HDMI padło ?

DominikD

New member
Witam!!!

Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem telewizora LCD marki Sharp model 46XL2E. Do tej pory wszystko chodziło bez najmniejszego problemu. I jestem bardzo zadowolony.

Podczas ostatniego weekendu stałem się posiadaczem konsoli PS3 - a co mam sobie żałować :). Na początek odpaliłem ją na złączu SCART dla sprawdzenia czy wszystko śmiga jak potrzeba. I działa do tej pory po tym wyjściu.

Problem pojawił się jak podpiąłem ja pod złącze HDMI ( dwa różne kabele wcześniej był używany do dekodera satelitarnego i DVD wszystko na tych urządzeniach chodziło bez problemu) telewizor powinien z automatu wykryć konsolę i powinna ukazać sie możliwość dopasowania rozdzielczości. Takowej informacji nie było. Próbowałem w opcjach konsoli wybrać właściwy sposób podłączenia czyli przez HDMI i niestety sprawa martwa różne zabiegi z konsolą również były odczyniane i nic.

Alternatywą było sprawdzenie na innym TV czy wszystko z konsolą w porządku sprawdzenie powiodło sie telewizor marki Samsung bez problemu połączył sie z konsolą poprzez te dwa kable które nie działały na Sharpie.

Wróciłem do Sharpa i zdecydowałem sie na bardziej drastyczny krok "przywrócenie ustawień fabrycznych w TV" reset urządzenia nastąpił. wszystko od nowa poustawiane ale konsola jak nie odbierała przez HDMI tak nie odbiera do tej pory. Do tego jeszcze pozostałe urządzenia tak jak dekoder jak i DVD nie łączą się z TV poprzez złącza HDMI (brak wizji), zamiana wyjść również nic nie daje. Wyjścia Scart działają bezproblemowo.

Jakoś nie jestem przekonany ze złącze HDMI padło doszczętnie.

Co radzicie zrobić? Jak rozwiązać sprawę tych złącz HDMI? Czekam na ciekawe propozycje i racjonalne :) najlepiej by to zrobić w domowych warunkach


Pozdrawiam
Ps. jeśli nie ten dział z góry przepraszam
 

redlum

New member
Bez reklam
ustaw na PS3 rozdzielczość 720p - czasami pomaga ze słabymi kablami. Jak nie - to pożycz od kogoś dobry krótki kabelek HDMI i na nim przetestuj. Tutaj bym szukał rozwiązania tego problemu.

EDIT: eh.. nie doczytałem drugiej cześci twojej wypowiedzi -

Czyli przez DVD czy tak dekoder po HDMI idzie tylko dźwięk bez obrazu?
 
Ostatnia edycja:

DominikD

New member
Ustawiałem różne rozdzielczości i nic zarówno PS3 jak i na dekoderze i nie potrafił sie połączyć.

Alternatywą może być sprawa kabla ze za słaby do PS3 ale ten co chodził do tej pory na dekoderze powinien to robić dalej a nie działa.

z DVD po hdmi idzie tylko dźwiek bez obrazu niezależnie czy płyta czy przykładowy pendrive z muzyką DVD podpięte optyką do TV

dekoder nie czyta HDMI (wizja/fonia) jedynie przez SCART da rade oglądać ( załamka :( )

Sprawę mocniejszego kabla sprawdzę dziś
 

redlum

New member
Bez reklam
wygląda na uwalony port lub elektronikę HDMI - DVD nie ma zabezpieczenia DHCP - to idzie same Audio - zaś przy dekoderze (który na 99% ma DHCP) już nic nie działa
Jako że TV masz ponad dwa lata - to gwarancja tej naprawy nie obejmie. Ja bym zadzwonił do serwisu Sharpa (głównego) i się podpytał ile by kosztowała naprawa i czy jest możliwa.
 

DominikD

New member
Z tym co piszesz wnioskuję ze konsola PS3 miała właściwości "palenia" złącza poprzez podpięcie do niej. A jeśli migrowałem między nimi to wszytko padnięte. Tylko czemu zrobiło to z tym modelem. Tak jak napisałem podpinałem poprzez te same kable do TV Samsunga i wykrywało konsolę bez problemu nie czyniąc przy tym żadnych usterek TV.

Czyżby w tym 46xl2e były tak słabo zrobione styki gniazd?
 

redlum

New member
Bez reklam
teraz to ciężko na to odpowiedzieć - nie stawiałbym PS3 jako głównego winowajcy - być może włączałeś sprzęt na gorąco (chociaż ja cały czas to robi i nigdy nic się nie stało - czasami nawet iskierki idą), być może było trochę wilgoci w końcówce kabla i to załatwiło elektronikę, być może gdzieś kabelek HDMI jest przełamany i w tym momencie coś się spięło co nie mogło, a może po prostu ten port HDMI miał wadę fabryczną i po którymś włożeniu coś odpadło w środku.
Ja bym dzwonił do serwisu i pytał się o radę oraz ewentualne koszty naprawy.

PS Tak sobie przypomniałem - że w moim poczciwym Oknyo 605 (teraz już jest 609 - co roku jest nowy numerek to policz sobie ile ma już latek :) ), też jakiś miesiąc po gwarancji port HDMI OUT odmówił posłuszeństwa. Dałem sobie siana i podłączyłem wszystko przez component + optyk. Po jakimś miesiącu dwóch nudziłem się w domu i podłączyłem jeszcze raz wszystko przez HDMI i zadziałało, i działa do dzisiaj.
 
Do góry