?) TV 37 calowy LCD Toshiby 37BV700, czy też lepiej kupić oferujący lepszą jakość (jeśli chodzi o skalowanie SD) Sharp 32 calowy 32FS510?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry