Quattron-Problem z Purpurową Poświatą Twarzy Aktorów Rozwiązany!!!!!

TheProArci

New member
Witam
Po wielu godzinach googlowania, kopiowania gotowych ustawień innych zirytowanych użytkowników, które niestety nie dały mi pożądanego efektu znalazłem rozwiązanie problemu "świecących twarzy" aktorów i to do tego bardzo banalne ;) Zauważyłem, że prawie wszystkie tryby AV mają domyślnie włączoną opcję Aktywny Kontrast. Po jej wyłączeniu ten efekt zniknął, różnica jest ogromna i wreszcie mogę spokojnie oglądać filmy leżąc na sofce z chmielową buteleczką w dłoni i nie zmieniając co chwile różnych ustawień:D. Do tego proponuję wyłączyć Automatyczną Regulację Ostrości. Mam nadzieję, że pomogłem i też będziecie zadowoleni ze swoich Quattron-ów jak ja jestem teraz.
 

TheProArci

New member
Ja akurat mam angielski model LC40LE821E ale podczas zagłębiania się w temat zauważyłem problem w kilku europejskich modelach, takich jak LC-40LE810E, LC-40LE820E, LC-60LE822E i w angielskim LC46LE821E więc ten problem dotyczy chyba tylko modeli większych, bądź równych 40 cali.
Aktywny kontrast jest w zaawansowanych ustawieniach obrazu.
 

satanica

New member
ja tez mam angielski model ale inny 40 LE700E i przegladajac wszystkie posty na teman nowych sharpow 8... 9..... stwierdzam ze dobrze zrobilem kupujac starszy model full led. W nowszych modelach albo widac podswietlenie po rogach, albo jakies pururowe barwy jak piszesz, to dzwiek sie spoznia do obrazu, to nierównomierne podswietlenie itp. Nie wiem ale wedlug mnie jest duzo bubli w nowszych modelach sharpa, wystarczy przejzec pare ostatnich postów tutaj na forum. Narzekalem na moj tv jak go kupilem i troche skrytykowalem,ale to byla moja wina zlej kalibracji i zlego ustawniena odswierzania z PC. Szkoda ze nowsze nie zawsze znaczy lepsze
 

cezary69

New member
Bez reklam
Eee no bez przesady mam 40" 924 i chwale sobie :) pewnie nie ma rzeczy idealnych, ale można poczytać co piszą ludzie o samsungach, lg, toshibach czy innych. Wcześniej też miałem sharpa i przez dwa lata żadnego problemu i dalej gra teraz u siostry :) Z tv teraz jest tak jak z nowymi samochodami :) kiedyś wsiadało się i jechało, a teraz czasem bez przeczytania instrukcji to można się nie połapać ze wszystkim.
 

TheProArci

New member
Ja teraz też jestem bardzo zadowolony ze swojego TV i nie zamieniłbym go na inny w tej cenie - piękne, żywe kolory, żadnych przycięć obrazu, ogólnie jest ok. Tak jak napisałeś cezary69, musiałem się na początku trochę naustawiać i pokombinować ale teraz jestem happy ;)
aaa i zapomniałem dodać na początku tematu, że ten efekt purpurowej twarzy widziałem tylko przy oglądaniu filmów HD odtwarzanych z kompa.
 

satanica

New member
pewnie wina kodekow albo sterownikow, ostatnio mialem troche inny efekt jak ogladalem filmy hd z kompa tv, kolory jakby sie rozmazywaly i pozostawala taka smuzaca otoczka w kolo roznych obiektów, albo tlo sie tak hjakby mazalo, okazalo sie ze stery dografy sie rozjechaly, po ponownej instalacji sterownikow, wszystko smiga jak powinno, moze spróbuj sterowniki przeintsalowac i te purpurowe twarze znikna
 
Do góry