Wybór telewizora skłaniałbym sie ku Sharp

Flick

New member
Witam Wszystkich!

Przymierzam sie do zakupu nowego telewizora tak na przed/po wakacjach (moze ceny spadną). Znajomy mi doradził to miesjce, wiec pomyślałem, ze warto sie troche się zorientować w materii ;)
Poszukuje Tvika głownie do PS3 i czasem oglądnać coś na kompie. Oczywiście chodzi mi aby maksymalnie wycisnąc moc graficzną PS3 oraz jakość filmów z kompa mkv. Odrazu mowie, ze nie chce plazmy choć zdaje sobie sprawe, ze do konsoli jest w sam raz. Aczkolwiek obawiam sie powidoków, Green Ghostingu i większych rachunków za prąd Dlatego definitywnie zamknąłem temat Plazmy i myśle o LCD, LED TV.
TV bedę uzywał rownież do zwykłej kablówki aczkolwiek rzadko oglądam, w przyszłosci moze jakis dekoder HD.
Moją uwagę przyciągneły modele Sharpa z testów kiki'ego ;)
LE810 - bardzo fajny model i wiele osob poleca do PS3, rownież w tescie gry na fotkach niezle sie prezentowały, jedyny mankament jaki zgłaszają uzytkownicy do clouding, no ale nie u każdego, wiec nie wiem.
LE820 - tutaj też ciekawa opcja aczkolwiek, wiele osob narzeka na szybę, mnie to raczej nie przeszkadzałoby,mam ciemny pokoj. W tescie kiki'ego ten model wypadł lepiej od LE810.
LE700/705 - Full Led tez sie ku niemu skłaniam, tylko pytanie, czy bedą kolory równie zywe, nasycone na PS3 co na dwoch powyższych modelech z racji braku Quattrona ? i dlaczego nie moge nigdzie znależć kupna 705 ? Czyżby wycofali ?
a moze coś z Toshiby np.
Toshiba 46 SL 753 ? Czy ten model jest w sprzedazy bo nie moge nic znależć na jego temat :)
a moze coś innego ?

Jak mowie głownie do PS3 aby mogł zostawić szczękę na podłodze ;)
Aha i jedna kwestia, telewizor z racji braku miejsca musiałbym postawic na komode która ma jakis 1 m, wiec moze mi ktos powiedziec jak to ma sie do kątów pionowych ?
Wiem, ze sprzet przy kwotach rzędu 4k-4,5k (tyle chce wydać) trzeba zobaczyc, wiec wiem, ze prezentacja jest konieczna, czy też w sklepie, jednak chciałbym sie dowiedzieć co polecacie ;-)


Odległość od ekranu – mierzone od łóżka/kanapy do TV 2,5/3m max
Jak słońce świeci w pokoju – pokój jest nasłoneczniony, ale mam żaluzje ;-)
Jak duży jest pokój – 5x5 metry
Jaki masz obecnie telewizor - monitor Samsung 226BW
Jakie programy najczęściej oglądasz? – praktycznie wcale nie oglądam telewizji, jeśli juz coś to głownie sport
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? – głównie wieczorem
Preferowana wielkość telewizora? - strzelałbym w 46 cm
Preferowana marka? Sony, Samsung <- z tymi miałem doczynienia
Jakie urządzenia będą podłączone? PC i PS3
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30% TV, 70% PS3,PC
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Jedno i drugie
Telewizor ma mieć wifi? Nie porzebuje
Ma czytać przez USB filmy? Nie musi, podłączam pod PC, PS3
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI-HDMI PS3, HDMI-HDMI PC
Jaki masz sygnał? zwykła kablówka
Ile programów HD? 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? Na wieczór ok 3h, wolne weekendy 6h
Ile osób zasiada przed telewizorem? Tylko ja :p
Ma stać czy wisieć? W sumie stać ;-)
 

satanica

New member
ja mam Le700e i nic zlego nie moge powiedziec, nie ma zadnych bajerow typu internet, ale za to bardzo rownomiern podswietlenie i kolorki super, poza tym bedzie duzo tanszy od wyzszych modeli, no ale poczekaj na wiecej opinii. Wedlug mnie podswietlenie krawedziowe nigdy nie bedzie tak rownomierne jak full led, troche jest watków z tym problemem w dziale sharp
 

Flick

New member
@satanica a jak jest z konsolą ? Masz moze, jak wrażenia ? Ewentualnie jak filmy w mkv bo widziałem, ze pisałes w wątku ze zmienieniem odświeżania ;)
 

satanica

New member
@satanica a jak jest z konsolą ? Masz moze, jak wrażenia ? Ewentualnie jak filmy w mkv bo widziałem, ze pisałes w wątku ze zmienieniem odświeżania ;)
juz wszystko smiga, poustawialem tak jak mi doradzili i filmy z kompa mkv plynna i nic nie rwie,poprostu trezba bylo wyslac z grafy odpowedni sygnal czyli 23 herce zeby miec 23.97 fps. Z odtwarzaczem blue ray zero problemow, konsoli nie mam ale gralem w call of duty z kompa i bylo spoko, troche w medal of honor tez, w tescie kikiego moj tv byl bardzo dobry do konsoli bo mial maly input lag.Moze i moj tv nie wyglada tak nowoczesnie jak nowsze modele, ale za to jest solidnie zrobiony i mu zadna obudowa nie trzaska, nie ma jasniejszych plam na czarnym tle, obraz bardzo czysty i wyrazny, kolorki naturalne, czern na poziomie, nie gorsza niz w nowszych modelach no i taniej powinienes go wyhaczyc
 

Flick

New member
@satanica dzięki za podpowiedzi. To prawda moze L700E nie wygląda imponująco w porównaniu do nowszych modeli no i ten pilot jednak to taki szczegóły liczy sie jakość obrazu ;)

@kiki skalowanie dobra, a co z resztą pytan ? ;)

Czy technologia quattron nie będzie w tym wypadku lepsza głownie do PS3 ?
Jak widzisz telewizor bedzie dość wysoko, a w tescie LE700 słabe są kąty pionowe ;)
Czym sie rózni LE700 od 705 ?
A moze poczekać na LE830 ?

;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będzie wisiał wysoko to do każdego telewizora nawet do plazmy powinno zastosować taki uchwyt aby oczy patrzyły prostopadle na telewizor.
Do PS3 - nie chodzi tylko o technologię ale o input lag i tu Sharp jest extra.
Różnią się tylko CI + co dla Twoich potrzeb jest w ogóle nie potrzebne.
 

Flick

New member
Ok problem kątów poziomych jest do rozwiązania.
Input lag nie jest mi taki straszny, bardziej mnie chodzi o żywe, nasycone kolory, głownie w grach np zieleń - głębia, żółty, niebieski, czerwony, czy to tego nie bedzie idealny LE824 w porównaniu z LE700 ? Coś mi sie wydaje, ze to trzeba zobaczyc ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak to działa :
telewizor na matrycy Quattron to telewizor oparty na matrycy gdzie piksel po raz pierwszy w historii rozwoju telewizorów lcd zbudowany jest z czterech kolorów. W systemie czterech kolorów dodano kolor żółty do tradycyjnego zestawu kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego (RGB plus Y). Wyraźnie rozszerzona w ten sposób reprodukcja żółci pozwala na uzyskanie naturalnych gradacji kolorów. W porównaniu z tradycyjnymi panelami składających się z 6,2 miliona punktów z 3 kolorami podstawowymi, nowa technologia z ponad 8 milionami punktów i używająca 4 kolorów podstawowych zapewnia większą precyzję oraz niespotykaną do tej pory ekspresję kolorów dzięki dodaniu barwy żółtej.
http://www.youtube.com/user/SharpEur...10/39nKnNODTDY

Dlaczego kolor żółty jest ważny ?
O to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko :




Poniżej prezentujemy jak przedstawia się różnica budowy starego piksela :
Conventional RGB 6,220,000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 3)
img_quattron_technolory_01.gif

arrow_quattron_technolory_01.gif

New Quattron i nowego piksela.
8,294,4000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 4)
img_quattron_technolory_02.gif


http://www.youtube.com/watch?v=Fg0dpKvNYYU&feature=player_embedded#at=150
Proszę uważnie obejrzeć film bo zaprezentowane są najważniejsze różnice stanowiące o jakości nowych rozwiązań.

Dodanie koloru Y zmieniło, a raczej wytyczyło nowy zakres gamutu kolorów:
img_quattron_technolory_04.jpg


Głównym celem rozszerzenia bazy podstawowej kolorów piksela było poprawienie tych kolorów:
img_quattron_technolory_05.jpg


Obecnie panele Quattron oferują więcej niż przeciętny telewizor LED.
Nie tylko chodzi o kolory żółty ,złoty czy wrzosowy ale RGBY ma wpływ na rozszerzenie palety barw poza typowy wykres gamutu kolorów.
Zachowuje bogactwo naturalnej palety barw i poprawia jednocześnie dynamikę koloru co jest bardzo jest trudnym zadaniem. I to co na początku wydawało się sztuczką producenta funkcjonuje w nowym wymiarze na rynku i to z jakim wynikiem.


002_DSC_9594.jpg

System Quad Pixel nie jest jedynym usprawnieniem jakie pojawiają się w telewizorach SHARPA. Dodatkowym usprawnieniem jest konstrukcja matrycy, która pozwala na łatwiejszą aktywację podświetlenia, szybsze przepuszczenie światła przez filtry, dzięki czemu odczuwamy poprawę szybkości reakcji matrycy.
Dodatkowymi korzyściami są :
- zwiększenie jasności
- pogłębienie czerni poprzez szybsze i pełniejsze wygaszenie.

Mając na matrycy kolor Y łatwiejsze jest przedostawanie się światła :
img_low_power_01.gif


daje to możliwość znacznej oszczędności energii.
img_low_power_02.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

Flick

New member
To juz nie rozumiem ;) Wpierw polecasz i strzelasz na LE700 LED a teraz pokazujesz zastosowanie Quattrona :p Zgłupiałem ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytałeś o kolorystykę :
"Input lag nie jest mi taki straszny, bardziej mnie chodzi o żywe, nasycone kolory, głownie w grach np zieleń - głębia, żółty, niebieski, czerwony..."
Dostałeś odpowiedź na takie zapotrzebowanie
 

Flick

New member
No tak czyli wedłgu moim obserwacji bardziej bym celował coś w przedziale LE810,820, generalnie z quattronem ;)
 
Ostatnia edycja:

tokland

New member
nigdy żadnych sharpów miałem przez 5 dni 60 le 822 porazka problem taki ze biel w nich jest żólta i generalnie porazka wolałem samsunga 55 d 8000 inna klasa dodam ze sharp był po profesjonalnej kalibracji dodakowo ostroś pozostawia wiele do życzenia pozdrawiam
 

techniec

New member
nigdy żadnych sharpów miałem przez 5 dni 60 le 822 porazka problem taki ze biel w nich jest żólta i generalnie porazka wolałem samsunga 55 d 8000 inna klasa dodam ze sharp był po profesjonalnej kalibracji dodakowo ostroś pozostawia wiele do życzenia pozdrawiam

a jakiego telewizora ty juz nie miales :fool: get a life mitomanie
 
@techniec - Skoro go stać to co Ci do tego? Skąd wiesz, że kłamie? Zawiść ludzka nie zna granic... ale w sumie co się dziwić. Internet wszystko przyjmie.
 

satanica

New member
Pytales mnie wczesniej o granie na PS3 na Sharpie LU700E. Od paru dni mam PS3 i wszystko smiga ze az milo, zero laga, obraz plynny, nic nie smuzy, wiec jak nie kupiles jeszcze tv to polecam taki model jak moj, tanszy, full led i sprawdzony przez wielu uzytkowników.
 
Do góry