Sharp 40LE810 problem z opóźnionym dźwiękiem :(

jacek828

New member
Witam serdecznie. Posiadam od niedawna ten telewizorek i zauważyłem że dźwięk nie jest zgrany z obrazem. Telewizor podłączony do dekoder "n" kablem hdmi. Moim zdaniem dźwięk jest minimalnie spóźniony w stosunku do obrazu. Bardzo dobrze można to usłyszeć gdy włącze kino domowe podłączone do dekodera analogowo. Wtedy dźwięk się rozjeżdża. W telewizorze wgrałem najnowsze oprogramowanie ale nie pomogło. Może ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak go rozwiązać. Pozdrawiam
 

wiljasz

New member
Sharpy z 2010 roku już tak mają.Pomaga przełączanie np na inny kanał lub EPG i powrót do oglądanego kanału.Jest to upierdliwa i nie jedyna wada telewizorów tej firmy.Pozostaje Ci przyzwyczaić się, lub długi proces reklamacyjny.
 

jacek828

New member
Tej opcji z "opóźnieniem dźwięku wychodzącego" nie zauważyłem a dość długo przeglądałem wszystkie menu.. Strasznie to drażni. Telewizor kupiłem niecały tydzień temu więc może jeszcze w sklepie zapytam czy można wymienić skoro ma wadę, której nie można usunąć.. Podłączyłem go również na próbę kablem euro ale opóźnienie (możliwe że troszkę mniejsze) pozostawało..
PS Przełączanie kanałów też niestety nie pomaga. Możliwe że te telewizory mają taką wadę? Nie spotkałem się z postami, w których ktoś opisuje taki problem.
 
Ostatnia edycja:

jacek828

New member
Ja też rozumiem że może mieć wady ale chciałbym żeby ktoś ją potwierdził. Bo na chwilę obecną nie spotkałem nikogo narzekającego na ten problem. Proszę użytkowników o napisanie czy u siebie mają podobnie. A może wszystko jest super..
 

Siemiono

New member
Gdzieś czytałem, że ktoś też coś takiego też sygnalizował w 52". U mnie akurat dźwięk jest OK, ale jakby był opóźniony cały czas to bym zgłaszał jako usterkę do serwisu Sharpa. Możesz też wgrać najnowsze oprogramowanie i zobaczyć czy coś się poprawiło.
 

jacek828

New member
Witam serdecznie. Jestem już po wymianie telewizora na nowy ale niestety problem jak był tak jest. To samo jest przy odtwarzaniu z dekodera "n" jak również z odtwarzacza DVD. To chyba już taka wada tego modelu albo sklep w którym go brałem posiada wszystkie z tej samej feralnej partii. Jedynym pocieszeniem jest to że dzwoniłem do sharpa i wg nich problem był zgłaszany i pracują nad nowym oprogramowaniem. Podobno ma być za dwa tygodnie dostępne także jeżeli ktoś męczy sie jak ja to niech nie fatyguje się z wymianą żeby czegoś gorszego nie wziąć :p.
 

babkaz

Member
Witam serdecznie. Jestem już po wymianie telewizora na nowy ale niestety problem jak był tak jest. To samo jest przy odtwarzaniu z dekodera "n" jak również z odtwarzacza DVD. To chyba już taka wada tego modelu albo sklep w którym go brałem posiada wszystkie z tej samej feralnej partii. Jedynym pocieszeniem jest to że dzwoniłem do sharpa i wg nich problem był zgłaszany i pracują nad nowym oprogramowaniem. Podobno ma być za dwa tygodnie dostępne także jeżeli ktoś męczy sie jak ja to niech nie fatyguje się z wymianą żeby czegoś gorszego nie wziąć :p.

u mnie w 40lx700e problem wystepuje juz 1,5 roku i nie moga sobie poradzic,czekam,czekam,czekam i nic. najwyzszy czas zaczac dzialac gwarancja jescze jest ,cieplo sie robi nie bedzie tv do wrzesnia specjalnie potrzebny czas zaczac chyba sie domagac powaznego traktowania problemu bo nie idzie ogladac filmow przez amplituner(o muzyzyce juz nie wspomne)
pozdro


dodam tylko ,ze wczoraj sie pojawil niby nowy soft ktory nic nie wnosi klon softu z roku 2010 z nowa data :)) sharp coraz bardziej mnie rozbraja
 
Ostatnia edycja:

babkaz

Member
Nowy soft w 810 już poprawia opóźnienie

w 700-setce tez wychodzily softy co niby to naprawialy
powiem tak jest ta opcja ale g...no wielkie ona pomaga jak byla lipa tak jest dalej a jeszcze do tego sie zaczely buczenia tak jak w starych kineskopach(jak sie pojawiaja jakies napisy albo jasniejsze tlo to strasznie buczy) kiedys w starej lampie 29cal mi to rozwiazali zalewajac od nowa jakies tam kondensattory czy cos podobnego

pozdrawiam i czekam max do wakacji na rozwiazanie i dzialam
 

satanica

New member
U mnie na poczatku(Model LU700E) bylo male opóznienie dzwieku, film hd szedl z komputera, ale nie wiem jak to ustawilem ze wszystko od 7 miechów idzie ok. Wiem, ze bawilem sie ustawieniami obrazu i chyba cos przestawilem tam i potem wszystko szlo w parze. Moze pobawcie sie ustawieniami obrazu? Nie wiem czy to ma jakis zwiazek.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A co ma ustawinie obrazu z opóźnieniem dźwięku? :D Napisz może kiedy się ono pojawia, czy jak gra tv przez kino domowe czy sam. Najpierw trzeba odkryć urządzenie powodujące opóźnienie, bo jak masz wszystko podłączone to niewiadomo czego się przyczepić. Czy sam tv z tunerem sat gra ok? KD też mają ustawienie co do synchronizacji dźwięku z tv, więc opcji jest sporo. No i sprawdź czy masz najnowszą aktualizację do tego tv.
 

satanica

New member
A co ma ustawinie obrazu z opóźnieniem dźwięku? :D Napisz może kiedy się ono pojawia, czy jak gra tv przez kino domowe czy sam. Najpierw trzeba odkryć urządzenie powodujące opóźnienie, bo jak masz wszystko podłączone to niewiadomo czego się przyczepić. Czy sam tv z tunerem sat gra ok? KD też mają ustawienie co do synchronizacji dźwięku z tv, więc opcji jest sporo. No i sprawdź czy masz najnowszą aktualizację do tego tv.

Moze i nic nie ma, ale jak spróbuje to mu ręka nie uschnie.
 

Ikant82

New member
Witam

Mam TV Sharp LC-40LX810E i podłączyłem do niego przez kabel HDMI wieże z DVD Sharp XL-E171DVH.
Efekt jest taki, że przy odtwarzaniu DVD dźwięk w głośnikach wieży pojawia się szybciej niż obraz i dźwięk w TV.
TV ma zainstalowany najnowszy soft ze strony Sharp.
Czy po tym zabiegu możliwa jest jakaś zmiana ustawień TV która usunie tą usterkę?
Słyszałem, że gdzieś w menu TV jest opcja regulująca przesunięcie. Niestety nie mogę jej odszukać w swoim TV;/
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

pzdr
 
Do góry