Sharp 46le820 - opóźniony dzwięk

martingg

Member
Cześć,

mam problem z sharpem otóż podczas oglądania filmów (sprawdziłem to na razie na gladiatorze BR remastered) obraz jest opóźniony względem dźwięku aczkolwiek zauważyłem ten efekt tylko podczas walki tzn. "szybszych scen" np. w gladiatorze podczas walk na arenie dźwięk był wcześniej od obrazu (wszelkie uderzenia itp). Wszystko mam wpięte po hdmi przez onkyo 607 (kable raczej tanie ... )

pozdrawiam
 

Mala_Mi

New member
Mam 40LE824 i u mnie występuje zbliżony problem.
Przy puszczeniu dźwięku równocześnie przez ampli i TV słychać jak oba źródła "rozjeżdżają się", przy czym dźwięk przez wzmacniacz wyprzedza ten z telewizora (i jednocześnie obraz z TV). Co ciekawe rozjazdy są różne, w zależności od ustawionego trybu AV. Najmniejsze, praktycznie zerowe są na trybie auto, na innych już je słychać, w formie charakterystycznego pogłosu. Przy czym rozbieżności są rzędu niewielkich ułamków sekundy, tak małe, że przy oglądaniu TV i jednym źródle dźwięku w zasadzie ciężko je gołym okiem zauważyć.
 

martingg

Member
Hmmm nie da się tego jednak rozwiązać? :/

Hmmm odpaliłem go na lapku i jest dokładnie to samo więc to może być jednak kwestia kodeków/odtwarza ... ciągle drążę ;p
 
Ostatnia edycja:

martingg

Member
Była wersja oprogramowania 1005311 (1.13) zaktualizowałem do wersji 1106151 (1.20)

Zmieniłem program na bestplayer i jest idealnie, na KM dzwięk się pierdzielił, na VLC były "pixele" tzn obraz nie nadążał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry