LE-40LX822E zbyt żółty obraz

payner

New member
Bardzo proszę o radę , jak ustawić parametry obrazu ,aby żółte elementy obrazu nie były przejaskrawione. Spędziłem na kalibracji ponad 8 godzin i nie mogę ustawić naturalnych kolorów takich jak w modelu 37x20e. Przy ciemniejszych ekspozycjach twarzy czy też na przykład jasnych włosów wyraźnie przebija się żółtawy odcień. Proszę o radę i ewentualne spostrzeżenia innych użytkowników modelu quatron 822E
 

payner

New member
Sygnał odbieram na wejściu HDMI z tunera sat TECHNOMATE 6900combo-HD-super. Mam opłacony abonament Cyfry. Oglądm program w trybie standardowy po kalibracji przeze mnie. Czerń jest czarna kolory są jednak zdominowane przez żółty piksl. Natomiast żółty kolor jest moim zdaniem zdecydowanie przejaskrawioiny.Tak dzieje się we wszystkich trybach.
 

payner

New member
Wielki dzięki KIKI. Skąd wziąć jednak ustawienia kalibracji na przykład dla trybu standartowy , żeby kolory były naturalne. Tak jak pisałem spędziłem juz na kalibrowaniu ponad 8 godz. Miałem obok Quattrona ustawiony model Sharpa 37X20E i nijak nie mogę ustawić takich samych kolorów , jak na starszym modelu, który ma bardzo naturalne i zgodne z naturą barwy.
 

PurpleViolet

New member
Wielki dzięki KIKI. Skąd wziąć jednak ustawienia kalibracji na przykład dla trybu standartowy , żeby kolory były naturalne. Tak jak pisałem spędziłem juz na kalibrowaniu ponad 8 godz. Miałem obok Quattrona ustawiony model Sharpa 37X20E i nijak nie mogę ustawić takich samych kolorów , jak na starszym modelu, który ma bardzo naturalne i zgodne z naturą barwy.

poczytaj/poszukaj na forum o modelu le820... ktoś zamieszczał swoje ustawienia

tu masz test le820, jak przewiniesz na dół są też ustawienia
Sharp LE820 review - FlatpanelsHD
 
Do góry