Porównanie - Sharp 32 Ga 9 - Sharp 32 BV 9

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś było trochę wolnego czasu - z uwagi na przegraną drużyny Polskiej w MŚ - niewielki ruch na sklepach. Dało to nam chwilę na nadrobienie zaległosci.
Ponieważ przyjechali klienci z Warszawy na prezentację modeli 32" BV 9 i Ga 9 - okazja była dodatkowa.
Rozpocząłem od podłączenia wystawionego modelu 32" czarnego BV9 .Po krótkiej chwili pot już mnie oblewał ze złości bo okazało sie że telewizor nie chce sie uruchomic . Cóż było robić poszedłem po 32" Ga 9 - pomyslałem ,ze może czarny sie namysli. Wypakowałem nowy - bardzo ładny model GA9 podłączyłem jak trzeba i ... Zonk , też nie działa.
Ze wstydu mało się rozpłynąłem. Puknąłem w telewizor czarny i .... zadziałał.
Okazało się ,że wypadł podłaczony przewód Eurozłączem /powodował zawarcie/ i wszystko wróciło do normy. Dziwiło mnie mocno ,że ani pilot nie reagowal ani przyciski w telewizorze. Ale to nauczka na przyszłość.

Na pierwszy rzut poszły Smerfy . Obraz bardzo podobny -tyle że kopia pozostawiała wiele do życzenia , TVP pewnie mysli że dzieci nie będą domagać sie głośno jakości.
Ale przełączenie na mecz w Polsacie - pokazało pierwszą przewagę BV 9.
Mniejsze szumy, nie szatkowało boiska a kolory wyraźniejsze. Na wszelki wypadek jeszcze raz wszedłem w menu aby zresetować ustawienia do fabrycznych - i co , i nic . Nic sie nie zmieniło. Długo jeszcze posiedziałem bo mecz ma oczywiscie pierszeństwo, ale wiadomo to nie nasi /Holandia -Wybrzeże Kości Słoniowej/ więc zacząłem skakać po kanałach w poszukiwaniu statycznego obrazu. Najpierw trafiłem na TVP2 i "Stawkę większą niż życie". Jak Kloss zaczął sie zakradać -okazało sie że nawet na czarno-białym obrazie mniejsze szumy są na BV9. Oczywiscie zajęło to trochę czasu , bo musiałem przypomnieć sobie jak się zakończy akcja wywiadu. Ponieważ Słowikowski przeżył -mogłem dalej rozpocząć poszukiwania.
Największe różnice pojwiły się na programie TVP 2 - "Załóż sie" -otóż okazało się że wystepują całkiem inne kolory . Justyna Steczkowska na BV9 ma czarny kapelusz ,podczas gdy w Ga 9 - ciemno/szary .
Pudełka -pełne kolorów tylko w BV 9 . Trochę pobawiłem sie ustawieniami pilota / chociaż nie powinienem/ ale nie zmieniło to struktury .
Żeby nie było tak łatwo włączyłem CRT 36" Toshiba który należał do ścisłej czołówki światowej , aby pozbyć sie jakichkolwiek wątpliwości.
BV 9 - niewątpliwie bardzo zblizył sie do CRT .
Dodatkowo okazało sie ,że GA 9 ma inne formatowanie obrazu .
Osoby są bardziej grube niż w BV 9.

HDTV i tu już nie pozostaje wątpliwości. Sygnał HD tym razem zastosowany z najnowszego urządzenia IO Data - dostarczonego tym razem przez Panasonic Polska.
Sygnał - absolutnie rewelacyjny.
A podłączony obok Sharp 45 GD1 - aż ludzie usiedli z wrażenia - jakość kosmiczna /ale o tym w innym wątku/

Sumując - wygląd rzecz gustu , ale również w słońcu Czarny pozostawiał cały czas wrażenie bardziej kontrastowego obrazu.

Oczywiście jak zawsze - ocena końcowa należy do kupującego .
pozdrawiam
 

nowy66

New member
zadziwiające ....

....jest to, że oba modele mają takie same dane techniczne. Coś jest nie tak.

Mam pytanie do Serwis Sharp - czym realnie różnią się oba modele. Bo na papierze niczym - a technologicznie?

Kiki a może w kartonie miałeś GA8:D :) Albo całkiem poważnie - inna fabryczna kalibracja? Bo wg wszelkich dostępnych danych to te same modele ale w innej obudowie !!

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
trochę mnie to martwi (bo chciałem srebrny:)).......teoretycznie oba modele powinny być identyczne od strony technicznej, a tu takie coś !

kiki, dwa pytanka:
1. Jaka jest różnica w cenie pomiędzy GA9E i BV9E ??
2. Kiedy wchodzą GD9E ?


pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w danych , jak szukałem nie znalazłem różnic . Mozliwe że jest różnica jednostkowych modeli . Ale porównanie prowadziłem starannie.
Opinia osób towarzyszących była taka sama.
Fakt , prezentuje się bardzo ładnie.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie spotkałem sie z takim określeniem . Sprawdzę za dwa -trzy dni.
Być może ,że dojdzie znów nowa forma jak przy plazmach - "docieranie LCD".
pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
kiki napisał:
właśnie spotkałem sie z takim określeniem . Sprawdzę za dwa -trzy dni.
Być może ,że dojdzie znów nowa forma jak przy plazmach - "docieranie LCD".
pozdrawiam
Szczegolnie mnnie to dziwi bo pracownik SHARP POLSKA powiedzial mi ze oba modele rozn jedynie okolor obudowy - sprawdzil to z serwisowka - bo byl to podstawowy warunek zlozenia zamowienia. - TE SAME PODZESPOLY O TYCH SAMYCH NUMERACH KATALOGOWYCH
 

Marcin_s

Member
kiki napisał:
obydwa telewizory stoją obok siebie - do wglądu.
A 2 samochody mimo ze pochodza z tej samej fabryki majace takie same podzespoly sprawuja sie eksploatacyjnie inaczej osiagaja inne moce max, momenty obrotowe.. nawet z japonskiej fabryki. Raczej doszukiealbym sie tego typu zaleznosci niz budowal oltazyk dla BV.
NAJPROSTSZY PRZYKALD - SCIANA W MM Z LCD TEORETYCZNIE TEN SAM MODEL GRA to samo
 
Ostatnia edycja:

Mareq

New member
Witam po raz pierwszy, jako nowy user tego przydatnego forum :)
Sledze forum od dluzszego czasu , gdyz tak jak wielu, szykuje sie na zakup LCD i szukam informacji, ktore pomoga mi w wyborze tego wlasciwego ;)
Widze ze sharp BV9 zostal swietnie oceniony przek kiki-ego ale jest tylko do 32" - a szkoda, bo to troche malo. Ciekaw jestem ja sie ma jego jakosc do Samsunga LE32M61B - ktory jak na razie jest liderem a przynajmniej b.wysoko oceniany.
Kiki - moze by tak pojedynek 'gigantow' i zmierzyc 'legende' z nowum .
Zobaczmy czy cos sie zmieni na podium ? Mysle ze takie porownanie jest zasadne i wynik moze byc ciekawy :eek:
 

bombola

New member
No i się już nidoczekacie bo Samsung 32M61 wyszedł z produkcji (pewna informacja od kiki-ego) i chociaż jest na witrynie e-sklepu to go niema, widocznie w tym wypadku tylko Sharp BV9 jest słuszny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytaj daty
Bo Ci się chyba Komputer zaciął.
Trzy miesiace w elektronice - to przepaść.
Porównaj Dane techniczne - jeśli nie masz mozliwosci sprawdzić ich obok siebie. I przekaż nam swoje cenne uwagi.
pozdrawiam
 

bombola

New member
Daty czytać potrafie i właśnie dlatego to napisałem bo coś wcześniej było chyba (fakt może dawno 21-06-2006) obiecane i poprostu byłem ciekaw opini na ówczesną chwile, ale jak moje pisanie jest takie stresujące to już milcze

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeczytaj co wcześniej napisłeś.
Dla mnie najlepiej jest jak wygrywa jakośc.
Ale każdy wybiera wg. własnego gustu
pozdrawiam
 
Do góry