SHARP LC40LE830E mkv i napisy

CJ Grass

New member
Witam
posiadam TV SHARP LC40LE830E, pytanie dotyczy odtwarzania filmów mkv z napisami, niestety tv nie odtwarza mi napisów [testowałem txt (format mplayer2) oraz srt i ssa (konwertowałem napisy programem subtitle edit) ]
Czy możecie podpowiedzieć jaki format powinny mieć napisy?
Pozdrawiam
PS na infolini Sharpa podali iż najlepiej wmixować napisy w film :( ehhh
może znacie jakiś prosty sposób aby wmixować napisy w film bez straty jakości filmu z zachowaniem wszystkich ustawień bitratu filmu?
 
Ostatnia edycja:

wiljasz

New member
estem posiadaczem TV Sharp LC-40L924E i niestety nie mogę w pełni korzystać z telewizji satelitarnej poprzez wbudowany w ten model tuner satelitarny DVB-S.Okazuje się że wszystkie kanały czy to telewizyjne czy radiowe na trzech pasmach-mianowicie 10892 H,12188 V,12284 H zawieszają się regularnie co 15 minut na 55 sekund.Nadmieniam że mam wykupiony pakiet CYFRY PLUS i korzystam z modułu ASTON. Ponieważ zauważyłem ten problem, zgłosiłem w salonie TV, gdzie ten telewizor nabyłem. Po wielu testach na różnych modułach, w tym i na module Nagravision POLSATU wykryliśmy że wszystkie typy TV SHARP, które mają wbudowany DVB-S zrywają odbiór telewizji i przekaz radiowy z podanych wyźej pasm częstotliwości, niezależnie czy to pakiet CYFRY PLUS czy POLSATU. Czy SHARP POLSKA jesteście świadomi tej usterki i czy zgłosiliście ją do producenta.Są też inne wady np.:Nie czyta napisów do filmów z USB (.mkv,.txt,.srt - po prostu odbiornik nie widzi żadnych napisów). Nie działa WSS [Wide Screen Signaling], czyli automatyczna zmiana rozmiaru obrazu - jest tylko ręczna regulacja. Sortowanie kanałów przy ukladaniu własnej listy - tragiczne (trwa zbyt długo).Dopisanie nowego kanału wpisując jego parametry resetuje ustawioną już listę kanałów układając od nowa alfabetycznie. EPG dziąła bardzo wolno i nie ma polskich liter.Drobniejszych usterek jest więcej,ale Sharp Polska słabo reaguje.Pozdrawiam
 

Frog_PL

New member
Uuu to rzeczywiscie dupiato jesli chodzi o te moduly :/ @wiljasz sprawdzaliscie moze tez na nowych tegorocznych modelach np. 830 ? W ogole to czy wszystkie kanaly z c+ ci chodza (pomijam te zacinanie) ? Cos mi sie kojarzy ze niektore wymagaja DVBS2.... chyba ze sharpy maja S2....moze przez to te zaciecia...
 
Ostatnia edycja:

wiljasz

New member
Uuu to rzeczywiscie dupiato jesli chodzi o te moduly :/ @wiljasz sprawdzaliscie moze tez na nowych tegorocznych modelach np. 830 ? W ogole to czy wszystkie kanaly z c+ ci chodza (pomijam te zacinanie) ? Cos mi sie kojarzy ze niektore wymagaja DVBS2.... chyba ze sharpy maja S2....moze przez to te zaciecia...

Wszystkie Sharpy mają ten sam tuner satelitarny DVB-S i wszysrkie mają tą samą wadę i tegoroczne 3D też.Przykre ale prawdziwe.
 

sep

New member
Witam
posiadam TV SHARP LC40LE830E, pytanie dotyczy odtwarzania filmów mkv z napisami, niestety tv nie odtwarza mi napisów [testowałem txt (format mplayer2) oraz srt i ssa (konwertowałem napisy programem subtitle edit) ]
Czy możecie podpowiedzieć jaki format powinny mieć napisy?
Pozdrawiam
PS na infolini Sharpa podali iż najlepiej wmixować napisy w film :( ehhh
może znacie jakiś prosty sposób aby wmixować napisy w film bez straty jakości filmu z zachowaniem wszystkich ustawień bitratu filmu?

Podobno proste i skuteczne ale jeszcze nie ćwiczyłem:
Potrzebujesz:
- napisów w srt (wiele plików konwetuje z txt)
- programu: aviaddxsubs

daj znać czy działa i jak wrażenia :)
 

zix

New member
estem posiadaczem TV Sharp LC-40L924E i niestety nie mogę w pełni korzystać z telewizji satelitarnej poprzez wbudowany w ten model tuner satelitarny DVB-S.Okazuje się że wszystkie kanały czy to telewizyjne czy radiowe na trzech pasmach-mianowicie 10892 H,12188 V,12284 H zawieszają się regularnie co 15 minut na 55 sekund.Nadmieniam że mam wykupiony pakiet CYFRY PLUS i korzystam z modułu ASTON. Ponieważ zauważyłem ten problem, zgłosiłem w salonie TV, gdzie ten telewizor nabyłem. Po wielu testach na różnych modułach, w tym i na module Nagravision POLSATU wykryliśmy że wszystkie typy TV SHARP, które mają wbudowany DVB-S zrywają odbiór telewizji i przekaz radiowy z podanych wyźej pasm częstotliwości, niezależnie czy to pakiet CYFRY PLUS czy POLSATU. ....

1. Co na to gwarancja?
Jeżeli coś nie działa jak powinno to raczej muszą to naprawić... Jeżeli NIE to jestem ciekaw co na to SHARP?

2. Napisy
To już wiadomo nie od dziś... Z reszta nikt nie pisał, że jest inaczej - nikt tu więc nikogo nie oszukał. Choć nie ma co ukrywać... Odtwarzanie minusów nie jest pionierskim odkryciem w 2011 roku ;)
Pozostaje wklejanie napisów.

3. Ustawianie kanałów
Jedyny plus - robimy toraz :) tuż po zakupie TV :)

4. WSS [Wide Screen Signaling]
A ma działać? W sensie czy ta opcja jest w tym TV? Jeżeli jest to może jakimś rozwiązaniem jest oddanie go do serwisu? Ew. ktoś sprawdzał czy jakaś aktualizacja to poprawia/ma poprawić?

5. Wady...
Tego nie unikniemy nigdzie... Nawet zachwalany philips 9705 sprzedawany rok temu za kwotę ponad 2 razy wyższą miał wiele denerwujących wad.

Niestety - mimo, że nam konsumentom się to nie podoba - pozostaje nam wybór urządzenia, którego zalety przykrywają wady. To już raczej ocena subiektywna :)
 

wiljasz

New member
Przestałem się męczyć z testowanie na wiele sposobów czy mój telewizor czyta napisy z USB - bo nie czyta i już.Tak go skośnoocy zaprojektowali.Wkładam USB do DVD, które jest podłączone z TV kablem HDMI no i szukam gdzie jest ten cholerny pilot od DVD.No i wszystko działa.
Ale ta usterka że na wielu kanałach znika wizja i fonia w momencie oglądania filmu gdzie już,już ma się coś wydarzyć,to gryziesz palce nie ze strachu danej sceny,tylko by nie kląć głośno bo dzieci słyszą.A to jest MEGA WADA tego odbiornika.Rozumiecie - żeby wszystko dobrze działało to trzeba osobno dokupić sprzęt DVD i osobno tuner telewizji satelitarnej,bo wbudowane w tych telewizorach gniazdo USB i tuner satelitarny (DVB-S) nie działają poprawnie.Kurde to za co ja płacę? Lepiej żeby tego nie było i było by wtedy OK.Żadnych pretensji, no i niższe koszty.A jak Ci reklamują taki super sprzęt, w którym jest wszystko czego potrzebujesz - dajesz się nabrać.
 

kamel2000

New member
Napisy do filmów z pendrive podaje pilotem przycisk nr 27 wg instrukcji .
Napisy oczywiście przekonwertowane do .srt i kodowane Unicide w Subtitle Edit.
Smigają aż miło z polskimi ogonkami.
Dotyczy mojego SHARPA 32LE210E kupionego w Carrefourze :)
 

radek04

New member
A ja mam pytanie odnośnie odtwarzanych filmów. Jakie dokładnie formaty/kodeki obsługuje? Bywa, że 2 wydawałoby się identyczne (sprawdzałem programem mediainfo) filmy mkv nie działają tak samo. Tzn jeden chodzi, a drugiego nie rusza, chociaż na liście pokazuje jego długość.
 

greszio

New member
Witam
posiadam TV SHARP LC40LE830E, pytanie dotyczy odtwarzania filmów mkv z napisami, niestety tv nie odtwarza mi napisów [testowałem txt (format mplayer2) oraz srt i ssa (konwertowałem napisy programem subtitle edit) ]
Czy możecie podpowiedzieć jaki format powinny mieć napisy?
Pozdrawiam
PS na infolini Sharpa podali iż najlepiej wmixować napisy w film :( ehhh
może znacie jakiś prosty sposób aby wmixować napisy w film bez straty jakości filmu z zachowaniem wszystkich ustawień bitratu filmu?

ponawiam pytanie do tych co ODTWARZAJĄ filmiki z napisami.
mówimy o LE 830.
U mnie srt jako oddzielny plik nie dziala.
Jak zrobić żeby było dobrze?
 

szawli

New member
U mnie na 46LE830 również nie działają napisy srt.
Konwertuję z txt, zmieniam nazwę na taką samą jak nazwa filmu i nie działa.
Zostaje chyba tylko odtwarzacz HD.
 

radek04

New member
Ponawiam pytanie. Czy ktoś wie, dlaczego niektórych filmów mkv nie odtwarza, mimo że są zakodowane "obsługiwanymi" kodekami/formatami?
 

antro

New member
zobacz czy masz aktualną wersje firmwaru. Spotkałem się z sytuacją, że na 202E nie odtwarzał a już na 203E nie było problemu, z tym samym filmem
 

djpielgrzym

New member
Tak, aktualna. Właśnie nie wiem w czym dokładnie leży problem. Pewnie jakiś szczegół przy konwersji filmu danym programem.


Pisałem już tu o tym, ale formaty i kodeki w tych formatach zmieniaja sie bardzo czesto i jest ich mnogość. dlatego nie patrzmy na obsługiwane formaty w TV a na to czy ma DLNA lub PC-in. Oczywiscie maja HDMI tylko nie wszystkie kompy mają wyjście hdmi. Spiecie TV z kompem to jedyna szansa na ciagłe oglądanie wszystkiego.

Pozdrawiam.
 

certino

New member
Witam

Również walczę z 52le830. A więc jeśli chodzi o mkv to znalazłem konwerter który przerzuca dźwięk w filmach z dts do ac3 i wszystko śmiga. Teraz kwestia napisów. W oddzielnych plikach srt nie śmigają, a przy muxowaniu za każdym razem mam problem z polskimi znakami. Doszedłem do momentu że już miałem wszystkie oprócz ś. I teraz moje pytanie. Jakie kodowanie ustawiać aby napisy po konwersji z txt do srt się nie rozjeżdżały i były wszystkie polskie znaki ??
 
Do góry