Sharp 32 Ga 9 - jaka rodzielczosc po HDMI (komp)

Marcin_s

Member
Po przestudiowaniu instrukcji dochodze do wniosku ze Sharp jako gniazdo do komputera proponuje D-SUB a wiec analog serwujac w ten sposob niezbyt oszalamiajaca rozdzielczosc. Czy podpinal ktos komputer z tym LCD po DVI-D/HDMI i czy osiagal jego max rozdzielczosc? jak z jakoscią obrazu? Komp ma byc w domysle waznym zrodlem HD.
 
Ostatnia edycja:

Mareq

New member
Witaj
Zakladam ze masz ten TV. I jak sie prezentuje u Ciebie na PAL-u i DVD ? Wart jest tych pieniedzy ? Na allegro juz za 5 500 pln mozna dostac, analizuje ten temat od dluzszego czasu i nie moge sie zdecydowac. Samsung-a 32M61 juz za 5 000 pln widzialem , no ale wg. testu Kikigo wypadl gorzej od GA9 w PAL-u - im wiecej wiem tym bardziej jestem confused. Ech, nie jest latwo cos kupic ;)
Czasami wydaje mi sie ze lepiej byc laikem, kupic i sie cieszyc ...
 

Marcin_s

Member
jeszcze nie mam - bedzie w przyszlym miesiacu - muszte teraz rozwiac wszystkie watpliwosci. Widzialem na zywo 37Ga9e niestety po EURO!!! i to co bylo na ekranie bylo sporo lepsze od serii 55 i 70.
Dodatkowym plusem jest 2xhdmi i matryca wyprodukowana w Japonii.
Biore sharpa bo mam go za dobra cene...
 
Ostatnia edycja:

Mareq

New member
No z tym jak obraz na jakim TV wyglada to kwestia przede wszystkim ustawien porownywanych TV. Przekonalem sie o tym wczoraj, kiedy udalem sie do sklepu sieci EURO no i staly samsungi serii R72/R71 oraz obok M61 . No i patrzac na te TV stwierdzam ze R72 ma lepszy obraz od M61 , a wszyscy wiedza ze tak nie jest. 'Profesjonalne' testy wylapuja roznice i wynik jest zgola odmienny (w tym konkretnym przypadku)
Tak wiec porownania w sklepie, na szybko, to po prostu pomylka ...
Dla przykladu powiem ze w Electro World w gdansku to puszczaja taki fatalny sygnal, ze nic bym tam nie kupuil. Po prostu tragedia. Maja zaledwie 6 TV DEMO z sygnalem HD , no i to mozna ogladac z przyjemnoscia. Ale to co wisi na scianie, a wisza i dobre TV to jak wspomnialem - poraszka.
 

Marcin_s

Member
Mareq napisał:
No z tym jak obraz na jakim TV wyglada to kwestia przede wszystkim ustawien porownywanych TV. Przekonalem sie o tym wczoraj, kiedy udalem sie do sklepu sieci EURO no i staly samsungi serii R72/R71 oraz obok M61 . No i patrzac na te TV stwierdzam ze R72 ma lepszy obraz od M61 , a wszyscy wiedza ze tak nie jest. 'Profesjonalne' testy wylapuja roznice i wynik jest zgola odmienny (w tym konkretnym przypadku)
Tak wiec porownania w sklepie, na szybko, to po prostu pomylka ...
Dla przykladu powiem ze w Electro World w gdansku to puszczaja taki fatalny sygnal, ze nic bym tam nie kupuil. Po prostu tragedia. Maja zaledwie 6 TV DEMO z sygnalem HD , no i to mozna ogladac z przyjemnoscia. Ale to co wisi na scianie, a wisza i dobre TV to jak wspomnialem - poraszka.
Fajnie ale moze cos na temat
 

krakers

New member
Witam pisze tu poraz pierwszy ale zdecydowalem sie na zakup samsunga pomimo ze sharp byl bardzo zachwalany itd , postanowilem to sprawdzic i jesli chodzi o sygnal HDV to sharp bv9 wydal mi sie chlodniejszy od samsunga 71B natomiast samsung swiecil jasniej i ciewplej , kiedy postanowilem rozjasnic sharpa do poziomu samsunga spadala ostrosc a najwieksza roznice zaopserwowalem podlaczajac swoja kamerke sony HDV FX1 po komponecie w sharpie zimny i ciemniejszy obraz porozjasnieniu ostrosc spadla do pozomu nieakcepotowalnego natomiast samsung swiecil ze szok oraz odcien skóry byl idealny a obraz nasycony kontrastowy i soczysty bylem zdziwiony ale po dluzszych testach i ustawieniach stwierdzilem ze sharp jest o jedno oczko gorszy a wiem co mowie poniewaz jestem z zawodu fotografem i znam sie na kolorach a filmowaniem zajmuje sie juz ponad 15 lat wiec juz jestem opatrzony i wiem co to jest dobry i ostry nasycony obraz pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
krakers napisał:
Witam pisze tu poraz pierwszy ale zdecydowalem sie na zakup samsunga pomimo ze sharp byl bardzo zachwalany itd , postanowilem to sprawdzic i jesli chodzi o sygnal HDV to sharp bv9 wydal mi sie chlodniejszy od samsunga 71B natomiast samsung swiecil jasniej i ciewplej , kiedy postanowilem rozjasnic sharpa do poziomu samsunga spadala ostrosc a najwieksza roznice zaopserwowalem podlaczajac swoja kamerke sony HDV FX1 po komponecie w sharpie zimny i ciemniejszy obraz porozjasnieniu ostrosc spadla do pozomu nieakcepotowalnego natomiast samsung swiecil ze szok oraz odcien skóry byl idealny a obraz nasycony kontrastowy i soczysty bylem zdziwiony ale po dluzszych testach i ustawieniach stwierdzilem ze sharp jest o jedno oczko gorszy a wiem co mowie poniewaz jestem z zawodu fotografem i znam sie na kolorach a filmowaniem zajmuje sie juz ponad 15 lat wiec juz jestem opatrzony i wiem co to jest dobry i ostry nasycony obraz pozdrawiam
Ciekawa opinia. Zmieniales w Sharpie balans bieli? W jakiej rozdzilczosci szedl Obraz z Twojej kamery HDV?
 
Ostatnia edycja:
Do góry