LC-32GD7E - problem z TVN na Cyfrze+

m!g

New member
Witam,
od około tygodnia mam problem z odbiorem TVN. Konfiguracja sprzętu jest taka:
- TV - LC-32GD7E
- CAM - AstonCrypt 1.05
- karta Cyfry+

Przez ok. 3 miesiące nie było żadnego problemu. Od tygodnia na TVN jest czarny obraz i info, że kanał jest zakodowany. Karta na innym tunerze działa bez problemu. Pozostałe kanały TVN-u działają bez problemu.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem? Jak go rozwiązać? Może ktoś używa innego modułu i nie ma tego problemu? Poradźcie coś. TVN z "naziemnej" nie nadaje się do oglądania w mojej okolicy, a żona chce oglądać "Magdę M". Coraz głośniej mówi o tym, że mogliśmy kupić tańszy TV, a ja się uparłem ;-)

Pozdrawiam,
m!g
 

xroma

New member
Sprawdź czy masz na 100% dobre parametry ( może się coś przestawiło? :) )

11393 MHz 27.500 MS/s 3/4 pionowa
VID_PID = 512 AUD_PID = 650 PCR_PID 128
 

m!g

New member
Hej,
nic się nie przestawiło - tym bardziej, że usunąłem wszystkie ustawienia i powtórzyłem instalację. TVN znajduje, ale nie pokazuje. Widzę tylko teletext i EPG :-(. Podejrzewam, że to wina jakiejś zmiany sposobu kodowania i mojego Astona. Jak wyjmę moduł Astona z TV, to mam podobne objawy na innych kanałach, tzn. nie ma obrazu, a jest EPG i teletext.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

m!g
 

m!g

New member
Jak pisałem wcześniej, karta jest OK. Cyfra wysłała ponownie uprawnienia na kartę, ale nie pomogło. Sprawdzałem na tunerze Cyfry i tam TVN działa z moją kartą bez problemu.

m!g
 

dnc

Moderator
VIP
W zasadzie odpowiedziałeś sobie na stawiane pytanie. Otóż problem leży w Twoim zestawie satelitarnym. A najpewniej w module Aston. Ja bym proponował pójść do kogoś kto ma podobny tuner z wejściem na moduły CAM i tam włożyć swojego Astona. Jeśli tam nie będzie chodzić to oznacza, że trzeba go będzie jeszcze raz zaprogramować lub wymienić na inny, jeśli jest jeszcze gwarancja i wiesz, gdzie go kupiłeś. Sprawdź także czy Twój tuner dobrze działa z innym modułem Aston (trzeba się pofatygować do sklepu gdzie go kupiłeś i niech go tam sprawdzą). Jeśli na nim nie działa jak trzeba to już wiadomo o co chodzi.
 

Mareq

New member
TV ze slotem CI vs. osobny dekoder do C+

Witam
Tak sie zastanawiam , ale nigdzie nie znalazlem takiej informacji, nt. przewagi jakosci obrazu (badz nie) TV z wbudowanym slotem CI nad osobnym dekoderem.
W sumie rzecz biorac to teoretycznie taki wariant powinien byc lepszy jakosciowo (lepszy obraz), gdzyz dekoder jest juz elegancko w TV , zadnych strat na kablach itp.
Wielu na tym forum zastanawia sie nad wymiana dekodera z C+ na jakis lepszy model (Samsung A200/300 , ew. HumaxHDCI 2000, itp) ale w sumie moza przeciez zaraz kupic TV ze slotem i pozbyc sie zbednego pudla - tylko wlasnie co z jakoscia ?? Czy taki wbudowany tuner dorowna Samsung-owi czy Humax-owi i obraz bedzie rownie dobry ?????
Czy ktos moze sie wypowiedziec w tej kwestji ???
 

m!g

New member
Hej,
mój problem ograniczyłem już do TV lub anteny. Moduł Astona w innym dekoderze działa poprawnie. Spróbuję jeszcze podłączyć inny dekoder do mojej anteny, ale podejrzewam, że wtedy TVN będzie działał :-(.

Mam pytanie: czy może się zdarzyć tak, że jakość sygnału TV emitowanego przez cyfrę może wpływać na brak możliwości zdekodowania go?

Podobno jakieś 3 tyg. temu cyfra miała jakieś problemy z TVNem, ale jakoś sobie poradzili.

Może to forum czyta ktoś z serwisu Sharpa i jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Mareq: Twoich wątpliwości nie rozwieję - nie mam zewnętrznego tunera. Zdecydowałem się na ten wbudowany w TV po to, zby uprościć zestaw. Tak jak napisałeś - brak kolejnego pudła i pilota.

mg
 

dnc

Moderator
VIP
Wszystkie kanały TVN nadaja ze swojego transpondera. W zasadzie jesli byłby jakiś problem z kanalame TVN jako takim byłby to problem zapewne i dla Polsatu Cyf. i sieci kablowych.
Oglądam prawie codziennie TVN własnie z C+ i nie zauwazyłem jakichkolwiek problemów.
Jeśli sygnał z danego transpondera byłby słaby miałbyś problem z odbiorem wszystkich kanałów na nim.
Cała paczka TVN wysyła sygnał z kodowaniem EMM na tych samych PIDach i ECM na różnych. Zastanawiam sie czy czasem nie ma tu jakiś problemów? Nie puszcza uprawnień dla tego kanału. Chociaż to mało prawdopodobne.
 

eanday

New member
podobny problem

Witam! Mam dokladnie ten sam problem ( tzn. brak TVN przy obecnosci wszystkich innych kanalow) , CAM ten sam jw, dekoder ECHOSTAR dsb890. Widze ze cisza w watku od paru tygodni - czy to znaczy ze problem zazegnany? Jesli tak to zdradzcie jak, blagam. Pozdrawiam w nadziei,
eanday
 

m!g

New member
Cześć,
w wątku jest cisza, bo chyba nikt nie potrafił pomóc. U mnie na szczęście od 2-3 tyg. jest OK. Program powrócił sam z siebie, tak samo jak zniknął. Podejrzewam, że wina tkwi w jakości sygnału emitowanego przez Cyfrę. Z jakiegoś powodu dekoder nie mógł sobie z nim poradzić. I nie jest to wina ustawienia anteny (mam wtedy inny komunikat w TV). Widać, że nadal coś jest z tym sygnałem nie tak.

Pozdrawiam,
m!g
 
Do góry