40LE820E zaniebieszczenie obrazu?

Marcin2000

New member
Bez reklam
Hmm mam chyba kolejny problem ze swoim 40LE820E który już dwa razy serwis zaliczył... teraz odnoszę wrażenie że obok cloudingu i wyraźnie nie równomiernego podświetlenia pod górną krawędzią mam "zaniebieszczony" obraz.

Jak to odbieram? Na niektórych scenach w filmach szczególnie w ciemnych pomieszczeniach lub nocą czy na śniegu... śnieg i otoczenie jest niebieskie... to dziwne, taki trupi kolor, poświata nawet białka oczu aktorów są niebieskie...

Czy coś takiego u Was też wystepuje? Ustawienia obrazu mam z ForumHD kolor niebieski skręcony i na programach skalibrowanych jak i nie problem wystepuje odnoszę że może się pogłębiać.

Jak to sprawdzić? Nie chcę znów usłyszeć że Pan rzuci okiem i powie eeee o sie w normach mieści... a Sharp Polska ma niezwykle tolerancyjne normy... tzn. pojemne
 

Marcin2000

New member
Bez reklam

Tak w trybach standardowym, automatycznym mam wprowadzone (i sprawdzone) ustawienia obrazu z forum HDTV te które były proponowane i mi się także podobały...

Zaniebieszczenie występuje u mnie w scenach nocnych lub ciemnych otoczeniach lub na śniegu w scenach nie oświetlonych ot co w jasnych plenerach czy studiu jest ok...

Wprowadzić jakieś inne ustawienia? Na nie skalibrowanych czyli fabrycznych też jest ten problem...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
zmieniane były ustawienia w/g propozycji z naszego forum na ustawieniach: użytkownik, standardowe bo chyba na takie były proponowane musiał bym linków poszukać jest do zrobienia
 

inzkulozik

New member
Mam też taką przypadłość i generalnie żadne kombinowanie z wszelkimi ustawieniami koloru niebieskiego nic nie daje. Przyzwyczaiłem się, ale sprawdzę jeszcze raz...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Mam też taką przypadłość i generalnie żadne kombinowanie z wszelkimi ustawieniami koloru niebieskiego nic nie daje. Przyzwyczaiłem się, ale sprawdzę jeszcze raz...
generalnie postanowiłem wziąść sprawy w swoje ręce i pokombinowałem z ustawieniami. Zaniebieszczenie udało się zredukować nie ma już intensywnie niebieskich białek oczu w trybach poza "filmowym" i temu podobnych atrakcji wizualnych. Dokonałem tego wchodząc w trybie standardowym w zaawansowane ustawienia obrazu. Tam poobniżałem z ustawień fabrycznych wszystko co "niebieskie" o ok. 2pkt z każdego m.in. barwa, temperatura, odcień itd. Jak ktoś będzie bardzo zainteresowany mogę podać dokładnie. Efekt nie jest idealny ale znacznie lepiej bo nie ma już denerwującego bardzo widocznego zaniebieszczenia w większości scen nocnych czy na śniegu da się obejrzeć. Działa, jednak do posiadanego LE820 podchodzę wciąż dość krytycznie i po moich znim przejściach o których pisałem chyba już nie polubię tego TV ani tej firmy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry