Full LED od Sharpa

sPEEDFOr

New member
Witam.

Od tygodni szukam odpowiedniego telewizora w rozmiarze 40'' lub 46''.Wybór padł na produkty firmy Sharp,ale szukam nietypowego telewizora z podświetleniem Full LED.Proszę o pomoc w wyborze telewizora dla mnie.

Pozdrawiam sPEEDFOr.
 

sPEEDFOr

New member
A teraz Sharp zrezygnował z robienia telewizorów Full LED? Bo nigdzie nie mogę wypatrzeć nowszego modelu.Czy może o czymś nie wiem?Jeśli się mylę to proszę o poprawkę.Bo te z serii 700/705 to już są kilku letnie telewizory.
 

sPEEDFOr

New member
Teraz nie wiem pomiędzy czym wybierać tym Full LED bez Quattron czy Edge LED z Quattron...
Co wyście by wybrali?
Za Full LED przemawia na pewno równomierne podświetlenie a za Quattronem dodatkowy piksel RGB+Y.
Jak to jest z tymi Edge LED,aż tak rzuca się w oczy?Podobno Sharp wymyślił coś takiego żeby zniwelować efekt nierównomiernego podświetlenia w takich telewizorach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma się co dziwić. Bo technologia full led kosztuje znacznie więcej. A wszyscy chcą kupować tylko tanie telewizory i co raz mniej zwracają uwagę na jakość a więcej na wyposażenie.
Podaj proszę jakie masz warunki i jakie potrzeby ?
 

sPEEDFOr

New member
Telewizor na chwilę obecną będzie podłączony to telewizji analogowej (kablówka),z czasem zmienię na HD.Sprzęt służyć mi ma przede wszystkim do oglądania telewizji i filmów na DVD.Ilość pieniędzy jakie mogę przeznaczyć na TV to ok.3500~4500zł.
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Porównywałem tego Sharp 46 LE 700 z innymi LED'ami i obraz był beznadziejny.
Jakiś mdły i mało kontrastowy.
Było to w sklepie także mógł być tak ustawiony ale ....... leciał film z napisami i czcionka się rozmazywała, a na innych TV była bardzo wyraźna.
 

satanica

New member
Porównywałem tego Sharp 46 LE 700 z innymi LED'ami i obraz był beznadziejny.
Jakiś mdły i mało kontrastowy.
Było to w sklepie także mógł być tak ustawiony ale ....... leciał film z napisami i czcionka się rozmazywała, a na innych TV była bardzo wyraźna.
a czego sie spodziewasz bez kalibracji, ja jak kupilem700E tez nie bylem zadowolony, teraz nie zamienilbym na zadny podswietlany krawedziowo tv, chyba ze komus nie przeszkadzaja latarki po rogach w ciemnosci
 
Z

zerga

Guest
sharp lc46-le822e w zupelnossci wystarczy, jest quattron.co prawda podswietlany krawedziowo ale efektu latarki na krawedziach ekranu nie bedzie przynajmniej u mnie nie ma.podswietlenie mimo ze krawedziowe jest b dobre.a jak zamierzasz miec dekoder hd obraz super.
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
Dobrego obrazu.
Inne TV też były bez kalibracji i obraz był o niebo ładniejszy i wyraźniejszy.

Kalibracja nie jest lekarstwem na "gówniany" obraz.

jak uwazasz ze 700E na full ledzie ma gówniany obraz to pogadaj z Kikim. Mógbys podac wyniki swoich testów po których wynosisz ze ten model ma gówniany obraz? Poza tym jak sam napisales ze inne tv nie mialy kalibracji, a skad to wiesz, moze one nie potrzebuja zadnej kalibracji, albo w mniejszym stopniu niz model 700E, przy jednych tv kalibracja zajmuje 5 min przy innych 30 min, wiec nie wiem po co porównujesz rózne modele. Kazdy model jest inny, dlatego nalezy je skalibrowac wedle uznania, a nie pisac o jakims gównianym obrazie szczegolnie jak sie oglada tv w warunkach sklepowych, gdzie wszystko znacznie odbiega od rzeczywistego obrazu (domowe warunki)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Napisałem o tym co widziałem, a zaznaczyłem, że to były ustawienia sklepowe więc pretensje nie do mnie :p

KiKi wiesz może kiedy pojawi się Sharp 52' 830E ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
W temacie obok (spróbuję jeszcze tutaj - nie chcę spamować, ale ten temat chyba nawet bardziej pasuje) pytałem o:

Chodzi o możliwość wymiany telewizora. Obecnie mam Sharpa LC-46LE700, a planuję wymianę na LC-60LE740. Różnice katalogowe to:

Na plus:
Większy,
3D,
Internet.

Na minus:
Odejście od full LED w stronę edge LED.

Czy w związku z tym przy takiej przesiadce zanotuję pogorszenie obrazu? Czy może technologia poszła tak do przodu, że mimo krawędziowego podświetlenia, obraz nie będzie gorszy? A może nawet lepszy?

Może ktoś się orientuje?
 
Do góry